دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰
 

اخبار بندر شهید رجایی

خدایی بودن ادبیات رزمندگان دفاع مقدس بود/ همه ما در برابر خون شهدا مسوولیم
یک پیشکسوت دفاع مقدس:
یک پیشکسوت دفاع مقدس و همرزم شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: ادبیات رزمندگان دفاع مقدس، خدایی بودن بود و هشت سال دفاع مقدس را با الگوگیری از ادبیات انقلاب اسلامی پیروز شدیم.
[ تعداد بازدید : ۳۷ ]
ثبت 4700 عملیات ایمنی راهنمایی کشتی ها در بنادر هرمزگان/ اجرای عملیات STS با هدف تامین سوخت پالایشگاه بندرعباس
در شش ماهه اول سال 1400 محقق شد؛
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: بیش از 4 هزار و 700 عملیات راهنمایی کشتی ها در شش ماهه سال جاری به صورت شبانه روزی و بدون وقفه با ایمنی کامل به همت راهنمایان در بنادر استان انجام شده است.
[ تعداد بازدید : ۳۴ ]
عضویت ایران در سازمان همکارى شانگهاى؛ عامل ارتقای گذرگاه‌ها و مسیرهای تجاری است/ ضرورت بهره‌مندی از پتانسیل بندر شهیدرجایی، برای رونق بخشی به اقتصاد ملی و منطقه‌ای
مدیرکل بنادر و دریانوردى هرمزگان با تأکید بر اینکه عضویت ایران در سازمان همکارى شانگهاى؛ عامل ارتقای گذرگاه‌ها، مسیرهای تجاری و کریدورهای بین المللی ترانزیتی شمال-جنوب و شرق-غرب است،‌ گفت: عضویت در این سازمان می تواند منافع چندوجهی را برای ایران و سایر کشورهای عضو این به همراه داشته باشد.
[ تعداد بازدید : ۵۲ ]
452 هزار تن روغن خوراکی در بندرشهید رجایی تخلیه شده است/ ارسال روزانه 70 کامیون به کارخانجات فراوری سراسر کشور/ پهلوگیری 2 کشتی حامل روغن خام تا چند روز آینده
از ابتدای امسال تاکنون؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 452 هزارتن روغن نباتی به وسیله 15 فروند کشتی از طریق بندرشهید رجایی واردکشور شده است.
[ تعداد بازدید : ۴۰ ]
تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در بندرشهید رجایی/صابری: فعالیت‌های بنادر و دریانوردی در دوران دفاع مقدس مثال زدنی است
معاون اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید رجایی، فعالیت‌های پشتیبانی سازمان بنادر و دریانوردی در دوران دفاع مقدس را مهم و مثال زدنی دانست.
[ تعداد بازدید : ۵۴ ]
تعمیرات تخصصی مادربردهای رادار ترما در بندر شهید رجایی پایان یافت/جلوگیری از خروج  111 هزار دلار ارز
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تعمیرات تخصصی ۳ عدد مادربرد رادار ترما در بندر شهیدرجایی با 2 میلیارد و 250 میلیون ریال پایان یافت.
[ تعداد بازدید : ۴۸ ]
اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان دستگاه برتر جشنواره شهیدرجایی معرفی شد/‌کسب امتیاز؛  اجرای اقدامات برجسته و تخصصی
اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در زمینه اجرای اقدامات برجسته و تخصصی در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی موفق به کسب رتبه دستگاه برتر شد.
[ تعداد بازدید : ۶۰ ]
پهلوگیری پنج فروند کشتی حامل کالاهای اساسی و نهادهای دامی در بندرشهید رجایی طی روزهای آینده / ورود چهار کشتی حامل 276 هزار تن گندم در هفته نخست مهرماه
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اعلام کرد :
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: پنج کشتی کالای اساسی حامل روغن، جو و گندم در حال انجام فرایند قانونی و اسنادی هستند و طی روزهای آینده( پایان شهریورماه ) در بندر شهید رجایی پهلو دهی خواهند شد.
[ تعداد بازدید : ۱۰۰ ]
پهلودهی  بزرگترین لنج تجاری با ظرفیت دو هزار و 700 تن برای اولین بار در بندرشهید باهنر  / راهبرد پهلودهی شناورهای بزرگ در بنادر مرکز و شرق استان مورد توجه است
مدیر بنادر و دریانوردی شهید با هنر و شرق استان :
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر از پهلوگیری بزرگترین لنج تجاری با ظرفیت دو هزار 700 تن در بندر شهید باهنر خبر داد و گفت: برای نخستین بار است که یک شناور بزرگ سنتی با این ظرفیت در بندر شهید باهنر پهلو دهی می شود .
[ تعداد بازدید : ۵۹ ]
بارگیری مواد معدنی با استفاده از پاکتهای دریچه دار و گنتری کرین در بندر شهید رجایی/اجرای وسیع این طرح پس از آنالیز حاصله از شاخص های عملیاتی و هزینه های  آن
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : بارگیری مواد معدنی با استفاده از پاکتهای دریچه دار و گنتری کرین علاوه بر تسریع در عملیات بارگیری وکاهش هزینه های تمام شده ، ایمنی و سلامت کار مطابق با مصادیق بین المللی و نیز ارتقاء ظرفیت اسکله های بارگیری و بهره وری هرچه بیشتراز تجهیزات موجود را در پی خواهد داشت .
[ تعداد بازدید : ۱۱۴ ]
نجات جان5  خدمه موتور لنج تجاری در آبهای جزیره سیری
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه و غرب هرمزگان گفت: شب گذشته موتور لنج باری که از شارجه به مقصد دیر استان بوشهر در حال دریانوردی بوده به دلایل نامعلومی در حوالی جزیره سیری غرق و 5 نفر ازسرنشینان آن نجات یافتند.
[ تعداد بازدید : ۸۷ ]
۱۴۰۹ مجوز ساخت شناور در بنادر هرمزگان صادر شده است/صدور ۱۷۰ مجوز تولید شناور جدید در سال جاری/ هرمزگان قطب صنعت ساخت و تعمیر انواع شناورتجاری وصیادی
از سال ۱۳۹۷ تا کنون،
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از اول سال ۱۳۹۷ تاکنون ۱۴۰۹ مجوز ساخت شناور اعم از قایق تا شناورهای فلزی زیر 3هزار GT صادر شده که تاکنون ۷۲۰ فروند از مجوزهای صادر شده تکمیل و به ثبت رسیده است.
[ تعداد بازدید : ۴۴ ]
بازگشت شناور"مراد یک" پس از تعمیرات اساسی به ناوگان خدمات دریایی/ آماده بکاری شناورهای خدماتی با اتکا بردانش متخصصان داخلی مهمترین راهبرد
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان :
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اتمام تعمیرات اساسی و زیر آبی شناور چند منظوره مراد یک در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بندر شهید رجایی و بازگشت این شناوره به ناوگان خدمات دریایی کشور خبر داد .
[ تعداد بازدید : ۶۵ ]
رشد 75 درصدی حمل و نقل ریلی در بندرشهید رجایی/ تسهیل در تخلیه و بارگیری با اتصال به خطوط دوگانه راه‌آهن سراسری
طی پنج ماهه سال 1400 محقق شد؛
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از رشد 75 درصدی تخلیه و بارگیری ریلی در پنج ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبرداد.
[ تعداد بازدید : ۸۴ ]
جهش ۱۴۱درصدی تخلیه و بارگیری کالای نفتی در بنادر شرق هرمزگان/پهلوگیری ۳ هزار و۶۹۸ فروند شناور فلزی و سنتی در این مدت
طی پنج ماهه امسال محقق شد؛
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با اشاره به تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع کالا در پنج ماهه سال جاری گفت: طی این مدت صادارت کالای نفتی در این بنادر جهش ۱۴۱ درصدی را به خود اختصاص داده است.
[ تعداد بازدید : ۶۶ ]
بازگشت آنلودر تخلیه غلات بندر شهید رجایی به چرخه فعالیت/ جلوگیری از خروج ارز و تسریع در امر تعمیر تجهیزات با اتکا به دانش داخلی
طی 18 روز با هشت نیروی کارآزموده انجام شد؛
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: آنلودر تخلیه غلات که به دلیل ورود اجسام نامتعارف در بار خارج از سرویس شده بود، پس از تعمیرات در پایانه فله خشک بندر شهید رجایی وارد چرخه فعالیت شد.
[ تعداد بازدید : ۷۴ ]
انتقال تجربه پروژه راهبردی فاز۳ توسعه بندرشهید رجایی توسط متخصصان داخلی به سایر بنادر/ مشارکت بنادر برای رسیدن به بهره وری بالای اقتصادی/ برای جذب تزانزیت و استفاده از ظرفیت های دریایی نیازمند بازاریابی هستیم
نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی در بازدید از بندرشهید رجایی عنوان کرد:
نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: باید تجربه اعتماد به متخصصان و پیمانکاران و مهندسان داخلی در اجرای فاز ۳ بندرشهید رجایی را به سایر بنادر هرمزگان و کشور نیز منتقل کرد.
[ تعداد بازدید : ۸۲ ]
صادرات بیش از 189 هزار TEU کانتینر در بزرگترین بندر تجاری کشور/افزایش 100 درصدی ترانزیت از بندر شهید رجایی/تردد 675 فروند  کشتی کانتینری طی این مدت
در پنج ماهه امسال محقق شد؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به افزایش 28 درصدی صادرات کالاهای کانتینری از بندرشهید رجایی در پنج ماهه سال جاری گفت: طی این مدت 189 هزار و 129 TEU کانتینری از این بندر به کشورهای مقصد صادر شده است.
[ تعداد بازدید : ۸۰ ]
پیشرفت 71 درصدی ساختمان مرجع دریایی بندر شهید رجایی / انجام 60 درصد از عملیات‌های جستجو و نجات دریایی درهرمزگان
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: ساختمان مرجع دریایی بندر شهید رجایی با بیش از 71 درصد پیشرفت فیزیکی مطابق با برنامه زمان بندی در حال انجام است .
[ تعداد بازدید : ۸۳ ]
پیشرفت۹۰درصدی اسکله سیریک مطابق برنامه‌ زمان ‌بندی/توسعه سواحل مکران اثرگذار در توسعه تجارت و اشتغال پایدار
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنراعلام کرد؛
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: عملیات احداث اسکله‌های بندر سیریک با پیشرفت ۹۰ درصدی مطابق با برنامه‌ریزی درحال اجرا است .
[ تعداد بازدید : ۸۱ ]
صفحه ۱ از ۱۹۱