چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
 
فعالیت 60 کارگاه ساخت انواع شناور ها در هرمزگان
رئیس اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورهای اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان با وجود 60 کارگاه فعال در ساخت شناورها (چوبی ، فایبر گلاس، فلزی و آلومینیومی) به قطب شناور سازی کشور تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، سید مهدی طباطبایی فرد افزود: در حال حاضر 470 پروژه ساخت انواع شناور در کارگاه های مذکور در دست اقدام می باشد که نظارت بر امر ساخت آنها توسط بازرسین شناورهای این اداره کل و موسسات رده بندی انجام می پذیرد.

وی اظهار کرد: در استان حدود8 هزارو 300 شناور ثبت شده  داریم و همچنین اداره مرکزی بازرسی وثبت شناورها در راستای تمرکز زدائی امور ثبتی اقدام به ایجاد  4 دفتر ثبت شناور در بنادر تابعه  نموده و با ارسال 3 هزار و 500 پرونده شناورهای که مالکین بومی آن محل می باشند ، نیازهای امور ثبتی این دسته از شناورها در محل انجام می گیرد.

وی همچنین افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 52 فروند شناور به ثبت رسیده وگواهینامه های ثبتی برای آنها صادر شده است.

طباطبایی گفت: مجوز صدور گواهینامه ثبت برای این اداره کل در امر شناورهای مسافری تا ظرفیت 75 نفر ودیگر شناورها تا ظرفیت کمتر از 3000 GT می باشد.

وی اظهار کرد: انجام بازرسی های پیشرفته اقیانوس پیما و نظارت بر ساخت شناور 15 هزار تنی (9132GT) در سال جاری را نشان از توان متخصصان بومی در راستای اجرای قوانین ملی و بین المللی دانست.

رئیس اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورهای اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان دومین مرکز ابطال گواهینامه های ثبتی شناورها در کشور می باشد که فعالیت خود را از چند سال پیش آغاز نموده است و تمام امور مربوطه در استان قابل انجام می باشد.

وی اظهار کرد شناور سازی های چوبی استان در حال حاضر  همانند سابق  فعالیت دارند و پروژه های ساخت شناور چوبی با ظرفیت بیش از 400 GT در سال جاری را نشان از توان کارگاه های شناور سازی بومی منطقه دانست.

طباطبایی گفت: ارتقاء کیفیت ساخت شناورهای تولیدی در شناور سازی های استان ،الکترونیک کردن کلیه پرونده های ثبتی و تمرکز زدایی امور ثبتی شناوران با واگذاری وظایف بیشتر به دفاتر ثبت شناوران از جمله اهداف این اداره می باشد.


۱۸ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۲
تعداد بازدید : ۱,۹۸۷
کد خبر : ۱۴,۶۳۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید