یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱
 

اخبار بندر شهید رجایی

اعطای مجوز بهره‌برداری از سه پست اسکله در منطقه ویژه پارسیان
از سوی سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفت؛
مجوز بهره‌برداری از سه پست اسکله بندر انرژی بر پارسیان به نمایندگی از سازمان بنادر و دریانوردی به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) اعطا شد.
[ تعداد بازدید : ۲ ]
لزوم تقویت اقتصاد با محوریت مردم و استفاده از نیروهای نخبه بومی/ به دانشگاه‌ها سفارش رشته‌های مرتبط با دریا داده شود
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در بندر شهید رجایی مطرح کرد؛
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور بر لزوم استفاده از نیروهای نخبه بومی در مشاغل تخصصی و‌ تقویت اقتصاد با محوریت مردم و مردمی سازی مدیریت دریا تاکید کرد.
[ تعداد بازدید : ۵۱ ]
برای بنادر کوچک تا دهه فجر خبرهایی خوبی خواهیم داشت/ در صورت تایید سازمان اداری و استخدامی کشور، آماده جذب نیروهای متخصص در
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی دریانوردی با اشاره به اقدامات سازمان بنادر در راستای سیاست های دولت سیزدهم و توسعه اقتصاد دریامحور گفت: نگاه مردمی دولت به طرح‌هایی که می‌تواند توسعه اقتصاد محلی، اقتصاد شهرهای ساحلی و حتی اقتصاد برخی از استان‌هایی که پسکرانه استان‌های ساحلی هستند را فراهم کند، نیز در دست اجرا است و برای بنادر کوچک تا دهه فجر امسال خبرهایی خوبی خواهیم داشت.
[ تعداد بازدید : ۵۳ ]
بایستی برای نیروهای شاغل در حوزه دریا ایجاد جذابیت کنیم/  تا پایان سال، هزار نفر از نخبگان در دستگاههای اجرایی از جمله سازمان
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در حاشیه بازدید از برخی بنادر هرمزگان:
معاون رییس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص تقویت نیرو‌های متخصص در حوزه دریایی، گفت: بایستی برای نیروهایی که اکنون در رشته های مرتبط دریا متخصص هستند، ایجاد جذابیت کنیم که از ظرفیت‌شان استفاده شود، در تعامل با بنیاد ملی نخبگان نیز به دنبال جذب چنین نیروی هایی هستیم که تا پایان سال، یکهزار نفر از نخبگان شناسایی می‌شود که بخشی از این سهمیه برای سازمان بنادر کشور است.
[ تعداد بازدید : ۵۸ ]
محموله بزرگ دارو و اسپری تنفسی از بندر شهید رجایی ترخیص شد
با دستور رییس کل دادگستری استان هرمزگان؛
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در راستای تامین داروهای مورد نیاز کشور و به دستور با دستور رییس کل دادگستری استان، محموله ۱۶ تُنی مواد اولیه تولید انواع آنتی بیوتیک از بندر شهید رجایی بندرعباس ترخیص و در حال انتقال به کارخانه است.
[ تعداد بازدید : ۵۲ ]
اشراف به مسائل روز در انتصاب‌ها از سوی گزینش‌گران مورد توجه باشد/ اهتمام برنامه‌ریزان و دولتمردان به توسعه اقتصاد دریامحور
معاون سازمان بنادر و دریانوردی:
عضو هیات عامل و معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: انتخاب افراد صالح متخصص و اشراف به مسائل روز در پذیرش مسئولیت‌ها از سوی گزینش‌گران در وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های تابعه مورد توجه باشد.
[ تعداد بازدید : ۷۹ ]
39 فروند کشتی کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی پهلودهی شده‌اند/ افزایش 49 درصدی واردات گندم در بزرگترین بندر تجاری ایران/ 12
از ابتدای سال جاری تا کنون؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 39 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی پهلودهی شده‌اند و درحال حاضر 2 کشتی روغن و گندم در حال تخلیه هستند.
[ تعداد بازدید : ۶۲ ]
هدف گذاری روسیه برای ترانزیت ۵۰ میلیون تنی از مسیر ایران/ اراضی وزارت نفت برای توسعه سواحل مکران در اختیار سازمان بنادر و
معاون وزیر راه‌ و‌ مدیرعامل سازمان بنادر با اشاره به جمع بندی کشور روسیه مبنی جابجایی بخشی از تجارت خارجی خود از مسیر ایران گفت: روسیه قصد دارد تا در دو مرحله ظرفیت جابجایی ترانزیتی را از مسیر ایران به ۵۰ میلیون تن برساند.
[ تعداد بازدید : ۱۰۷ ]
دیدار مدیرعامل سازمان بنادر با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان/ تقدیر از اقدامات خوب سازمان بنادر در توسعه رونق گردشگری
علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با حضور در دفتر امام جمعه بندرعباس با نماینده ولی فقیه استان هرمزگان دیدار و گفت‌وگو کرد.
[ تعداد بازدید : ۹۹ ]
ایجاد پایانه لجستیکی و پشتیبانی در بنادر غرب هرمزگان/ تقویت حضور شرکت‌های بین‌المللی صادراتی مواد معدنی با راه‌اندازی این
در راستای افزایش توان تجهیزاتی صورت می‌گیرد؛
مدیر بنادر و دریانوردی غرب استان هرمزگان از ایجاد پایانه لجستیکی و پشتیبانی در راستای تسریع در خدمات رسانی و و افزایش راندمان اقتصادی منطقه غرب این استان خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۹۲ ]
آغاز بازرسی و ثبت قایق‌های تفریحی بدون هویت درکلوپ‌های دریایی جزیره کیش/ مرتفع شدن مشکل تخصیص سوخت با  ثبت این قایق‌ها در
مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش گفت: فرآیند بازرسی ایمنی و فنی قایق‌های تفریحی بدون هویت درکلوپ‌های دریایی جزیره کیش با همراهی تیم کارشناسی اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناوران و موسسات رده بندی آغاز شده است.
[ تعداد بازدید : ۷۶ ]
اجرای تمرین مقابله با ورود غیرمجاز در بندر شهید رجایی
با هدف ارتقا امنیت کشتی‌ها و تسهیلات بندری شهید رجایی صورت گرفت؛
تمرین مقابله با ورود غیرمجاز در راستای ارتقای امنیت تسهیلات بندری و کشتیهای مستقر، امروز یکشنبه 22 آبان در بندر شهید رجایی برگزار شد.
[ تعداد بازدید : ۱۵۸ ]
کارگاه تخصصی نظام شبکه مسائل بندر شهید رجایی برگزار شد
کارگاه نظام شبکه مسائل بندر شهید رجایی با هدف احصا مسائل و مشکلات و تعیین روابط علی معلولی بین مسائل بندرشهید رجایی برگزار شد.
[ تعداد بازدید : ۱۰۷ ]
تخلیه 121 هزار و 500 تن  گندم در بزرگترین بندر تجاری ایران/ پهلودهی 38 فروند کشتی کالای اساسی از ابتدای سال تاکنون/ 11 کشتی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در حال حاضر دو فروند کشتی حامل گندم در اسکله‌های بندر شهید رجایی به مجموع تناژ 121 هزار و 500 تن درحال تخلیه کالای خود هستند.
[ تعداد بازدید : ۱۰۲ ]
تردد بیش از 17 هزار فروند شناور در بنادر غرب هرمزگان/ ترابری ایمن نزدیک به 390 هزار مسافر در مسیرهای داخلی/ نجات 20 دریانورد
از ابتدای سال جاری تا نیمه آبان امسال؛
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: 17 هزار و 841 فروند شناور مسافری از ابتدای سال جاری تا کنون در بنادر غرب این استان تردد کردند.
[ تعداد بازدید : ۹۵ ]
خط مسافری بندر شهید حقانی به جزیره ابوموسی راه‌اندازی شد
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از آغاز فعالیت خط مسافری بندر شهید حقانی به مقصد جزیره ابوموسی برای نخستین بار خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۱۰۳ ]
دیدار مدیر عامل سازمان بنادر با خانواده یکی از شهدای دریایی هرمزگان
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به همراه جمعی از مدیران این سازمان با حضور در منزل شهید مراد خانه رزم با خانواده این شهید والامقام دیدار کرد.
[ تعداد بازدید : ۱۳۰ ]
بهره‌برداری از سامانه پیامکی اعلام بازرسی شناورهای مسافری در بندر شهید باهنر/ ارسال وضعیت بازرسی به مالک قبل از توقیف شناور
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از بهره‌برداری سامانه پیامکی اعلام بازرسی شناورهای مسافری خبر داد و گفت: با راه اندازی این سامانه و با اطلاع مالک از موعد بازرسی شناور، توقیف آن به حداقل خواهد رسید.
[ تعداد بازدید : ۱۰۸ ]
افزایش 79 درصدی ترابری مسافران دریایی در بنادر قشم/ تردد بیش از ۱۳ هزار فروند شناور در بنادر قشم
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم خبر داد:
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با اشاره به افزایش 79 درصدی ترابری مسافران دریایی در بنادر قشم در هفت ماهه امسال، گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه شش میلیون و 447 هزار و 432 نفر-سفر در بنادر قشم جابجا شدند.
[ تعداد بازدید : ۱۱۱ ]
آغاز فعالیت‌های مشترک بندری ایران و قزاقستان در بندر شهیدرجایی/ اجرای آزمایشی ترانزیت ریلی- دریایی بین تهران و آلماتی در گام
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام آغاز فعالیت‌های بندری مشترک ایران و قزاقستان در بندر شهید رجایی، از اجرای آزمایشی ترانزیت دریایی- ریلی بین دو کشور تا آغاز سال نو میلادی خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۱۲۳ ]
صفحه ۱ از ۲۱۰