پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

اخبار

ترابری مسافر در بنادر قشم 7 میلیون نفرسفر طی شش ماه سال جاری / رونق 199 درصدی ترانشیپ در بندر قشم

ترابری مسافر در بنادر قشم 7 میلیون نفرسفر طی شش ماه سال جاری / رونق 199 درصدی ترانشیپ در بندر قشم
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از تخلیه و بارگیری بیش از سه میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی و ترابری 7.4 میلیون نفر- سفر در بنادر جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس طی شش ماه اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "مرتضی آسیابانپور" ضمن تشریح آمار عملکرد بنادر قشم طی دوره زمانی شش ماهه نخست سال 96 اظهار داشت: طی این مدت، سه میلیون و 100 هزار و  322 تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از این رقم، سه میلیون و  38  هزار و 497 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و61  هزار و 825 تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

صادرات و واردات بیش از 104 هزار تن کالا غیر نفتی

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از صادرات و واردات حدود 104 هزار و 606 تن کالای غیرنفتی در بنادر این جزیره طی مدت یاد شده سخن به میان آورد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون،53  هزار و 528 تن کالای صادراتی و 51 هزار و 78 تن محموله های وارداتی طی این مدت صورت گرفت.

آسیابانپور حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در بنادر این جزیره را بالغ بر دو میلیون و 907 هزار و 449 تن اعلام کرد.

ترابری7.4 میلیون نفر سفر طی شش ماه

این مقام مسؤول همچنین به کارنامه فعالیت های مسافری در جزیره قشم نیز اشاره کرد و گفت: ترابری هفت میلیون و 481 هزار و 617 نفر-سفر در بنادر مسافری قشم به ثبت رسید.

تخلیه و بارگیری حدود 3 هزار TEUکانتینر

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم در پایان گفت: طی این مدت، سه هزار و 494 TEU کانتینر در بنادر بهمن و کاوه تخلیه و بارگیری شد.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۵ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۷
تعداد بازدید : ۲۲۲