چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
 
حجت السلام والمسلمین باصره : ماه مبارک رمضان، ماه یاد آوری توانمندیهای معنوی انسان است
روحانی حوزه فرهنگی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: ماه مبارک رمضان اثر گزارترین ماه درزندگی انسانهاست ، با بهره گیری از لحظه لحظه این ماه می توان زنگارها را از دل زدود و از انسان مادی و زمینی ، به انسانی معنویی وملکوتی تبدیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر ودریانوردی استاندار هرمزگان ، حوزه فرهنگی اداره کل بنادر و دریا نوردی نیز به مناسبت این ماه پرخیر و برکت ویژه برنامه هایی را تدوین و در دستورکار قرار داده است.

 حجت السلام والمسلمین باصره با بیان اینکه  دلایل اثر گذاری رمضان را باید درگرسنگی کشیدن ، دربند بودن شیاطین ، تبدیل کردن خواب به عبادت و نفس به تسبیح و یادآوری توانمندی بالای  انسان به او جویا شد گفت : اخلاص در جوهر روزه نهفته است زیرا روزه عبادتی است خاموش و همانند نماز ،جهاد،حج و... با هیج حرکت بدنی و اعمال ظاهری همراه نیست و مادامی که شخص ، خود اظهار روزه داری نکند، کسی از ظاهر او نمی تواند به روزه داری اش پی ببرد.

 وی تصریح کرد: بنابراین ، روزه به طور طبیعی ، شخص را به اخلاص وکار برای رضای خدا رهنمون می دارد  .

روحانی حوزه فرهنگی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنانش ؛ برگزاری جلسات  قرائت قرآن در منازل سازمانی و مساجد شهرکها ، برگزاری محفل شبی با قرآن با دعوت از قاریان برتر کشوری ، برگزاری مراسم شبهای قدر، برگزاری جلسات ختم قرآن ، سخنرانی پیرامون فضائل ماه مبارک رمضان وشرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس را از برنامه های پیش بینی شده در این ماه پر خیر و برکت اعلام کرد.

۲۸ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۷
تعداد بازدید : ۱,۸۳۵
کد خبر : ۱۴,۹۰۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید