چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
 
پیشرفت 25 درصدی ساخت موج شکن بندر چند منظوره نخل ناخدا
معاون عمرانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از پیشرفت 25 درصدی ساخت موج شکن بندر چند منظوره نخل ناخدا خبر داد و گفت: عملیات اجرایی ساخت بندر نخل ناخدا از اردیبهشت سال جاری با اعتباری بالغ بر 18 میلیارد تومان شروع شده که اکنون از 4 هزار متر موج شکن 1200 متر ساخته شده که از پیشرفت 25 درصدی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان ، عباس کمالی افزود: با توجه به اینکه ساخت این بندر جز طرح های مهر ماندگار در کشور است موج شکن این طرح تا پایان شهریور ماه سال جاری به پایان می رسد.

وی گفت: با پایان کار موج شکن عملیات پس کرانه این بندر در 25 هکتار شروع می شود.

کمالی با اشاره به اینکه ساخت بندر نخل ناخدا اکنون برای 100 نفر بطور مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است افزود: کاهش 6 کیلو متری فاصله بندرعباس به جزیره هرمز در تسریع در حمل و نقل مسافر و کالا ، ارتقاء رونق اقتصادی در منطقه و ایجاد اشتغال پایدار از مهمترین مزایایی این طرح است.

وی گفت: دراین بندر حوضچه ای با وسعت 15 هکتار و عمق 4 متری با ظرفیت پهلودهی شناورهای مسافری 50 نفره و شناورهای باری مواد غذایی با ظرفیت 200 تن ساخته می شود.

کمالی افزود: با توجه به اینکه 98 درصد سفرهای دریایی در بنادر هرمزگان از بندر شهید حقانی صورت می گیرد با بهره برداری کامل از بندر نخل ناخدا بیشترین ترددهای مسافری در این بندر انجام می شود.

۱۹ تیر ۱۳۹۱ ۱۳:۵۷
تعداد بازدید : ۱,۸۱۸
کد خبر : ۱۴,۶۶۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید