دوشنبه، ۵ مهر ۱۳۹۵
نقشه سایت صفحه نخست

 
 
 
 

 اخبار 

فرمانداری ابوموسی تسهیلات خرید شناوری

براساس اطلاع رسیده از اداره بازرسی و ثبت شناورها ، فرمانداری ابوموسی وعده داد در صورت تکمیل نشدن ظرفیت کامل شناورها،خریدبلیط30درصد از ظرفیت شناور را تقبل نماید.

 

دبیرخانه کمیته اعطاء تسهیلات مستقر در اداره بازرسی و ثبت شناوران تسهیلات تازه ی فرمانداری جزیره ی ابوموسی برای خرید شناورها را اعلام کرد. در اطلاعیه ی که به همین منظور صادر شده آمده است فرمانداری شهرستان ابوموسی در نظر دارد به منظور فعال نمودن مسیر دریایی بندرعباس ،ابوموسی با اعطاء تسهیلات ویژه متقاضیان را در خرید شناور و راه اندازی این خط دریایی یاری می رساند.

گفتنی است براساس اطلاع رسیده از اداره بازرسی و ثبت شناورها ، فرمانداری ابوموسی وعده داد در صورت تکمیل نشدن ظرفیت کامل شناورها،خریدبلیط30درصد از ظرفیت شناور را تقبل نماید.

*ابلاغ الزامات جدید شناورها

سازمان بنادر و کشتیرانی طی اطلاعیه ای الزامات تازه ای برای شناورها تعیین کرد. در این دستورالعمل که از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز صادر شده آمده است، مالکین شناورها می بایستی سریعاً نسبت به رنگ آمیزی مخزن سوخت شناورها به رنگ قهوه ای و مخزن آب به رنگ آبی اقدام نمایند.

در ادامه همین دستورالعمل آمده است مالکین شناورها می بایستی مخازن مازاد و غیر متعارف را از شناورها خارج نمایند و با هماهنگی موسسه ی رده بندی آسیا نسبت به مدرج نمودن مخازن مجاز و تعریف شده اقدام لازم را به عمل آورند.

شناگران بندر شهید رجایی نایب قهرمان بنادر کشور شدند.

 

*مقام دوم تیمی برای شناگران بنادر هرمزگان

 

در ششمین دوره ی مسابقات شنای بنادر ایران بندر شهید رجایی به مقام دوم دست یافت.این مسابقات در تهران و در سه رده ی سنی برگزار شد.

برای بندر شهید رجایی علی اکبر حدادی پارسا در 50 متر آزاد مقام اول،داود معصومی در 50 متر قورباغه دوم،کورش رفیع زاده در 200 متر کرال سینه دوم ومحمود فرخی در 50 متر کرال پشت مقام سوم را به دست آورد.

در ماده ی 4در50متر امدادی نیز تیم بندر شهید رجایی با ترکیب علی اکبر حدادی پارسا،داود معصومی،کورش رفیع زاده و ایرج صیاد بورانی مقام دوم را به دست آوردند.

در پایان این دوره از مسابقات و با احتساب امتیازات انفرادی و تیمی،مجتمع بندری شهید رجایی پس از بندر انزلی به مقام دوم دست یافت.

*عموپورنگ و امیرمحمد در بندر شهید رجایی

به مناسبت 13 آبان ،روز دانش آموز وبه منظور تقدیر از دانش آموزان ممتاز و نمونه ی سال تحصیلی گذشته مراسم جشن باشکوهی در فضای باز آمفی تئاتر مهمانسرای مجتمع بندری شهید رجایی برگزار شد. در این مراسم عموپورنگ و امیرمحمد به هنرنمایی پرداختند و ساعاتی شاد و مفرح را برای خانواده های کارکنان اداره کل بنادر و کشتیرانی استان هرمزگان رقم زدند در طول این برنامه به تعدادی از دانش آموزان به نمایندگی از دانش آموزان ممتاز الواح تقدیر و هدایایی اهدا شد. همچنین از کارمندان نمونه ی بنادر هرمزگان و دریانوردان نمونه نیز تجلیل به عمل آمد.

پیشکسوتان بندر شهید رجایی قهرمان قایقرانی شدند.

 

 

 

 

 

 

*قهرمانی بندر شهید رجایی در شنای پیشکسوتان بنادر کشور

 

دریاچه ی مجموعه ورزشی آزادی تهران،آبان ماه سال جاری میزبان قایقرانان بنادر کشور بود. در این دوره از مسابقات که با حضور تیم های قایقرانی تورینگ بنادر رجایی،انزلی،نوشهر،بوشهر،امام خمینی (ره) و خرمشهر همراه بود و در سه رده ی سنی 40 تا 45 سال،45 تا 50 سال و 50 سال به بالا برگزار می شد بندر شهید رجایی در بخش پیشکسوتان توانست به مقام نخست دست یابد.

برای مجتمع بندری شهید رجایی محمود فرخی مقام نخست تورینگ یک نفره ی 500 متر ،محمد مهدی نوری و علی اکبر حداد پارسا مقام تورینگ یک نفره ی 50 متر را بدست آوردند.

 

*نخستین همایش کنترل و بازرسی کشتی ها

نخستین همایش کنترل و بازرسی کشتی ها با حضور کارشناسان و مسؤولان مربوطه از بنادر سراسر کشور در مجتمع بندری شهید رجایی برگزار شد.این همایش طی روزهای هشتم و نهم آبان ماه و با هدف ارتقاء سطح دانش کنترل و بازرسی کشتی ها و تبادل اطلاعات و تجربیات افسران psc(کنترل و بازرسی کشتی ها)برگزار شد.

سید محمد حکیمی رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی اداره کل بنادر و کشتیرانی استان هرمزگان درباره ی دستاوردهای این همایش گفت: مهمترین دستاورد این همایش بررسی و جمع بندی اطلاعات و تجربیات کارشناسان psc در تمامی بنادر کشور و فراهم آوردن پیش زمینه ی لازم جهت الحاق به ضمیمه ی ششم کنوانسیون مارپول بود. وی با بیان اقدامات صورت موفق(psc) توسط معاون دریایی سازمان بنادر و کشتیرانی اعطا شد.گرفته در بندر شهید رجایی افزود جلوگیری از ورود کشتی های غیراستاندارد به بنادر کشور به ویژه بندر شهید رجایی موجب ورود جمهوری اسلامی ایران به لیست سفید تفاهم نامه پاریس شده است.

حکیمی ارتقاء سطح ایمنی شناورهای تحت پرچم ایران،کاهش سن کشتی های ورودی به بنادر کشور و نهایتاً ورود به لیست سفید تفاهم نامه منطقه ای توکسو را از طرح های در دست اقدام در آینده عنوان کرد.

گفتنی است در این همایش مقالات و گزارش های متعددی توسط کارشناسان و کارشناسان مسؤول psc بنادر ارایه شد. از آن جمله می توان به گزارش جلسه ی msc83 از علی اکبر صفایی،گزارش جلسه ی دهم تفاهم نامه ی اقیانوس هند توسط محمد روز خوش،گزارش عملکرد psc مجتمع بندری شهید رجایی توسط سید محمد حکیمی و مقاله ی مروری بر ضمیمه ی ششم کنوانسیون مارپول توسط سیامک ذوالفقارپور اشاره کرد. در پایان همایش دو روزه ی بندر شهید رجایی پس از جمع بندی و خواندن قطعنامه،تقدیرنامه های کارشناسان

 

۳۰ دی ۱۳۸۸ ۰۰:۰۰
تعداد کلیک: ۲,۰۳۸


[ Powered By RADCOM ]