یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
 

اخبار بندر شهید رجایی

بازرسی بیش از دو هزارو 500 فروند شناورتجاری ایرانی و خارجی در بنادر هرمزگان/ رسیدگی به شکایات 53 دریانورد ایرانی وخارجی و تلاش جهت رسیدن به مطالبات مطروحه
توسط اداره کنترل بازرسی کشتی ها درسال گذشته صورت گرفت؛
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از بازرسی دو هزار و 529 فروند انواع شناور کنوانسیونی و غیر کنوانسیونی توسط اداره کنترل بازرسی کشتی ها طی سال 99 در بنادر استان خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۲۳ ]
بهره برداری از یک پست اسکله فاز سوم طرح توسعه بندرشهید رجایی تا پایان خرداد/ افزایش ظرفیت پایانه دریایی کشور برای صادرات مشتقات نفتی
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از بندر شهید رجایی اعلام کرد:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: یک پست اسکله فاز سوم طرح توسعه بندرشهید رجایی به طول ۴۰۰ متر و پسکرانه آن تا پایان خرداد ماه تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
[ تعداد بازدید : ۶۹ ]
ارتقاء مکانیزم عملکرد تجهیزات بندری با اتکا به دانش بومی / تجلی اقتصاد مقاومتی با تلاش و پشتکار ، تخصص و ابتکار
در بندر شهید رجایی صورت گرفت؛
معاون فنی و نگهداری اداره ‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از انجام عملیات موفقیت آمیز تعویض انرژی چین(Energy Chain ) و کابل های ترولی جرثقیل کانتینری شماره 18 بندر شهید رجایی با تلاش متخصصان داخلی این بندر خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۱۰۴ ]
استقرار تیم های جستجو و نجات در سایتهای گردشگری به منظور حفظ سطح  ایمنی / الزام همه تعاونی های دریایی به رعایت شیوه نامه های بهداشتی / افزایش سفرهای دریایی در همسنجی با مدت مشابه سال قبل
تشریح اقدامات نوروز ۱۴۰۰در بنادر هرمزگان :
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بر اساس برنامه ریزی تبیین شده در نوروز1400سه محور، حفظ سطح ایمنی، رعایت الزامات بهداشتی، مراقبتی و همچنین اطلاع رسانی ارجح امور قرارگرفته بود .
[ تعداد بازدید : ۹۱ ]
تداوم بازدیدها در ایام تعطیلات نوروز با بازرسی از 200 سازه دریایی از شرق تا غرب استان / شناسایی و تشکیل پرونده برای دو سازه غیر مجاز دریایی
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد :
دبیر کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان گفت : به منظور جلوگیری از دخل و تصرف غیر مجاز اراضی ساحلی و حریم دریا توسط دریاخواران از 200 سازه دریایی در ایام تعطیلات نوروز بازدید صورت گرفت .
[ تعداد بازدید : ۷۰ ]
بازگشت یدک کش خلیج فارس4 به چرخه خدمات حمل و نقل دریایی /تعمیر  و به آب اندازی 30 فروند انواع شناورطی سال گذشته دربندر شهید رجایی
پوررجبی اعلام کرد :
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اتمام تعمیر اساسی و زیر آبی و به آب اندازی یدک کش خلیج فارس 4 و الحاق این شناور به چرخه خدمات حمل و نقل دریایی بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: در سال گذشته 30 فروند انواع شناور در بندر شهید رجایی تعمیر و به استمرار فعالیت در ناوگان خدمات دریایی کشور ملحق شدند.
[ تعداد بازدید : ۱۰۴ ]
عملکرد قابل تقدیر سازمان بنادر در توسعه متوازن بنادر کوچک و بزرگ در هرمزگان/ سیاست های کلان کشور باید به سمت توسعه مناطق بندری سوق یابد
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان عنوان کرد؛
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه متوازن بنادر کوچک و بزرگ هرمزگان را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: ایجاد یک بندر بزرگ تجاری، نشانگر نگاه عمرانی این سازمان در توسعه سواحل مکران است.
[ تعداد بازدید : ۱۰۹ ]
عملیات موفقیت آمیز یافتن  2 صیاد قشمی بعد از ۱۵ساعت
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: عملیات جستجو و نجات دریایی برای یافتن 2 صیاد قشمی که بیش از 15 ساعت در 25 مایلی جنوب قشم ناپدید شده بودند، با موفقیت به پایان رسید.
[ تعداد بازدید : ۱۱۴ ]
قایق  مفقود شده در شرق جزیره لارک  پیدا شد / انتقال سه سرنشین این قایق در سلامت کامل به جزیره قشم
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم ازانجام عملیات جستجو و نجات دریایی برای یافتن سر نشینان قایق صیادی خبر داد و گفت: با مشارکت کلیه ارگانهای دریایی و همیاران ناجی پس از زون بندی منطقه قایق مفقود شده در شرق جزیره لارک یافت شد.
[ تعداد بازدید : ۱۲۹ ]
سرمایه‌گذاری 5000 میلیارد ریالی بخش غیردولتی ، هدف گذاری بندرشهید رجایی درسال 1400/ نرم‌های عملیاتی کالای غیر‌کانتینری تدوین می‌شود
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، جذب سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی ازطریق انعقاد قراردادهای کانتینری و غیرکانتینری به میزان 5000 میلیارد ریال را از هدف‌گذاری اداره امور اقتصادی و منطقه ویژه بندرشهید رجایی در سال 1400 عنوان کرد.
[ تعداد بازدید : ۱۴۲ ]
ظرفیت سازی برای تسهیل  صادرات و واردات در بنادر کشور
رییس سازمان ملی استاندارد گفت: بندر شهید رجایی از ظرفیت های قابل توجهی برای تخلیه و بارگیری انواع کالاها برخوردار است بر آنیم تا متناسب با طرحهای توسعه ای این بندر قابلیت های استانداردی را در حوزه های مختلف ارتقا بخشیم.
[ تعداد بازدید : ۱۸۶ ]
3 فروند کشتی اقیانوس ‌پیما همزمان دربندرشهید باهنر پهلو گرفتند/ نوید روزهای روشن در فعالیت‌های صادراتی/ بارگیری ۴۰هزار تن کالای صادراتی در کمتر از ۸ روز
برای نخستین بار در ۱۲ سال گذشته؛
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: برای نخستین بار در ۱۲ سال گذشته ۳ فروند کشتی بالای ۴۰ هزارتن با هدف فعالیت‌های صادراتی در بندرشهید باهنر پهلوگیری کردند.
[ تعداد بازدید : ۱۴۱ ]
پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم (ص)
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با صدور پیامی فرا رسیدن مبعث پیامبر پاکی و رحمت، مبشّر آزادی و عدالت حضرت محمدبن عبدالله (ص) را به عموم مسلمانان جهان تبریک گفت.
[ تعداد بازدید : ۱۳۴ ]
300 نفر از دریانوردان هرمزگان درس های سوانح دریایی را مرور کردند
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: وبینار رایگان درس های آموختنی سوانح دریایی با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از دریانوردان این استان برگزار شد.
[ تعداد بازدید : ۱۴۶ ]
ارتقاء نرم تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی  دربندر شهید رجایی  /تخلیه و بارگیری بیش از 13 هزار تن شکر طی 24 ساعت
معاون امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با تدابیر اتخاذ شده به منظور ارتقاء نرم تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی نرم تخلیه 13هزار و 575 تن شکر طی 24 ساعت به ثبت رسید .
[ تعداد بازدید : ۲۰۱ ]
پایان مانور ارگان‌های دریایی با سناریوی نجات‌ سرنشینان شناور مسافری
رییس اداره حفاظت و ایمنی دریایی هرمزگان گفت: مانور ارگان‌های دریایی این استان با انجام موفق سناریوی نجات سرنشینان یک فروند شناور مسافری و یک فروند لندینگ کرافت در فاصله سه مایلی بندر شهید حقانی بندرعباس پایان یافت.
[ تعداد بازدید : ۲۳۰ ]
برگزاری بزرگ‌ترین مانور امداد و نجات دریایی در مقیاس بزرگ /استفاده از پهباد برای نخستین بار
مانور امداد و نجات دریایی روز یک‌شنبه با حضور تمام ارگان‌های موثر در فاصله سه مایلی بندر شهید حقانی بندرعباس برگزار شد.
[ تعداد بازدید : ۱۷۸ ]
انجام  بروزرسانی اطلاعات مکانی و توصیفی بنادر هرمزگان
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از به روزرسانی و تکمیل اطلاعات مکانی و توصیفی بنادر این استان در سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی سواحل، بنادر و دریانوردی(PMO-GIS) خبرداد.
[ تعداد بازدید : ۱۷۲ ]
طرح های بندرشهید رجایی؛ زمینه ساز اشتغال و کیفیت خدمات راهبردی
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بهره برداری از 20 پروژه بندری و دریایی در بندرشهید رجایی خاطرنشان کرد: این اقدامات هم از نظر اشتغال و هم ارتقا کیفیت و کمیت خدمات در بزرگترین بندرتجاری کشور بسیار راهبردی خواهد بود.
[ تعداد بازدید : ۱۹۴ ]
بهره برداری از 20 طرح دریایی بندری با حضور وزیر راه در بندرشهید رجایی/ افتتاح 13 مخزن تولید روغن های دریایی گامی در رونق تولید
20 طرح بندری و دریایی بندر شهید رجایی به ارزش 3 هزار و 356 میلیارد ریال با اشتغالزایی یکهزار و 43 نفر به صورت تجمیع شده در شرکت روانکار دریایی هرمز با حضور " اسلامی" وزیر راه و شهرسازی، "جباری" نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی "همتی" استاندار هرمزگان و "راستاد" مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افتتاح و به بهره برداری رسید.
[ تعداد بازدید : ۲۵۲ ]