یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

اخبار

محسنی اعلام کرد:ملزم به ارائه خدمات مسافری دریایی در ایام تعطیل هستیم

محسنی اعلام کرد:ملزم به ارائه خدمات مسافری دریایی در ایام تعطیل هستیم
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنرگفت: آنچه می تواند بشکل مقطعی سفرهای دریایی را دچار وقفه و بنادر را تعطیل نماید شرایط نامساعد جوی، آن هم به دلیل ایمنی جان مسافران بوده که این موضوع نیز از طریق روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی بعنوان مرجع اصلی درج اخبار حوزه دریایی استان به اطلاع اصحاب رسانه می رسد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار اداره کل بنادر ودریا نوردی استان هرمزگان، محمد محسنی مدیر بنادر شرق استان گفت: با توجه به برنامه از پیش تدوین شده و اعلام از طریق روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، ناوگان مسافرای دریایی بر اساس مسئولیت های قانونی خود در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی طبق برنامه درخدمت مسافران بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به برنامه های سوگواری سنتی که در جزیره شهید پرور هرمز برگزار می شد و تا پاسی از شب ادامه داشت، سرویس های ویژه ای بمنظور بهره مندی بیشتر عزاداران از آیین های مذهبی، خارج از برنامه زمانبندی در خدمت عزاداران قرار گرفت .

این مقام مسئول با اشاره به اخباری که پیشتر در شبکه های مجازی مبنی بر تعطیلی بنادر در روزهای تاسوعا و عاشورا حسینی انتشار یافته بود گفت: خدمات در پایانه های مسافری براساس مسولیت های قانونی در طول سال بشکل مستمر ارائه می گردد و تعطیلات ملی و مذهبی با توجه به مراجعه مسافرین هیچ گونه تاثیری بر روند ارائه خدمات ندارد.

 وی افزود: آنچه می تواند بشکل مقطعی خدمات را دچار وقفه نماید شرایط نامساعد جوی، آن هم به دلیل ایمنی جان مسافران بوده که این موضوع  نیز از طریق روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی بعنوان مرجع اصلی درج اخبار حوزه دریایی استان به اطلاع اصحاب رسانه می رسد.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر به تعداد ترددها مسافری در دهه اول محرم نیز اشاره ای داشت و گفت: در این ایام 50 هزار سفر دریایی در مسیرهای سه گانه بشکل رفت و برگشت انجام پذیرفته است.

 وی تصریح کرد :خدمات در پایانه های مسافری شهید حقانی به بندرشهید ذاکری، بندر هرمز و بلعکس همه روزه از ساعت 6 صبح تا 22 انجام می شود.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۸
تعداد بازدید : ۱۲۰