دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
 
مدیر جدید اداره بنادر لنگه خبر داد: پیشرفت 82 درصدی پروژه لایروبی حوضچه بندر تجاری لنگه
مدیر جدید اداره بنادر و دریانوردی لنگه از پیشرفت 82 درصدی پروژه لایروبی این بندر خبر داد و گفت: در حال حاضر حجم لایروبی حوضچه این بندر به رقم 245 هزار متر مکعب رسیده است.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "محمود صابری" ضمن اعلام این خبر افزود: پروژه لایروبی 25 هکتار از 30 هکتار حوضچه بندر لنگه این روزها به ایستگاه پایانی و روزهای آخر اجرای خود نزدیک می شود.

وی ادامه داد: این پروژه در راستای طرح توسعه دریایی بندر لنگه و با هدف هم سطح سازی و افزایش عمق 75 درصد از حوضچه عملیاتی بندر تا عمق 5.5 متر با هزینه 100 میلیارد ریالی آغاز شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه ضمن اشاره به کلید خوردن این پروژه از دی ماه سال 1392 پیش بینی کرد که لایروبی بندر تا اواخر شهریور ماه سال جاری به اتمام برسد.

وی بالا رفتن ضریب ایمنی شناورها و افزایش توان تخلیه و بارگیری تا مرز 4.5 میلیون تن در سال پس از اتمام طرح توسعه دریایی را از جمله مزایای اجرای این پروژه برشمرد.

گفتنی است، بندر لنگه به همراه مجتمع شهید رجایی و بندر شهید باهنر در استان هرمزگان از جمله بنادر ترانزیتی، تجاری و مسافری می باشد که در کریدور بین المللی شمال جنوب واقع شده است.

واحد اطلاعات و اخبار

۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۴۲
تعداد بازدید : ۱,۳۵۰
کد خبر : ۳۲,۹۷۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید