چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
 
معاون دریایی بندری اداره‌ کل بنادر و دریانوردی هرمزگان: تمامی شناورها باید پلاک دار شوند
معاون دریایی بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: طبق دستورالعمل‌های جدید تمام شناورها باید دارای پلاک و مجوزهای مربوطه باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، اله ‌مراد عفیفی پور در جلسه ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز هرمزگان با بیان اینکه شناسایی شناورها با پلاک ممکن می شود بیان داشت: شناورهای بی‌هویت و فاقد پلاک در عملیات جابه‌جایی و انتقال سوخت نقش عمده دارند.

به گفته وی، با ساز و کارهای تدوینی، شناورهای بلاهویت نمی‌توانند از مراجع رسمی سوخت دریافت کنند و میزان سوخت تحویلی به شناورهای مجاز نیز عمدتاً با مدارک رسمی صورت می‌گیرد.

عفیفی پور با بیان اینکه مقابله با پدیده قاچاق هماهنگی تمام دستگاه‌های مربوطه را می طلبد، گفت:  اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان آماده است تا پیشنهادات سایر دستگاه‌های عضو ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز را در حوزه بنادر و دریا اجرایی کند.

وی اظهار امیدواری کرد، تدابیر اندیشیده شده بتواند علاوه بر جلوگیری از خروج سوخت و ورود کالاهای قاچاق به کشور، در بعد ملی نیز مثمر ثمر واقع شود.

معاون دریایی بندری اداره‌ کل بنادر و دریانوردی هرمزگان هم‌چنین بر استعلام وضعیت شناورهای شیلاتی جایگزین و با انتقال داده شده از سایر استان‌ها به هرمزگان نیز تاکید کرد و افزود: این امر نیز می‌تواند در بخش‌های مربوطه جلوی قاچاق را بگیرد.

عفیفی پور در بخش دیگری از سخنان خود هم‌چنین پیشنهاد داد سازمان صنعت، معدن و تجارت باید به عنوان صادر کننده مجوزهای کارگاه‌های ساخت شناور و از کارگاه ‌های بدون مجوز شاکی شود.

۲۶ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۱
تعداد بازدید : ۱,۳۶۰
کد خبر : ۱۴,۸۴۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید