چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
 
غبارروبی و عطرافشانی مساجد در آستانه ماه مبارک رمضان
کارکنان اداره کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان با حضور در نماز خانه و مساجد شهرکهای مسکونی وغبار روبی و عطر افشانی این اماکن مقدس به استقبال ماه مبارک رمضان رفتند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرو دریا نوردی استان هرمزگان ، حجت السلام والمسلمین باصره ماه رمضان را سرشار از آموزه های اخلاقی ، لبریز از درس چگونه زیستن وآکنده از پیامهای والای عرفانی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی برشمرد و افزود: ماه رمضان ، یک ماه تمرین برای چگونه بودن ،چگونه خوردن ، سحر خیز شدن و مهار و تعدیل غرایز نفسانی و فرصتی بی مانند برای شکوفا شدن وآسان تر ین زمان برای خودسازی و پالایش درون وکسب طهارت روح است.

روحانی حوزه فرهنگی اداره کل بنادرو دریانوردی استان هرمزگان برگزاری مراسم غبارروبی و عطر افشانی مساجد و نمازخانه اداره کل را نخستین برنامه این حوزه دراستانه ماه مبارک رمضان برشمرد و اظهار داشت : حضور همکاران بخصوص نوجوانان ومشارکت آنان در این مراسم نشان دهنده  آمادگی لازم برای استقبال از ماه پرخیرو برکت رمضان و بهره گیری از لحظه لحظه این ماه برای  زدودن غبار خودخواهی ومنیت از لوح سپید دل و جان است .

امام جماعت اداره کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان نخستین فلسفه روزه را ایجاد و تقویت روحیه تقوا و پرهیز کاری عنوان کرد و گفت: تقوا یعنی پرهیز و احتیاط کاری های هوشیارانه براساس ایمان بخدا که  ملاک پذیرفته شدن عبادتها واعمال حسنه ما در پشگاه خداوند است .

حجت السلام والمسلمین باصره دربخش دیگری از سخنانش شفا بخشی جسم وتوانبخشی جان ، ساختن فرد صالح و اجتماع بسامان ، تهذیب و تزکیه نفس و بازدارنده گناه ، تقویت کننده اراده وصفای باطن را از پیامدهای جسمی و روحی روزه داری دانست.

۲۷ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۴
تعداد بازدید : ۱,۲۵۳
کد خبر : ۱۴,۸۶۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید