یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
 

اخبار بندر شهید رجایی

دومین فروند اسکله فلزی درجزیره هنگام نصب شد / ارتقاء سطح ایمنی و تفکیک مسیر ورود و خروج گردشگر به جزیره با بهره برداری از این اسکله
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از نصب دومین فروند اسکله فلزی درحوضچه جزیره هنگام خبرداد و گفت: با بهره برداری از این اسکله علاوه بر تفکیک مسیر ورود و خروج گردشگر و ارتقاء سطح ایمنی ، مدت زمان انتظار بویژه در روزهای اوج سفرکاهش می یابد .
[ تعداد بازدید : ۳۲ ]
از رشد ۸۰ درصدی ساختمان مرجع دریایی جاسک تا تکمیل ۹۰ درصدی سیستم اطفا حریق بنادر شرق / پیشرفت قابل توجه پروژهای زیربنایی بندرگاه چند منظوره سیریک
تشریح عملکرد 10 ماهه بنادر شرق استان ؛
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در بنادر شرق استان از ابتدای سال تا پایان دیماه اظهار داشت: روند اجرایی تکمیل پروژه های توسعه ای در همه حوزه های دریایی، بندری و عمرانی از روند مطلوبی برخوردار است .
[ تعداد بازدید : ۶۹ ]
انجام پروژهای توسعه ای بندر لنگه با تکیه برتوان داخلی ، مطابق با برنامه زمانبندی / اجرای طرح جامع بندرلنگه نقش بسزایی در عملکرد فعالیتها ورونق اقتصادی منطقه خواهد داشت
عسکری نسب بیان کرد:
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه ازاجرای عملیات نصب 100 بولارد، اجرای آسفالت، روشنایی و تعمیرات اساسی اسکله و موج شکن پست شرقی بندرلنگه خبر داد و گفت: این پروژه ها با اعتبار بیش از 210 میلیارد ریال مطابق با برنامه زمانبندی درحال انجام است .
[ تعداد بازدید : ۶۲ ]
روسازی محورهای اصلی بندرشهید رجایی به منظور ارتقاء کیفیت عبورو مرور / استفاده از روش نوین بتنی غیر مسلح درز دار در اجرای این پروژه / افزایش طول عمرمعابر و تقاطعات در مقایسه با آسفالت
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: اجرای پروژه «روسازی بتنی ‌معابر و تقاطعات» اراضی پشتیبانی و محورهای اصلی بندر شهیدرجایی به منظور ارتقای کیفیت عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین در بندر شهید رجایی عملیاتی شده و هم اکنون با جدیت درحال اجرا می باشد.
[ تعداد بازدید : ۸۰ ]
جایگاه حضرت فاطمه(س) به گونه ای است که ائمه اطهار(ع) ایشان را حجت خودمی دانند/ هرجا که ولایت تنها می ماند وجود مقدسه ایشان راه گشا بود
دکتر عبادی زاده :
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ویژگی های مختصه حضرت فاطمه زهرا (س) منشا تکامل انبیا الهی را در اقرار به فضایل و محبت آن بانو دانست و گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) برای اهلبیت الگو و سیره و روش ایشان سند حقانیت ماست.
[ تعداد بازدید : ۳۶۷ ]
برنامه‌ریزی برای ایجاد یک سایت برند گردشگری دریایی در مجاورت روستای تنبان جزیره قشم/ آغاز مطالعات امکان‌سنجی بندرگاه و موج‌شکن/ استفاده از نوار ساحلی در راستای اشتغالزایی و رونق اقتصادی کشور
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تلاش برای برنامه ریزی برای ایجاد یک سایت برند گردشگری دریایی در مجاورت روستای تنبان جزیره قشم خبر داد و گفت: خوشبختانه مطالعات امکان‌سنجی بندرگاه و موج‌شکن آغاز شده است.
[ تعداد بازدید : ۴۶۹ ]
هرمزگان نقش موثری در توسعه اقتصاد دریا محور کشور دارد
آرامی:
نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرمزگان نقش موثری در توسعه اقتصاد دریا محور کشور دارد، گفت: توسعه اقتصاد دریا محور اصلی که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد که در این خصوص ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه اشتغال و توسعه مناطق در حوزه دریایی توسط سازمان بنادر و دریانوردی در استان ایجاد شده است .
[ تعداد بازدید : ۱,۰۰۱ ]
ارتقا ظرفیت گردشگری اولویت سازمان بنادر و دریانوردی /توسعه گردشگری دریایی ‌هم راستا باتقویت ناوگان مسافری
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از بنادر تجاری و گردشگری جزیره قشم گفت: ارتقاء ظرفیت های گردشگری و تقویت ناوگان مسافری دریایی از اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی می باشد.
[ تعداد بازدید : ۶۱۹ ]
بهره برداری از800 مترخطوط جدید ریلی با هدف توسعه حمل و نقل چند وجهی در بندر شهید رجایی/ برخورداری این بندر از 12 پایانه اختصاصی ریلی
در بندر شهید رجایی صورت گرفت :
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از الحاق 800 متر خطوط جدید ریلی با اعتبار 65 میلیارد ریال در مجتمع بندری شهید رجایی خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۴۷۵ ]
قدردانی از اقدامات سازمان بنادر برای تقویت و توسعه بندر شیو پارسیان/ لزوم واگذاری بندر چارک به سازمان بنادر و دریانوردی/ ضرورت توسعه پسکرانه و طرح‌های توسعه‌ای بندر لنگه
دبیر کمیسیون عمران مجلس در نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصادی غرب هرمزگان عنوان کرد:
دبیر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری بندر چارک به سازمان بنادر و دریانوردی؛ یک ضرورت است و از این طریق می‌توان خدمات گردشگری دریایی به مسافران را به شیوه‌ای درست و درخور ارائه کرد.
[ تعداد بازدید : ۴۸۳ ]
تصویب طرح جامع توسعه بندر لنگه برای افق ۱۴۰۴/ توسعه، بهسازی و تجهیز بندر لنگه در دستور کار/ / سازمان بنادر؛ آماده اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده برای شناورهای فلزی/ احداث اسکله و زون گردشگری در بندر لنگه
معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصادی غرب هرمزگان اعلام کرد:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با هدف افزایش ظرفیت و بهبود خدمات بندر لنگه؛ طرح جامع توسعه این بندر در هیأت عامل سازمان بنادر مصوب شده است.
[ تعداد بازدید : ۵۱۵ ]
بازدید مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از بنادر غرب هرمزگان
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی طی سفر یکروزه به استان هرمزگان از بنادر غرب این استان بازدید کرد.
[ تعداد بازدید : ۵۴۲ ]
نصب یک فروند اسکله فلزی در بندر گاه خمیر / رونق بخشی معیشت مردم منطقه با جذب توریست وگردشگری ایمن دریایی هدف اصلی نصب این اسکله
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از نصب یک فروند اسکله فلزی در بندرگاه خمیر خبرداد و گفت: ایجاد اشتغال و رونق معیشت مردم منطقه، جذب توریسم دریایی، ارتقاء ایمنی گردشگری در تالاب بندر خمیر از مهمترین اهداف جانمایی و نصب این اسکله فلزی است .
[ تعداد بازدید : ۴۸۶ ]
توقیف یک فروند تانکر ویژه حمل مواد شیمیایی و نفتی بدلیل ایجاد آلودگی درخلیج فارس
یک فروند تانکر ویژه حمل مواد شیمیایی و نفتی در خلیج فارس به دلیل ایجاد آلودگی دریایی، توقیف شد.
[ تعداد بازدید : ۵۶۰ ]
شهادت سردار سلیمانی موجب استحکام جبهه مقاومت شد /دشمنان حضور سلیمانی را پایان خود می دانستند
سردار مارانی:
فرمانده قرارگاه مدینه منوره در مراسم اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: ایثارگریها و مجاهدت های حاج قاسم پس از دفاع مقدس بی نظیر و تکرار نشدنی است چرا که بدون این که به او امر شود به کشور خدمت می کرد.
[ تعداد بازدید : ۵۱۴ ]
ذخیره سازی 540 هزار تن کالای اساسی در بندرشهید رجایی / پیش بینی جهت ورود 2 میلیون تن انواع کالاهای اساسی تا پایان سال از طریق این بندر
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد:
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ازورود یک میلیون و650 هزار تن انواع کالای اساسی از طریق 53 فروند کشتی به بندر شهید رجایی از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۴۸۵ ]
پیام مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بمناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی /دعوت از جامعه دریایی و بندری استان جهت شرکت درمراسم بزرگداشت سردار دلها
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان طی پیامی فرار رسیدن اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشته و از همه اقشار مختلف مردم بویژه جامعه دریایی و بندری هرمزگان جهت شرکت در مراسم گرامی داشت آن شهید والامقام دعوت کرد .
[ تعداد بازدید : ۵۲۳ ]
اقبال شرکت های بین المللی برای صادرات کالاها از بنادر غرب هرمزگان/ تحقق اهداف ترسیم شده با ایجاد زیرساختهای مناسب
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه گفت: با ایجاد بسترهای جدید و صادرات 450 هزارتن انواع مواد معدنی و ساختمانی طی 9 ماهه گذشته شاهد تحقق چشم اندازهای ترسیم شده در بنادر غرب استان هرمزگان می باشیم.
[ تعداد بازدید : ۴۹۱ ]
احراز هویت جانباخته حادثه واژگونی لندینگ کرافت خوارزم / تلاشها برای یافتن دیگر خدمه مفقودی
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از یافتن پیکر دومین خدمه شناور خوارزم توسط تیم های جستجو و نجات دریایی حاضر در منطقه خبر داد و گفت: جسد فردی که روز گذشته پیدا شده بود نیز شناسایی شد.
[ تعداد بازدید : ۵۹۳ ]
پیدا شدن جسد یکی از خدمه لندینگرافت خوارزم / تلاش بی وقفه تیم های امداد و نجات برای یافتن ۶ سرنشینان دیگر
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در حالی که عملیات جستجو و نجات دریایی توسط تیم های اعزامی به منطقه بی وقفه در حال انجام است، صبح امروز8 دی ماه پیکر بی جان یک نفر از خدمه شناور خوارزم پیدا و تلاش برای یافتن دیگر مفقودین همچنان ادامه دارد.
[ تعداد بازدید : ۶۲۸ ]