شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
 

اخبار بندر شهید رجایی

"یک شب، یک دورهمی"؛ رویدادی خاطره انگیز برای بازنشستگان بنادر هرمزگان
گردهمایی بازنشستگان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در بندر شهید رجایی با عنوان "یک شب، یک دورهمی" در فضایی صمیمانه و خاطره انگیز برگزار شد.
[ تعداد بازدید : ۲۶ ]
اجرای گام نخست طرح هوشمندسازی تردد کامیون ها به بندر شهید رجایی/ ورود کامیون حمل بین شهری بدون مجوز بارگیری از 20 آذر ممنوع است/ توزیع عادلانه بار در بزرگترین بندر بازرگانی ایران
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام خبر اجرای گام نخست طرح الکترونیکی کردن روند ورود کامیون ها به بندر شهید رجایی با هدف هوشمندسازی این بندر، گفت: ورود کامیون های حمل کالای بین شهری به بزرگترین بندر ایران از تاریخ 20 آذر بدون مجوز بارگیری صادره از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ممنوع است.
[ تعداد بازدید : ۱۰۸ ]
همسان سازی محیط بندر شهید حقانی با نیازهای مسافران خاص/ سفر دریایی معلولان در روز 12 آذر رایگان است
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر اعلام کرد:
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر اعلام کرد: همزمان با روز جهانی معلولان، سفر دریایی این گروه خاص توسط ناوگان بندر شهید حقانی در تاریخ 12 آذرماه جاری به صورت رایگان انجام می شود.
[ تعداد بازدید : ۶۴ ]
عملیات کانتینری در بندر شهید رجایی از یک میلیون TEU  فراتر رفت/افزایش صادرات و ترانشیپ کالا در هشت ماهه اخیر
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی افزون بر یک میلیون TEU کانتینر در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران طی هشت ماهه نخست امسال خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۸۴ ]
تحلیل سرلشکر صفوی درباره نقش "راهبرد دریایی" در چشم انداز 1424/ ساخت 800قطعه تجهیزات بندری توسط شرکت های دانش بنیان
در جریان بازدید مشاور عالی فرمانده کل قوا از بندر شهید رجایی مطرح شد؛
در جریان بازدید دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نیروهای مسلح از بندر شهید رجایی، نقش راهبردی بنادر و صنعت دریانوردی در چشم انداز 1424 تشریح شد و تقویت بنیه دفاعی و امنیتی به عنوان محور اساسی آمایش سرزمین مورد تاکید قرار گرفت.
[ تعداد بازدید : ۱۴۶ ]
تجمع شناورها در محدوده دریایی"پشت شهر" بندرعباس خطری بزرگ است
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان هشدار داد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن اعلام هشدار جدی در خصوص پیامدهای منفی تجمع شناورها در محدوده دریایی"پشت شهر" بندرعباس گفت: این موضوع خطری بزرگ و جدی برای ایمنی و امنیت دریانوردی در آب های ساحلی است.
[ تعداد بازدید : ۲۲۵ ]
رونق صادرات محصولات کشاورزی از بندر"شیو" به قطر/ ارزآوری 150 هزار دلاری در یکماه اخیر/ توسعه بنادر کوچک در سال "رونق تولید"
مدیر بندرلنگه از صادرات سه محموله تولیدات کشاورزی از طریق بندر شیو در غرب هرمزگان به مقصد بندر الرویس کشور قطر به ارزش بیش از 150 هزار دلار خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۱۱۸ ]
احداث اسکله ها و راه دسترسی بندرگاه خمیر طبق ضوابط زیست محیطی
در بازدید میدانی مسئولان بنادر و محیط زیست هرمزگان مطرح شد؛
بندر چندمنظوره خمیر در غرب هرمزگان به دلیل همجواری با تالاب بین المللی خور خوران کاملا منطبق بر ضوابط زیست محیطی و با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال احداث است.
[ تعداد بازدید : ۱۶۱ ]
تعامل شهر و بندر موجب رضایت بیشتر مردم می شود/ ضرورت الحاق پارکینگ صدف به بندر شهید حقانی برای رفاه مسافران/در تابلوهای شهری از اصطلاح "بندر" به جای "اسکله" استفاده شود
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر توسعه زیرساخت های بندر شهید حقانی را نمود عینی تعامل شهر و بندر و گامی مهم در زمینه ایفای مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر دانست و گفت: الحاق پارکینگ ساحلی صدف به این پایانه دریایی موجب رفاه مسافران جزایر و روان سازی ترافیک می شود.
[ تعداد بازدید : ۱۶۴ ]
بیش از 1 میلیون و300 هزار تن کالادر بندر شهید باهنرجابجا شد / رشد 80 درصدی درصادرات مواد نفتی
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از تخلیه و بارگیری بیش از 1 میلیون و300 هزار تن کالا و همچنین افزایش 80 درصدی صادرات مواد نفتی طی هفت ماه سال جاری در این بندر خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۱۱۲ ]
جابجایی 4.6 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در غرب هرمزگان/ رشد 14 درصدی سفرهای دریایی در مسیرهای بین المللی/ترانزیت 83 هزار دستگاه خودرو از بندر لنگه
مدیر بندرلنگه از تخلیه و بارگیری 4.6 میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان و افزایش 21 هزار و 256 مسافر با رشد 14 درصدی در بندر لنگه خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۱۱۴ ]
ابتکار بندر شهید رجایی برای ایجاد کمپین فم تریپ"دریا را ببین"/خانواده ها باید جاذبه های پایتخت دریایی ایران را ببنند
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: بندر شهید رجایی با راه اندازی کمپین "دریا را360 درجه ببین" با هشتگ (SeeSea360#) و ابتکاراتی همچون اجرای فم تریپ(تور رایگان آشناسازی) به دنبال ایجاد یک جنبش فراگیر به منظور بهره مندی گروه های اثرگذار مردمی به ویژه خانواده ها از لذت دیدن جاذبه های پایتخت دریایی ایران است.
[ تعداد بازدید : ۱۹۱ ]
رشد 2.6 درصدی ترانشیپ در بزرگترین بندر ایران/910 هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی جابجا شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی افزون بر 910 هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران طی هفت ماهه نخست امسال خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۱۵۵ ]
برگزاری سه رزمایش اطفای حریق و امداد و نجات در بندر شهید رجایی/حضور پررنگ بنادر هرمزگان در رویدادهای هفته پدافند غیرعامل/ تکمیل مطالعات طرح تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تشریح کرد؛
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن تشریح عملکرد این اداره کل در هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل، از برگزاری سه رزمایش امداد و نجات و اطفای حریق و ایجاد بسترهای لازم برای راه اندازی سیستم فرماندهی سانحه در بندر شهید رجایی خبر داد.
[ تعداد بازدید : ۲۰۳ ]
صادرات غیرنفتی از بندر شهید رجایی روی موج رشد 8درصدی/ ترانشیپ کالا با افزایش 17درصدی، رونق گرفت/میزبانی از 2500 کشتی طی هفت ماه اخیر
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از صادرات 21میلیون تن کالای غیرنفتی با رشد 8درصدی در بزرگترین بندر بازرگانی ایران خبر داد و گفت: در غالب شاخص های عملیاتی این بندر، شاهد تداوم روند صعودی و رونق هستیم.
[ تعداد بازدید : ۱۲۱ ]
برگزاری رزمایش عملیاتی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در بندرلنگه
همزمان با هفته پدافند غیر عامل و در راستای آمادگی همه‌جانبه و ارتقاء سطح آگاهی نیروهای امدادی و خدمات رسان در مواجهه با بحران‌های احتمالی، رزمایش بزرگ ایمنی، امنیت، اطفای حریق و امداد و نجات در بندر لنگه با موفقیت برگزار شد.
[ تعداد بازدید : ۱۲۸ ]
تخلیه و بارگیری 3.9 میلیون تن انواع کالا در بنادر قشم/ ترابری مسافر و گردشگر به مرز 8میلیون نفرسفر رسید
در دوره هفت ماهه سال جاری، بیش از 3.9 میلیون تن انواع کالا در بنادر جزیره قشم جابجا شد و حجم ترابری مسافر و گردشگر دریایی نیز به مرز 8 میلیون نفر سفر رسید.
[ تعداد بازدید : ۱۰۰ ]
ضرورت استفاده از ظرفیت علمی هرمزگان در پروژه‌های دانش‌بنیان گمرکات و بنادر
معاون رییس جمهور در بازدید از بندر شهید رجایی تاکید کرد؛
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در پاسخ به پیشنهاد مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، تاکید کرد: در اجرای سامانه‌ها و پروژه‌های دانش‌بنیان از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی این استان استفاده شود.
[ تعداد بازدید : ۱۷۳ ]
تحریم‌ها نتوانسته ایران را از تلاش و توسعه باز دارد/ باید عرصه را برای حضور بخش خصوصی باز کنیم
رییس بنیاد مستضعفان دربازدید از بندر شهید رجایی :
رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: وضعیت پویایی و عملیات جابجایی کالادر بندر شهید رجایی نشان می دهد که تحریم‌ها نتوانسته کشورمان را از تلاش و توسعه باز دارد.
[ تعداد بازدید : ۲۳۳ ]
رئیس بنیاد مستعضعفان از بزرگترین پایانه کانتینری ایران بازدید می کند
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی عصر امروز چهارشنبه(هشتم آبان ماه) به همراه جمعی از مدیران ارشد این نهاد و مسئولان استانی از بزرگترین و پیشرفته ترین پایانه کانتینری ایران در بندر شهید رجایی بندرعباس بازدید می کند.
[ تعداد بازدید : ۲۳۹ ]