چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
 
نصب 3 پست اسکله در بندر هرمز
مدیر بندر شهید باهنر از نصب 3 پست اسکله در بندر هرمز خبرداد و گفت: در حال حاضر فقط یک پست اسکله در بندر هرمز کار جابجایی مسافران را به عهده دارد که تا پایان هفته دولت 3 پست اسکله با اعتباری بیش از 1 میلیارد تومان در بندر هرمز نصب خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، مجید امینی افزود: هم اکنون روزانه 10 شناور با ظرفیت 50 نفر کارجابجایی مسافر را برعهده دارند که بطور میانگین 600 نفر در روز در مسیر بندر شهید حقانی و بندر هرمز جابجا می شوند.

وی گفت: همچنین با تجهیز و اتمام کار عملیات اجرایی برج کنترل هرمز تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد و مشکلات ارتباطات رادیویی شناورها حل خواهد شد.

امینی با اشاره به اینکه ایجاد ترمینال مسافری از ضروریات بندر هرمز است گفت: درراستای تجهیز ،تامین امکانات رفاهی از جمله سایبان و جایگاه های فروش بلیط 1 میلیارد تومان هزینه خواهد شد و ترمینال مسافری تا یکماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

در ادامه بخشدار هرمز گفت: با هماهنگی هایی که با سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفته در راستای حل مشکلات بخش مسافری در بندر هرمز تا پایان سال، 5 فروند شناور استاندارد با ظرفیت 50 نفر به این ناوگان اضافه خواهد شد.

فریدون دریانورد افزود: با توجه به اینکه اکثر مردم جزیره هرمز به کار صیادی مشغول هستند لایروبی و تجهیز بندر صیادی هرمز یکی از مهمترین برنامه های سال جاری است که با همکاری سازمان بنادر این موضوع در حال پیگیری است.

وی با اشاره به توانمندی های اقتصادی جزیره هرمز به موضوع بیکاری جوانان هرمزی پرداخت و اظهار کرد: هم اکنون در راستای رفع مشکلات بیکاری جوانان هرمز فعال سازی بخش گردشگری هرمز، فعال کردن معادن سنگ تالک و فعال سازی کشتی سازی کروبوت از مهمترین برنامه هایی است که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار جوانان در هرمز ایجاد کند.

۷ تیر ۱۳۹۱ ۱۵:۰۱
تعداد بازدید : ۱,۹۲۴
کد خبر : ۱۴,۳۷۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید