دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
 

اخبار بندر شهید رجایی

پایان عملیات ۳ساعته برای مهار آتش سوزی لنج های صیادی/ استمرار فعالیت دریایی و بندری همزمان با عملیات اطفا
چهار فروند لنج صیادی که در بندرگاه جاسک دچار حریق شده بودند با حضور تیم های امداد نجات از دریا و خشکی پس از ۳ ساعت تلاش مهار شد.
[ تعداد بازدید : ۶۰ ]
چهار فروند لنج صیادی در بندر جاسک دچار حریق شدند/آتش سوزی شناورها در حال کنترل است
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به مدیریت بحران حادثه آتش سوزی در بندر جاسک گفت: خوشبختانه حادثه مذکور هیچ گونه تلفات جانی و جرحی نداشته و فقط چهار فروند لنج صیادی دچار حریق شدند.
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
محموله 10 میلیارد ریالی کمک های جامعه دریایی و بندری تحویل سیل زدگان جاسک شد/جلوگیری از بروز خسارت بیشتر به منازل روستاییان با اقدام آتش نشانی بندر شهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اعلام کرد: کمک های انسان دوستانه جامعه دریایی و بندری این استان در قالب سه مرحله از بندر شهید رجایی بارگیری و به مناطق سیل زده شهرستان جاسک ارسال شد.
[ تعداد بازدید : ۷۵ ]
تقدیر از اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به عنوان دستگاه برتر ترویج فرهنگ نماز
اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به عنوان دستگاه برتر استانی در زمینه اقامه، توسعه و ترویج فرهنگ نماز معرفی شد و از سوی مقامات ارشد استان مورد تقدیر قرار گرفت.
[ تعداد بازدید : ۵۰ ]
تقدیر از مدیرکل بنادر هرمزگان به عنوان خادم نمونه صادراتی سال 97
در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه هرمزگان، مدیرکل بنادر و دریانوردی این استان به عنوان خادم نمونه صادراتی سال 97 مورد تقدیر قرار گرفت و مدیران بنادر شهید باهنر و لنگه نیز تجلیل شدند.
[ تعداد بازدید : ۱۰۱ ]
خدمات رسانی به 14میلیون نفر سفر در پایانه های دریایی هرمزگان/70 میلیون تن کالا تخلیه و بارگیری شد/ رشد مثبت صادرات و ترانزیت فرآورده های نفتی
کارنامه عملکرد 9ماهه بنادر استان هرمزگان به روایت عدد و رقم؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی حجمی نزدیک به 70میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر این استان و خدمات رسانی به 14 میلیون نفر سفر در پایانه های دریایی طی 9ماهه سال جاری خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۸۴ ]
ارسال نخستین محموله کمک های جامعه دریایی و بندری به منطقه سیل زده سواحل مکران
صبح امروز(چهارشنبه، 25 دی ماه) نخستین محموله کمک های جامعه دریایی و بندری استان هرمزگان از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به روستاهای سیل زده شرق هرمزگان ارسال شد.
[ تعداد بازدید : ۹۵ ]
ساماندهی و شناسایی شناورهای فاقد هویت برای گشت های تفریحی /تأکید برالحاق آمبولانس های دریایی به ناوگان امدادی/ضرورت آمادگی برای خدمات رسانی در تعطیلات بهمن ماه
در نشست استانی چهاردهمین طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز 99 مطرح شد؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اعلام کرد: تاکنون بیش از یک هشتم قرن خدمات مسافری دریایی در قالب یک طرح سازماندهی شده به هموطنان انجام شده است.
[ تعداد بازدید : ۱۸۲ ]
ثبت صادرات 25میلیون تنی در مقایسه با 5 میلیون تن کالای وارداتی/رونق تجارت دریایی فرآورده های  نفتی روی موج صعودی/خدمات رسانی به کشتی های ورودی، 14درصد افزایش یافت
آخرین وضعیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی تشریح شد؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با تشریح آخرین وضعیت عملیات تخلیه و بارگیری کالا در این بندر کانونی ایران گفت: علاوه بر رونق چشمگیر تجارت فرآورده های نفتی در 9 ماهه سال جاری، کشتی های ورودی به این بندر نیز 14درصد افزایش یافت.
[ تعداد بازدید : ۱۱۵ ]
افزایش 3 درصدی ترانزیت خودرو در بندر لنگه/22 هزار مسافر دریایی در مسیرهای بین المللی ترابری شد
مدیر بندرلنگه از ترانزیت بیش از 108 هزار دستگاه خودرو از طریق این بندر با رشد 3درصدی طی دوره زمانی 9 ماهه سال جاری خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۷۱ ]
جامعه دریایی و بندری هرمزگان در سوگ "سردار مقاومت"/آیین بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی در بندر شهید رجایی برگزار شد
با حضور اقشار مختلف جامعه دریایی و بندری استان هرمزگان، یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بزرگترین بندر بازرگانی ایران گرامی داشته شد.
[ تعداد بازدید : ۳۶۲ ]
عملیات کانیتنری در بندر شهید رجایی به مرز 1.2میلیونTEU رسید/ رشد 5درصدی کانتینرهای صادراتی و ترانشیپی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از افزایش 5درصدی عملیات جابجایی تعداد کانتینرهای صادراتی و ترانشیپی در بزرگترین بندر بازرگانی ایران خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۱۰۵ ]
پیام مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پی آسمانی شدن سردار سپهبد قاسم سلیمانی
در پی شهادت سردار پرافتخار سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، "ابومهدی المهندس "معاون الحشد الشعبی عراق و دیگر شهدای همراه او، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان پیامی صادر کرد.
[ تعداد بازدید : ۱۲۴ ]
بازدید معاون دریایی سازمان بنادر از پایانه های مسافری بندرعباس و هرمز/حضور در نمایشگاه "هرمز،دور، نزدیک" در بندرگاه جزیره رنگین کمانی
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی طی سفری به مرکز استان هرمزگان به عنوان پایتخت سفرهای دریایی ایران، روند فعالیت ها و نحوه خدمات رسانی به مسافران و دریانوردان این استان را مورد ارزیابی قرار داد.
[ تعداد بازدید : ۲۰۸ ]
پروژه فاز 3 بندر شهید رجایی جوابی قاطع به تحریم هاست/لزوم تسریع لایروبی حوضچه سوم به موازات طرح توسعه خشکی
راستاد اعلام کرد:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: پروژه فاز 3 طرح توسعه کانتینری بندر شهید رجایی جوابی قاطع و دندان شکن به تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران است.
[ تعداد بازدید : ۱۸۴ ]
پیشرفت 37 درصدی فاز ۳طرح توسعه بندر شهید رجایی/ آماده سازی ۸۰۰ متر اسکله کانتینری برای بهره برداری در سال ۹۸
در جریان سفر مدیران ارشد سازمان بنادر به هرمزگان مطرح شد؛
در جریان سفر مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی به پایتخت دریایی ایران، آخرین وضعیت اجرای فاز ۳طرح توسعه کانتینری بندر شهید رجایی به عنوان ابر پروژه بندرسازی در ایران مورد بررسی میدانی قرار گرفت.
[ تعداد بازدید : ۲۴۸ ]
بازدید وزیر گردشگری از ظرفیت های گردشگری دریایی و بنادر مسافری هرمزگان
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جریان سفر به مرکز استان هرمزگان، از جاذبه ها و زیرساخت های گردشگری دریایی در پایانه های مسافری شهید حقانی بندرعباس و جزیره هرمز دیدن کرد.
[ تعداد بازدید : ۱۳۷ ]
کران بری کالاهای غیرنفتی در بندر شهید باهنر شش برابر شد/ جهش صادراتی در بنادر جاسک و سیریک/ ترابری 47هزار مسافر دریایی در مسیرهای بین المللی
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از رشد95درصدی صادرات کالاهای نفتی، شش برابر شدن حجم کابوتاژ(کران بری) غیرنفتی در بندر شهید باهنر و افزایش چشمگیر صادرات غیر نفتی در بنادر جاسک و بندر سیریک طی 9 ماهه سال جاری خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۱۰۰ ]
توزیع بار بین کامیون ها در بندر شهید رجایی شفاف تر می شود/ راه اندازی یک سامانه ‌هوشمند برای تحقق مطالبات رانندگان
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از همگرایی دو سازمان بنادر و دریانوردی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای تحقق مطالبات رانندگان خبر داد و گفت: با ارسال اطلاعات کامیون‌هایی که وارد بندر می‌شوند، توزیع بار به صورت عادلانه و شفاف در بندر شهید رجایی انجام می‌شود.
[ تعداد بازدید : ۱۶۶ ]
ارتقای ایمنی شناورها در بنادر مسافری هرمزگان/ ایمنی سفرهای دریایی مهم ترین اولویت است
معاون امور دریایی اداره کل بنادر استان اعلام کرد:
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اجرایی شدن طرح انطباق شناورهای مسافری با دستورالعمل ایمنی، با هدف افزایش سطح ایمنی سفرهای دریایی در این استان خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۱۶۲ ]