شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱
 

اخبار بندر شهید رجایی

شرکت بیش از 500 دریانورد در آزمون های دریانوردی غرب هرمزگان
مطابق با استاندارهای آموزش STCW؛
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از شرکت بیش از 500 دریانورد در آزمون‌های دریانوردی غرب استان مطابق با استاندارهای آموزشی STCW خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۲۷ ]
جابجایی ۴ هزار مسافر در مسیر دریایی بنادر شهید باهنر و شارجه/ تردد ۷۱۸ هزار و ۸۶۷ مسافر و گردشگر در مسیر دریایی بندر شهید
از ابتدای امسال تاکنون صورت گرفت؛
مدیر بنادر و دریانوردی شهیدباهنر و شرق هرمزگان گفت: با از سرگیری فعالیت خط مسافری بین‌المللی بندر شهید باهنر بندر شارجه بیش از چهار هزار نفر مسافر در این مسیر جابجا شدند.
[ تعداد بازدید : ۳۶ ]
افزایش 54 درصدی واردات کالای اساسی در بندر شهید رجایی/ واردات 193 هزار و 500 تن نهاده دامی در این بندر با 100درصد افزایش/
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری 18 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی پهلو گرفته که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل 54 درصد افزایش به ثبت رسیده است.
[ تعداد بازدید : ۵۶ ]
تکمیل نوسازی پنجمین انبار ترانزیت کالای بندر شهید رجایی/ انبارش کالا در شرایط ایمن وکاهش میزان اتلاف با تعمیرات اساسی فضاهای
سرپرست معاونت مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: پس از اتمام تعمیرات اساسی پنج باب انبار براساس استانداردهای روز در بندرشهید رجایی، ششمین انبار ترانزیت کالا با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی بر اساس برنامه زمانبندی در حال انجام است.
[ تعداد بازدید : ۴۵ ]
بازرسی از 678 فروند شناور ایرانی و خارجی در بنادر هرمزگان / ارزیابی 2 هزار و 760 فروند شناور در سال 1400
توسط کارشناسان اداره کنترل و بازرسی کشتی‌ها در بنادر استان صورت گرفت؛
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ‌از ابتدای سال جاری تاکنون 678 فروند شناور ایرانی و خارجی توسط کارشناسان اداره کنترل و بازرسی کشتی‌ها در بنادر این استان مورد بازرسی قرار گرفتند.
[ تعداد بازدید : ۵۲ ]
استقرار رسمی اداره بندر سیریک؛ گامی موثر در رونق وبهره‌وری اقتصادی جامعه محلی
اداره بندر شهرستان سیریک با هدف تحقق سیاست‌های کلان توسعه بنادر کوچک و افزایش بهره‌وری اقتصادی جامعه محلی این شهرستان به صورت رسمی استقرار یافت.
[ تعداد بازدید : ۶۴ ]
تقاطع غیرهمسطح و مرکز ترافیک دریایی بندرشهید رجایی تا یکماه آینده قابل بهر‌ه‌برداری است/ امکانات عملیاتی و تجهیزاتی در این
معاون مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی:
عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی، تقاطع غیرهمسطح و مرکز کنترل ترافیک دریایی بندر شهید رجایی را از جمله طرح‌های مهم و ضروری این بندر عنوان کرد و از بهره برداری این طرح‌ها طی یکماه آینده خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۷۶ ]
گشایش دوازدهمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی در جزیره مرجانی کیش
پس از دو سال وقفه انجام شد؛
دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی با حضور حدود ۱۰۰ شرکت فعال و مجتمع فعال در عرصه‌های دریایی و دریانوردی در جزیره کیش گشایش یافت.
[ تعداد بازدید : ۱۲۱ ]
پهلودهی 16 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی/ ثبت 858 درصدی افزایش واردات گندم/ پنج کشتی در انتظار پهلودهی در
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری 21 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی به مجموع تناژ یک میلیون و 165 هزار تن وارد بندر شهید رجایی شده که از این تعداد 16 فروند آن تاکنون پهلودهی شده است.
[ تعداد بازدید : ۸۳ ]
اماکن ورزشی بنادر غرب هرمزگان آماده همکاری با تیم‌های ورزشی است
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: کمیته ورزش بنادر و دریانوردی غرب این استان آمادگی هرگونه همکاری برای در اختیار گذاشتن امکانات ورزشی این اداره به تیم‌های ورزشی ادارات دارد.
[ تعداد بازدید : ۷۷ ]
خط ۶۳ کیلو ولت بندر شهید رجایی ۹۰ درصد پیشرفت دارد/افزایش توان الکتریکی و مدیریت انرژی هدف اجرای این طرح
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طرح زمینی کردن خط ۶۳ کیلو ولت بندر شهید رجایی با حدود ۹۰ درصد پیشرفت از مرداد ماه سال گذشته در حال اجرا است.
[ تعداد بازدید : ۶۳ ]
به آب اندازی دو فروند اسکله فلزی شناور مسافری پس از تعمیرات اساسی
در تعمیرگاه دریایی بندر شهید رجایی صورت گرفت؛
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با اتمام تعمیرات اساسی دو فروند اسکله فلزی شناور مسافری در تعمیرگاه دریایی بندرشهید رجایی، این دو اسکله شناور به اسکله های بندر شهید حقانی الحاق شد.
[ تعداد بازدید : ۸۸ ]
خدمات‌رسانی شش ترمینال به کانتینرهای یخچالی در بندر شهید رجایی/ ایجاد 3 هزار و 500 تن ظرفیت سردخانه‌ای در این بندر / اختصاص2
تشریح اقدامات بنادر هرمزگان درجهت رونق تجارت ؛
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: به منظور خدمات رسانی بهتر به کانتینرهای یخچالی شش ترمینال به صورت مستمر در بندر شهید رجایی در حال فعالیت می باشند.
[ تعداد بازدید : ۸۸ ]
بازسازی و ارتقاء یدک‌کش "برنا" در بندر شهید رجایی/ طراحی سازه "پل فرماندهی " با بهره‌گیری از دانش متخصصان شاغل در این بندر
با رویکرد تحقق شعار«تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» صورت گرفت؛
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در راستای تحقق شعار«تولید؛ دانش‌ بنیان، اشتغال‌آفرین» تجهیزات یدک‌کش برنا با بهره‌گیری از دانش متخصصان داخلی در اداره تعمیرات و نگهداری تجهیزات دریایی بندر شهید رجایی بازسازی و ارتقاء یافت.
[ تعداد بازدید : ۷۰ ]
بازدید کارشناسان بنادر و دریانوردی هرمزگان از اسکله‌ها و سکوهای نفتی فلات قاره/نتایج بررسی ها جهت طرح به کمیته صدور مجوزها
نمایندگان واحدهای مهندسی و عمران امور دریایی، بندری و اقتصادی و اداره ایمنی بنادر و دریانوردی هرمزگان از اسکله‌ها و سکوهای نفتی شرکت نفت فلات قاره ایران بازدید کردند.
[ تعداد بازدید : ۹۹ ]
یدک‌کش "گنو" به چرخه فعالیت‌ در دریا بازگشت/ "اطفای حریق" و "مبارزه با آلودگی" از ماموریت‌های اصلی این یدک‌کش است
پس از تعمیرات اساسی در سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی؛
با اتمام تعمیرات زیرآبی و اساسی یدک کش پرقدرت گنو، این شناور بر روی سرسره تعمیراتی بندرشهید رجایی مستقر و به آب اندازی شد.
[ تعداد بازدید : ۷۳ ]
سرعت ‌بخشیدن به روند خروج کالاهای رسوبی مانده در بنادر اولویت دولت است/ ضرورت هم افزایی تمامی ارگان ها در تسریع کالاهای
معاون وزیر اقتصاد:
معاون وزیر اقتصاد و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان اموال تملیکی، یکی از اولویت‌های جدی دولت سیزدهم برای جلوگیری از رسوب کالاها را سرعت بخشیدن به روند خروج کالاهای رسوبی مانده در بنادر دانست.
[ تعداد بازدید : ۹۴ ]
سه طرح بندری در بنادر غرب هرمزگان به بهره‌برداری رسید/ ایجاد اشتغال و ارتقا کیفیت خدمات رسانی با بهره برداری از این سه طرح
همزمان با آغاز دهه‌ کرامت؛
همزمان با آغاز دهه کرامت سه طرح اجرا و نصب بولرد، زیرسازی و اجرای آسفالت روی موج شکن و اجرای سیستم های ایمنی اطفا حریق در بنادر غرب هرمزگان به بهره‌برداری رسید.
[ تعداد بازدید : ۷۸ ]
انجام 21 مورد عملیات جستجو و نجات دریایی در پهنه آبی هرمزگان/ نجات هشت خدمه لنج تجاری مغروقه
معاون امور دریایی خبر داد؛
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 21 مورد عملیات جستجو و نجات دریایی در پهنه آبی این استان انجام شده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته آمارها کاهش ۱۳ درصدی را نشان می دهند.
[ تعداد بازدید : ۸۴ ]
برگزاری دوره آموزشی ویژه کارکنان پلیس امنیت اقتصادی هرمزگان در بندر شهید رجایی
یک دوره آموزشی تخصصی کوتاه مدت ویژه کارکنان پلیس امنیت اقتصادی هرمزگان با هدف ارتقاء سطح علمی دانش تخصصی پلیس گمرکات در بندر شهید رجایی برگزار شد.
[ تعداد بازدید : ۹۲ ]
صفحه ۱ از ۲۰۱