دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
 
ایدنی در دیدار با امام جمعه بندرلنگه مطرح کرد؛ توجه ویژه به توسعه دریامحور و رونق بخشی به سواحل جنوب/ نیاز بندر تجاری لنگه به اراضی پسکرانه
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و هیأت همراه در جریان سفر یکروزه خود به بندر لنگه ضمن دیدار با مقامات ارشد این شهرستان از توجه ویژه سازمان بنادر به توسعه دریامحور و رونق بخشی به سواحل جنوب سخن گفت.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "ابراهیم ایدنی" که امروز چهارشنبه 21 مردادماه به منظور شرکت در آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید اداره بنادر و دریانوردی لنگه به غرب استان هرمزگان سفر کرده است، در بدو ورود به شهر تاریخی بندر لنگه با آیت الله "سید محمد جواد رکنی" امام جمعه این شهرستان و "احمد جباری" نماینده مردم غرب هرمزگان در خانه ملت در محل دفتر امام جمعه دیدار و گفتگو کرد.

ایدنی در این دیدار ضمن ابراز تشکر و قدردانی از حمایت های بی دریغ مسئولان بندر لنگه نسبت به مجموعه اداره بندر و دست اندرکاران حمل و نقل دریایی این شهرستان، توسعه دریامحور و رونق بخشی به سواحل جنوب را از جمله برنامه های اداره کل بنادر و دریانوردی در استان هرمزگان برشمرد.

وی همچنین ضمن تشریح وضعیت فعلی بندر تجاری لنگه و اهمیت آن در اقتصاد و معیشت ساحل نشینان منطقه غرب استان، تاکید کرد: توسعه فعالیت های این بندر نیازمند فضاهای فیزیکی و اراضی مناسب جهت توسعه پسکرانه می باشد.

عالی ترین مقام حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: محوطه بندر جای دپوی کالا نیست و باید دستگاه های ذیربط تلاش کنند در سریع ترین زمان ممکن کالاها جهت انتقال به بازارهای هدف از انبارها و محوطه های بندر به خارج از آن منتقل شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار روان سازی و ساماندهی ترافیکی کامیون ها در مسیرهای منتهی به بندر تجاری لنگه شد.

ایدنی در پایان ضمن تاکید بر ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل دریایی در غرب استان هرمزگان به ویژه بندر لنگه به عنوان یکی از خواسته های بحق مسئولان این شهرستان، از آمادگی سازمان بنادر برای اعطای تسهیلات به متقاضیان از محل وجوه اداره شده، خبر داد.

در این دیدار، آیت الله رکنی امام جمعه شهرستان بندر لنگه طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از توجه ویژه  سازمان بنادر به این شهرستان، بر افزایش تعاملات ارگان های مرتبط با تجارت کالا، ارتقاء خدمات و نظارت بر امور دریانوردان، ساماندهی تردد و بارگیری شناورها و افزایش ساعات خدمت رسانی به صاحبان کالا تاکید کرد.

"احمد جباری" نماینده غرب هرمزگان در خانه ملت و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح ابعاد مختلف اهمیت حمل و نقل دریایی در کشور، خواستار توسعه زیرساخت ها در این بخش از فعالیت های اقتصادی شد و گفت: مسئولان سازمان بنادر به نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل دریایی در شهرستان بندر لنگه توجه ویژه داشته باشند.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۶:۳۳
تعداد بازدید : ۱,۶۵۹
کد خبر : ۳۳,۱۵۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید