دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 

اخبار بندر شهید رجایی

اجرای عملیات آبنگاری در 16 بندر و محدوده دریایی هرمزگان/ انجام عمق یابی به حجم 12هزار کیلومتر
مدیرکل بنادر هرمزگان اعلام کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از اجرای عملیات آبنگاری(هیدروگرافی) در 16 بندر و محدوده دریایی این استان خبر داد و گفت: در قالب این عملیات، تاکنون عمق یابی به حجم 12هزار کیلومتر انجام و نقشه های هیدروگرافی تهیه شده است.
[ تعداد بازدید : ۲۳ ]
آغاز نخستین دوره دریانوردی افسردوم کشتی های اقیانوس پیما در هرمزگان/آموزش 4 نفر بانوی دریانورد برای نخستین بار در کشور
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از آغاز برگزاری نخستین دوره آموزش افسردوم کشتی های اقیانوس پیما با حضور 27 فراگیر در این استان خبر داد و گفت: برای نخستین بار در سطح کشور، تعداد 4 نفر بانو آموزش های تخصصی در این سمت دریانوردی را فرا می گیرند.
[ تعداد بازدید : ۶۵ ]
تعمیرات اساسی ابنیه و تاسیسات بندر شهید رجایی و شهرک های مسکونی/ تصفیه خانه قدیم بندر پس از 15 سال راه اندازی می شود
مدیر کل بنادر هرمزگان اعلام کرد:
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تشریح جزییاتی از پروژه تعمیرات اساسی ابنیه و تاسیسات بندر شهید رجایی و شهرک های مسکونی تابعه آن، گفت: پست های برق و زیرساخت های شبکه توزیع در حال اصلاح و بهسازی است و تصفیه خانه قدیم بندر نیز پس از گذشت 15 سال، نیمه نخست سال1400 راه اندازی می شود.
[ تعداد بازدید : ۷۳ ]
توجه به رونق معیشت ساکنان جزایر خلیج فارس/لایروبی بندرگاه لارک با همکاری سپاه
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: لایروبی بندرگاه جزیره لارک در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و رونق بخشی به معیشت ساکنان جزایر خلیج فارس با همکاری نیروی دریایی سپاه در حال انجام است.
[ تعداد بازدید : ۶۱ ]
نجات جان سه صیاد مفقود شده در آبهای جزیره سیری / عدم توجه به هشدارهای هواشناسی و دریاروی در شرایط نامساعد جوی خطر آفرین است
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات جان سه صیاد مفقود شده توسط گروههای امداد و نجات دریایی در محدوده ۱۲ مایلی جنوب شرقی جزیره سیری خبر داد و گفت: عدم توجه به هشدارهای هواشناسی و دریا روی در شرایط نامساعد جوی مهمترین عاملی است که جان دریا نوردان را تهدید می کند.
[ تعداد بازدید : ۶۲ ]
سرعت بخشی به روند تعیین تکلیف کالاهای متروکه در بندر شهید رجایی/  تقویت زیرساخت‌ها به منظور کاهش ماندگاری کالا و تقویت تعاملات دوجانبه
در نشست مشترک مسئولین سازمان بنادر و سازمان جمع آوری املاک تملیکی مطرح شد :
در نشست مشترک نمایندگان سازمان بنادر و دریانوردی با معاون سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور که در بندر شهید رجایی برگزار شد، راهکارهای تسریع روند تعیین تکلیف کالاهای متروکه در بزرگترین بندر تجاری ایران مورد بررسی قرار گرفت.
[ تعداد بازدید : ۸۶ ]
اجرای بزرگترین پروژه روسازی بتنی درز دار کشور در بندر شهید رجایی/ افزایش طول عمر مفید روسازی معابر به ۲۰ سال
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: بخشی از فاز اول بزرگترین پروژه روسازی بتنی غیر مسلح درزدار (بتن الیافی )کشور در بندر شهید رجایی به منظور افزایش طول عمر مفید روسازی معابر از 5 به ۲۰ سال تا پایان خردادماه جاری آماده بهره برداری می شود.
[ تعداد بازدید : ۱۱۶ ]
تخلیه بیش از  نیم میلیون تن  انواع کالای اساسی در بندرشهید رجایی /ورود  نیاز اول معیشتی هموطنان  از طریق 13 فروند کشتی  فله بر
تشریح تخلیه کالاهای اساسی از ابتدای سال تا نیمه خرداد ماه؛
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه بیش از 500 هزار تن انواع کالاهای اساسی غیر کانتینری از طریق 13 فروند کشتی تا نیمه خردادماه سال جاری خبر داد .
[ تعداد بازدید : ۱۲۳ ]
انجام بیش از ۲۴ عملیات جستجو و نجات دریایی و شرایط اضطرار در هرمزگان /نجات جان 7 سرنشین شناور مغروقه خارج از آبهای حاکمیتی
طی دو ماهه نخست سال صورت گرفت؛
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت، 24 مورد عملیات جستجو و نجات و شرایط اضطرار و همچنین 12 مورد خدمات پزشکی در آبهای سرزمینی و فراسرزمینی به انجام رسیده است .
[ تعداد بازدید : ۱۰۳ ]
تقدیر از مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان جهت اجرای دقیق قوانین کار/نقش پر رنگ کارگران شاغل در بنادر با وجود تحریمها و اپیدمی ویروس کرونا
به پاس تلاشهای صورت گرفته در زمینه تولید اشتغال مولد و همچنین اجرای دقیق قوانین کار در حوزه دریایی و بندری با اهدا لوح سپاس از تلاشهای علی رضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تقدیر شد .
[ تعداد بازدید : ۱۶۹ ]
صادرات ۷۸۰هزار تن بنزین از بندرشهید رجایی با 23 نفتکش در 2 ماه/مزایای الحاق اسکله جدید نفتی
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در دو ماه سال جاری به وسیله 23 فروند شناور در مجموع 780هزار تن بنزین از اسکله های بندر شهید رجایی صادر شده است.
[ تعداد بازدید : ۱۶۲ ]
یگان حفاظت بازوهای  اجرای بنادر بعنوان جبهه اقتصادی است
فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی :
فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی ارتقاء توان عملیاتی، تولید امنیت و ایجاد محیطی امن در بنادر کشور را مهمترین محورهای تبیین شده در راستای تحقق شعار سال عنوان کرد.
[ تعداد بازدید : ۱۶۶ ]
رشد ۴۹ درصدی صادرات در بندر شهید رجایی/عملیات کانتینری ۱۱ درصد افزایش یافت
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از افزایش ۱۱ درصدی عملیات کانتینری در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۱۴۲ ]
نجات جان همه سرنشینان  شناوردوبه متین/ بی توجهی به هشدارها واستمراردریاروی درشرایط نامساعد جوی محتمل ترین علت این حادثه
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات هر 7 سرنشیان شناور دوبه متین در آبهای کشور عمان خبر داد و گفت: بی توجهی به هشدارها ی هواشناسی و استمرار دریاروی در شرایط نامساعد جوی محتمل ترین علت بروز این حادثه به نظر می رسد .
[ تعداد بازدید : ۲۰۹ ]
برگزاری مراسم شام غریبان درمحل یادمان شهدای  بندرشهید رجایی
در اولین شب خاکسپاری شهدای گمنام، خانواده کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بر مزار این دو شهید والامقام حضور یافته و با قرائت دعای پرفیض زیارت عاشورا مراسم معنوی شام غریبان را برگزارکردند.
[ تعداد بازدید : ۱۵۴ ]
فعالیت شبانه‌روزی و بی وقفه در بنادر مرهون خون شهدا است/ خدمت خالصانه و بی‌منت، مایه خشنودی شهدا خواهد بود
معاون وزیر راه و شهرسازی در آیین تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان توفیق میزبانی شهدای گمنام در بندر شهید رجایی، گفت: خدا را شاکر هستیم و افتخار می‌کنیم که بزرگ‌ترین بندر بازرگانی و اقتصادی کشور، مزین و متبرک به وجود مطهر شهدا شده است.
[ تعداد بازدید : ۱۹۳ ]
پیکر مطهر ۲شهید گمنام در مجتمع بندر شهید رجایی تشییع شد/ بزرگ‌ترین بندر کانتینری کشور متبرک به وجود مطهر شهدا
با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و جمعی از مسئولان استان هرمزگان؛
آیین تشییع و تدفین دو شهید گمنام و والامقام هشت سال دفاع مقدس، با حضور مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، جمعی از مسئولان و مدیران استانی و لشکری، جامعه دریایی و گروهی از مردم، در یادمان شهدای مجتمع بندری شهید رجایی برگزار شد.
[ تعداد بازدید : ۲۱۹ ]
پیام وزیر راه به مناسبت تشییع و تدفین دو شهید گمنام در بندر شهید رجایی
وزیر راه و شهرسازی به مناسبت تدفین دو شهید گمنام در بندر شهید رجایی پیامی صادر کرد.
[ تعداد بازدید : ۱۳۱ ]
پیکر مطهر دو شهید گمنام دفاع مقدس، وارد فرودگاه بندرعباس شد/ مراسم تشیع و تدفین؛ صبح فردا در مجتمع بندری شهید رجایی
با حضور و استقبال مدیران و مسئولان محلی و سازمان بنادر صورت گرفت؛
با ورود هواپیمای حامل دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس به فرودگاه بندرعباس، پیکر مطهر این شهدای والامقام در میان خیل عاشقان و دلدادگان و با حضور مدیران و مسئولان محلی و سازمان بنادر و دریانوردی وارد شهر بندرعباس شد.
[ تعداد بازدید : ۲۰۲ ]
آغاز عملیات تعمیرات یدک کش "نیمروز" در بندر شهید رجایی/ انجام تعمیرات شناورهای خدماتی استان های جنوبی ایران در هرمزگان
در راستای تحقق شعار سال"تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" صورت گرفت؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از انجام موفقیت آمیز عملیات استقرار یدک کش "نیمروز" اعزامی از بوشهر بر روی سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: در کنار خدمات رسانی به شناورهایی که در گستره دریایی هرمزگان فعالیت می‌کنند، تعمیر و راه‌اندازی شناورهای خدماتی سایر استان های جنوبی را نیز پشتیبانی می کنیم.
[ تعداد بازدید : ۱۴۴ ]
صفحه ۱ از ۱۸۷