چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
 
مدیر کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان: زنان شاغل نقش بسزایی در توسعه و پیشرفت همه جانبه استان دارد
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: نقش زنان شاغل در توسعه و پیشرفت همه جانبه استان بسیار برجسته و بی بدیل است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان، علی اکبر صفایی در جلسه هم اندیشی و تبادل نظر در زمینه امور بانوان اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اظهار کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی زنان بعنوان قشر عظیمی از اجتماع زمینه وفرصت حضور فعال در اداره امور جامعه را بدست آورده اند.

وی در ادامه لزوم توجه به فعالیت های زنان در اداره کل بنادر ودریانوردی مهم برشمرد و افزود: یکی از دغدغه های اصلی این اداره کل توجه به مشکلات و کاستی های قشر بانوان زحمت کش و صبور وتلاش حداکثری در راستای رفع این کمبودها بوده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بر لزوم توانمند سازی زنان جهت ورود بیش از پیش به جامعه و بر عهده گرفتن مسولیت کلیدی تاکید کرد و گفت: زنان شاغل هم در سنگر خانه و هم در سنگر ادارات و نهادها نقش آفرینند.

وی همچنین به محکم تر شدن ساختار امور بانوان این اداره اشاره کرد و گفت: برای اینکه ساختار اداره کل در بحث بانوان پیشرفته تر شود باید تعداد بیشتری از بانوان در این بخش فعالیت کنند.

صفایی در ادامه بر گسترش فعالیت امور بانوان فراتر از بخش اداری تاکید کرد و بیان داشت: اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حوزه بانوان باید فعالیت خود را تا خانواده های پرسنل و حتی همسران کارکنان افزایش دهند.

صفایی گفت: بانوان بنادر تابعه نیز باید مدنظر قرار گرفته و در برنامه های مختلف شرکت داده شوند.

در این جلسه همچنین  محمد علی سعیدی پور مشاور مدیر کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان در امور بین الملل به نقش زنان شاغل در ادارات اشاره کرد و گفت: زنان در تحقق شعار تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نقش اساسی بر عهده دارند.

محمد علی سعیدی پور افزود: تاریخ انقلاب اسلامی نقش آفرینی زنان را از یاد نمی برد چرا که با تربیت و تشویق نیروهای مبارز، انقلابی و حمایت از همسران و فرزندان خود برای به ثمر نشاندن انقلاب تلاش های بسیاری داشتند.

وی اظهار کرد: اهمیت و تاثیرحضور بانوان در اداره همیشه مورد تاکید مدیر کل بوده که باید بر روی ساختار و بدنه کمیته بانوان با ظرافت و دقت عمل خاصی کار شود تا پیشرفت چشمگیری در این راستا باشد.

وی اظهار کرد: توانمندسازی نیروی انسانی که روی آن زیاد کار شده 3 بعد آموزش، انگیزه و مهارت حائز اهمیت است که با وجود این سه بعد ساختار بدنه سازمان استوارتر خواهد شد.

در این جلسه همچنین تعداد 8 نفر از بانوان برای انتخاب کمیته بانوان کاندید شدند که از این میان خانم ها رفسنجانی، سلیمانی، ارژنگ و ایرانی بعنوان کمیته بانوان در این اداره کل انتخاب شدند.

در پایان نیز از سکینه نساجی مشاور امور بانوان در اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان که در این اداره کل به تنهایی امور بانوان را پیگیری کرده بود از سوی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان تقدیر شد.

 


۱۸ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۷
تعداد بازدید : ۱,۵۴۲
کد خبر : ۱۴,۶۱۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید