یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
 
حضور ایران در لیست سفید سازمان جهانی دریانوردی (IMO)
به واسطه رعایت استانداردهای فنی در کشتی های تحت لوای پرچم جمهوری اسلامی ایران برابر استانداردهای جهانی نام کشور ایران همچنان در لیست سفید سازمان جهانی دریانوردی (IMO) قرارد دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، کارشناس مسوول امور بازرسی کشتی های اقیانوس پیمای این اداره کل گفت: این موقعیت با ویژگی های بر جسته رعایت الزامات کنوانسیونها و اخذ گواهینامه های دریانوردی مربوطه توسط کشتی های تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران میسر شده است.

محمد صادق مرادی بیرون با بیان اینکه کنترل و بازرسی از کشتی های اقیانوس پیما و سایر شناورها بر حسب ضرورت بصورت 24 ساعته در بنادر استان هرمزگان صورت می پذیرد افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 44 کشتی اقیانوس پیما شامل 7 کشتی ایرانی و 37 کشتی خارجی و همچنین 365 شناور غیر کنوانسیونی توسط افسران کنترل و بازرسی شناورهای استان مورد کنترل قرار گرفته اند.

وی در ادامه گفت: کنترل بازرسی کشتی های اقیانوس پیما و سایر شناورها در چهار مرکز فرعی، لنگه، باهنر، قشم و کیش به مرکزیت بندر شهید رجایی بعنوان مرکز اصلی کنترل و بازرسی شناورها بطور هماهنگ صورت می گیرد.

کارشناس مسوول امور بازرسی کشتی های اقیانوس پیمای اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار کرد: هدف از کنترل و بازرسی این کشتی ها ارتقاء ایمنی دریانوردی و جلوگیری از تردد شناورهای غیر استاندارد در آبها و بنادر استحفاظی استان و همچنین خلیج فارس و حفاظت از محیط زیست دریایی این منطقه حساس در برابر آلودگی های ناشی از شناورها می باشد. از جمله نتایج حاصله از انجام بازرسیهای یاد شده  را میتوان تاثیر آن در کاهش 20 درصدی سوانح دریایی شناورها به طور عام و کاهش 50 درصدی سوانح موتور لنجها به طور خاص در سال 91 نسبت به سال 90 عنوان کرد.

۹ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۱۸
تعداد بازدید : ۱,۲۵۳
کد خبر : ۲۳,۳۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید