پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
 

اخبار بندر شهید رجایی

پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به مناسبت روز جمهوری اسلامی
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با صدور پیامی ضمن تبریک فرا رسیدن دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی اظهارداشت: نظریه حکومت اسلامی در عصری که نظریه های گوناگون و ایسم های مختلف قدرت نمایی می کرد، دنیای اسلام را زنده و پویا نمود .
[ تعداد بازدید : ۴۲ ]
تدوین مولفه هایی برای جذب سرمایه گذاری درپروژه های تولیدی/ ازحضور شرکت های دانش بنیان تولیدی در بنادر استان استقبال  می کنیم
عفیفی پور اعلام کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان یکی از مولفه‏ های تحقق شعار جهش تولید را ایجاد سازکار و بستر سازی مناسب در بنادر برای جلب، جذب و تعمیم سرمایه گذاری در پروژه های تولیدی و تسهیل در فرآیند صادرات عنوان کرد.
[ تعداد بازدید : ۵۸ ]
رشد ۹۶ درصد صادرات غیرنفتی دربندر جاسک
سال گذشته محقق شد:
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، بندر جاسک را کانون توسعه فعالیتهای دریایی و بندری دانست و از رشد ۹۶ درصدی صادارت مواد غیرنفتی در سال گذشته خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۴۱ ]
پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان  به مناسبت اعیاد شعبانیه
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با صدور پیامی حلول ماه شعبان و فراسیدن اعیاد شعبانیه را به محضر همه مسلمانان جهان و جامعه دریایی و بندری استان و کشور تبریک گفت .
[ تعداد بازدید : ۴۶ ]
تبدیل بنادر کوچک به کانون فعال صادرات درسال جهش تولید/ جاسک و شیوء مصداق عینی بنادرکوچک درحال توسعه
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد:
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان کالاهای تقویت بنادر کوچک در شرق و غرب استان با هدف پشتیبانی و تسهیل در امر صادرات محصولات کشاورزی و غیرنفتی ، مبتنی بر سیاستهای ابلاغی سال جهش تولید را چشم انداز مهم و نقشه راه سال جاری عنوان کرد.
[ تعداد بازدید : ۷۸ ]
اجرای طرح هوشمندسازی تردد کامیون ها و توزیع عادلانه بار دستاورد مهم سال گذشته /تلاش درجهت  تقویت حمل و نقل چند وجهی رویکرد سال جهش تولید
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بیان کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اجرای طرح الکترونیکی کردن و هوشمندسازی تردد کامیون ها در بندر شهید رجایی با هدف توزیع عادلانه بار را یکی از مهمترین دستاوردهای سال گذشته و تقویت حمل و نقل به منظور گسترش سرمایه های متمرکز را مولفه مهم سال جهش تولید عنوان کرد.
[ تعداد بازدید : ۶۶ ]
استمرار فعالیت‌های بنادر تجاری هرمزگان در تعطیلات نوروز با هدف تامین کالاهای اساسی/برنامه‌ریزی برای پهلوگیری 17 فروند کشتی شامل انواع کالا طی نیمه اول فروردین 99 در مجتمع بندری  شهیدرجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به استمرار فعالیت های بنادر تجاری استان هرمزگان در ایام تعطیلات نوروز، گفت: طبق برنامه‌ریزی و زمان بندی صورت گرفته، تعداد 17 فروند کشتی شامل انواع کالاهای اساسی و متفرقه از دوم تا پانزدهم فروردین ماه سال 99 در بندر شهید رجایی پهلو دهی می‌شوند.
[ تعداد بازدید : ۹۳ ]
پیام نوروزی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان
مدیر کل بنادر و دریانوردی طی پیام فرارسیدن نوروز باستانی و بهار طبیعت را به جامعه دریایی و بندر استان تبریک گفت.
[ تعداد بازدید : ۱۸۵ ]
تخلیه و بارگیری 87 میلیون تن کالا در بنادر هرمزگان/ رشد مثبت صادرات و ترانزیت فرآورده های نفتی
کارنامه عملکرد یازده ماهه بنادر استان هرمزگان به روایت عدد و رقم؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی حجمی نزدیک به 87 میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر این استان طی یازده ماهه سال جاری خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۷۰ ]
ضدعفونی روستاهای تیاب وخونسرخ بهمنظورجلوگیری از شیوع کووید 19/ تداوم اقدامات پیشگیرانه اداره کل بنادر و دریانوردی تا ریشه کنی کامل این ویروس
براساس تصمیمات اتخاذ شده درکمیته مدیریت پیشگیری از انتشار ویروس کرونا اداره کل بنادر و دریانوردی استان، به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا روستای های تیاب و خونسرخ و اماکن تجاری واقع در جاده ترانزیتی بندر شهید رجایی ضد عفونی و گندزدایی شد.
[ تعداد بازدید : ۱۱۱ ]
ثبت 31 میلیون تنی صادرات انواع کالاهای غیر نفتی/رونق تجارت دریایی فرآورده های  نفتی روی موج صعودی/خدمات رسانی به کشتی های ورودی، 16 درصد افزایش یافت
آخرین وضعیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی تشریح شد؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با تشریح آخرین وضعیت عملیات تخلیه و بارگیری کالا در این بندر کانونی ایران گفت: علاوه بر رونق چشمگیر تجارت فرآورده های نفتی در یازده ماهه سال جاری، کشتی های ورودی به این بندر نیز 16درصد افزایش یافت.
[ تعداد بازدید : ۷۰ ]
پایان موفقیت آمیز عملیات خارج سازی کشتی واژگون شده SL-STAR / انجام کلیه فرایندها بارعایت الزامات زیست محیطی /بهره گیری ازدانش متخصصان داخلی در تمامی حوزه های محاسباتی ،نظارتی واجرایی
مدیر کل بنادر و دریا نوردی استان هرمزگان اعلام کرد :
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از پایان موفقیت آمیز عملیات گسترده و دقیق خارج سازی کشتی واژگون شده SL-STAR از اسکله 25 بندر شهید رجایی و انتقال قطعات این کشتی به محل انبارش خبرداد.
[ تعداد بازدید : ۱۱۰ ]
طرح توسعه بندر شهید رجایی مگا پروژه بندری با پیچیدگی های خاص فنی و عمرانی
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت:
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ارتقا جایگاه کانتینری بندر شهیدرجایی در رقابت با سایر بنادر منطقه، افزایش اسمی تخلیه و بارگیری ترمینال کانتینری از 6.3 میلیون TEU به 8.4 میلیون TEU برای پهلوگیری شناورهای با ظرفیت ۱۸هزار و 400 TEU و تناژ ۱۸۵هزار DWT را از جمله اهداف اجرای مگا پروژه طرح توسعه بندر شهید رجایی عنوان کرد.
[ تعداد بازدید : ۹۹ ]
جابجایی بیش از 2300 نفر مسافر از شارجه به بندرعباس/اقدامات  کنترلی و پیشگیرانه قبل از پهلو گیری کشتی
محمد حسینی خبر داد:
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته با انجام 6 سفر دریایی بیش از ۲۳۰۰ نفر مسافر از مبدا شارجه به بندرعباس منتقل و تمامی اقدامات کنترلی و مراقبتی برای جلوگیری از انتشار ویروس کووید 19در لنگرگاه بندرعباس به انجام رسید .
[ تعداد بازدید : ۱۱۵ ]
کاهش 38 درصدی مسافرت های دریایی / توجه مردم به توصیه‌های ستاد استانی مدیریت و پیشگیری از بیماری کرونا
با اعمال محدودیت‌های ترددی در بنادر هرمزگان صورت گرفت؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در پی تصمیمات اتخاذ شده و درخواست ستاد استانی مدیریت و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در هرمزگان، مبنی بر پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری و اعمال محدودیت های ترددی، کاهش 38 درصدی مراجعه به بنادر و مسافرت های دریایی را در استان هرمزگان شاهد هستیم.
[ تعداد بازدید : ۱۲۰ ]
جابجایی ۶ میلیون تن انواع کالا و پهلوگیری بیش از 11 هزار شناور تجاری و مسافری
عسکری نسب عملکرد 11 ماهه بنادر غرب هرمزگان را تشریح کرد:
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از جابجایی حجمی افزون بر ۶ میلیون تن انواع کالا و پهلوگیری بیش از 11 هزار شناور همچنین ترابری ایمن بیش از ۲۵ هزار مسافر و گردشگر در مسیرهای داخلی و بین المللی در بنادر غرب هرمزگان خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۷۹ ]
برخورد قانونی با شناورهای غیرمجاز در زمان محدودیت تردد دریایی / هموطنان به هیچ عنوان  از شناورهای فاقد لوازم بهداشتی، ایمنی و مخابراتی استفاده نکنند
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تاکید کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: براساس ضوابط اجرایی از طریق دستگاه قضا، با افراد سودجویی که بدون توجه به هشدارهای ستاد مقابله شیوع ویروس کووید19استان هرمزگان با شناور غیر مجازو از مبادی غیررسمی مبادرت به جابجایی مسافر به جزایر می نمایند برخورد قانونی صورت می گیرد.
[ تعداد بازدید : ۸۹ ]
رشد 23 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا  در بنادر شرق هرمزگان/افزایش 6 درصدی جابجایی مسافر در بنادر مسافری
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: طبق آمار 11 ماهه سال 98 عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر شرق استان در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته رشد 23 درصدی و جابجایی مسافر نیز در بنادر شهید باهنر،شهید حقانی و هرمز از رشد 6 درصدی برخوردار بوده است.
[ تعداد بازدید : ۹۵ ]
نصب نرم افزار NAVIPRO با قابلیت خواندن نقشه های فیزیکی در بنادر هرمزگان
عفیفی پور اعلام کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اهمیت بروزرسانی چارت های دریایی در برج های کنترل بنادر استان از نصب نرم افزار NAVI PRO و چارت بروز شده منطقه در بنادر استان خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۱۱۵ ]
محدودیت های ترددی خدمه شناورها درمحوطه های بندری هرمزگان
براساس توصیه های سازمان بهداشت جهانی صورت گرفت ؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: براساس توصیه ها و هشدارهای سازمان بهداشت جهانی با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کووید19 در بنادر استان، کمیته ویژه که به همین منظور تشکیل شده با اتخاذ تدابیری تردد خدمه شناورها در محوطه های بندری استان را محدود و در برخی موارد ممنوع اعلام کرد.
[ تعداد بازدید : ۱۳۹ ]