چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
 
بهره برداری از طرح توسعه بندر لنگه در هفته دولت
مدیر اداره بنادر ودریانوردی بندر لنگه از بهره برداری طرح توسعه بندر لنگه در هفته دولت سال جاری خبر داد و گفت: طرح توسعه بندر لنگه از سال 89 شروع شد که هم اکنون با اطاله موج شکن ها 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان، اسماعیل مکی زاده افزود: همچنین تعمیرات اساسی 6 اسکله این بندر از پیشرفت فیزیکی60 درصدی برخوردار است.

وی گفت: برای اجرای طرح توسعه بندر لنگه 11 میلیارد تومان از منابع سازمان بنادر ودریانوردی هزینه شده است.

مکی زاده افزود: وسعت بندرلنگه 10 هکتار است که با بهره برداری از طرح توسعه این بندر وسعت آن به 28 هکتار ارتقاء خواهد یافت.

وی گفت: هم اکنون ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر لنگه یک و نیم میلیون تن است که با توسعه این بندر به 4 میلیون تن افزایش پیدا می کند.

مکی زاده با اشاره به اینکه بندر لنگه در غرب استان نقش مهمی در صادرات  و واردات کالا دارد افزود: هم اکنون در این بندر شناورهایی با ظرفیت 300 هزار تن پهلو می گیرند که با بهره برداری از طرح توسعه این بندر شناورهای با ظرفیت 10 هزار تن و آبخور 5/5 متر می توانند پهلو گیری کنند.

وی گفت: طرح توسعه بندر لنگه بطور مستقیم و غیر مستقیم برای هزار نفر شغل ایجاد می کنند و همچنین در افزایش رونق اقتصادی منطقه و ورود کالاهای کانتینری نقش مهمی ایفا می کنند.

مدیر اداره بنادر ودریانوردی بندر لنگه اظهار کرد: باتوجه به اینکه در بندر لنگه فعالیت های صادرات ، واردات ،کاپوتاژ، ترانزیت و جابجایی مسافر صورت می گیرد نیازمند تعامل بهتر مدیران استانی و منطقه ای است تا مشکلاتی همچون اراضی پسکرانه این بندر حل شود.

مکی زاده افزود: افزایش بهره وری ، جذب عملیات کانتینری ، توسعه فعالیت های مسافری و افزایش تخلیه و بارگیری از مهمترین برنامه های سال جاری در این بندر است.

۱۴ تیر ۱۳۹۱ ۱۳:۱۸
تعداد بازدید : ۱,۲۴۲
کد خبر : ۱۴,۵۵۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید