چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
 
تقدیر از تلاشگران سفرهای  دریایی نوروز 91
طی مراسمی با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان از تلاشگران سفرهای دریایی نوروز 91 در اداره کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان تقدیر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان، در این مراسم معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان ،  فرمانداران شهرستانهای قشم وبندر خمیر، فرماندهان نیروهای نظامی ، مسئولین دستگاههای اداری ئ اجرایی استان ،مدیر کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان و معاونین اداره کل ، روسای ادارات و بنادر تابعه و جمع کثیری از دریانوردان استان حضور داشتند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان ضمن تقدیر از دست اندرکاران حوزه دریایی و بندری افزود: در راستای توسعه و پیشرفت حمل و نقل دریایی دولت توجه ویژه ای داشته در صورتی که توسعه ناوگان مسافری دریایی در هرمزگان به عینه قابل مشاهده بوده است.

گل محمد بامری اظهار کرد: اداره کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان در راستای جابجایی مسافران در سراسر استان بخصوص جزایر ، برنامه ریزی ویژه ای داشته که جابجایی بیش از 10 میلیون نفر مسافر در مسیرهای دریایی استان با  کمترین حادثه دریایی ، نشان از تلاش و برنامه ریزی منسجم درحوزه دریایی بوده است.

وی گفت: توسعه و پیشرفت موج شکن های اسکله ها در روستاها ، جزایر و شهرستان ها  مرهون تلاش دست اندرکاران حوزه های دریایی و بندری بوده که این امر در استان هرمزگان  بشکل قابل توجه نمود دارد .

بامری افزود: هیچ سرمایه گذاری در دریا بی پاسخ نیست و در این زمینه همه مسئولان باید از این نعمت برای رفع مشکل بیکاری در منطقه حمایت نمایند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان از خدمات واقدامات انجام شده درراستای فراهم نمودن زیرساختهای مطلوب جهت تسهیل در امر مسافرتهای دریایی درسطح استان تقدیر کرد و تلاش های صورت گرفته درحوزه دریایی و بندری در استان هرمزگان را ستود.

وی با اشاره به اینکه جامعه دریایی نقش بسزایی در تحولات دریایی دارند افزود: امروزه ، دریانوردی منبع مهم درآمدی بسیاری از کشورهای در حال توسعه است بنابراین باید تلاش شود از این جایگاه با عظمت غافل نشویم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در ادامه این مراسم گفت: بزودی 20 فروند شناور جدید مسافری استاندارد به ناوگان حمل و نقل مسافری دریایی استان هرمزگان اضافه می شود.

علی اکبر صفایی افزود: خارج کردن شناورهای غیر استاندارد مسافری در قبل از سال و تداوم بخشی و توسعه برخی از بنادر مسافری در استان وضعیت ویژه ای را برای اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان را به ارمغان آورد.

وی اظهار کرد: اداره کل بنادر ودریانوردی نه تنها در امر جابجایی مسافر بلکه در تامین امور رفاهی و خدماتی مسافران در بنادر استان و همچنین فراهم آوردن امکانات در بنادر گامهای بزرگی را برداشته است .

صفایی گفت: احداث ترمینال مسافری بندر شهید حقانی ورود خودرو به محوطه بندر شهید حقانی با هدف دسترسی آسان تر به این ترمینال را از جمله طرحهای در دست احداث اعلام کردو افزود: توسعه ترمینال شهید ذاکری قشم نیز میتواند نقش قابل توجهی را در ارتقای خدمات و ظرفیت امور مسافری دریایی داشته باشد.

صفایی اظهارداشت : پروژه نخل ناخدا با پیشرفت خوبی در حال ساخت می باشد که تا پایان دولت دهم این بندر به بهره برداری می رسد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان همدلی و هماهنگی میان ارگانهای دریایی استان را نشان از وحدت در جهت رشد و توسعه استان عنوان کرد و گفت: پشتیبانی مجموعه نظامی وانتظامی استان باعث شده حمل ونقل دریایی با آسودگی خاطر صورت پذیر و این امر به توسعه تجارت در استان و کشور منجر شده است.

همچنین معاون امور بندر و دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان به تشریح عملکرد اداره کل در بخش مسافرت های دریایی پرداخت و افزود: در ایام نوروز بیش از 3 میلیون و 248 هزار و 173 نفر مسافر از طریق اسکله های مسافری بنادر استان هرمزگان سفر کرده اند.

اله مراد عفیفی پور گفت: این آمار همزمان با آغاز سفرهای نوروزی از 25 اسفند ماه سال 90 تا 13 فرودین ماه امسال محاسبه شده است.

وی اظهار کرد: با برنامه ریزی های خوبی که در راستای حمل و نقل دریایی و پشتیبانی سازمان بنادر و دریانوردی ، حمایتهای استاندار محترم ، رئیس حمل و نقل دریایی استان و دبیر محترم ستاد دائمی تسهیلات نوروزی  انجام شد، شاهد تردد بیش از 3 میلیون مسافر به جزایر قشم، کیش و هرمز بودیم.

وی همچنین به آمار جابجایی خودرو بوسیله لندیگراف اشاره کرد و گفت: امسال با در اختیار  داشتن بیش از 120 شناور استاندارد در ایام نوروز بیش از 433 هزار خودرو به مقصد جزایر و بالعکس جابجا شد.

عفیفی پور به مقایسه آمار جابجایی خودرو طی امسال و مدت مشابه سال گذشته پرداخت و گفت:  میزان جابجایی خودرو در نوروز امسال 14 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: تردد مسافرین نیز در ایام نوروز 91 نسبت به مدت مشابه سال قبل برابر شده است.

در پایان این مراسم از مدیران فعال در امور مسافری و دریایی و اعضای کمیته حمل و نقل دریایی سفرهای نوروزی 91در هرمزگان با اهدا لوح تجلیل شد.