دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
 
نوفرستی خبر داد: وجود 8000 فروند شناور ثبت شده در هرمزگان/ صدور مجوز برای ساخت 30 فروند جدید
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ثبت 85 شناور جدید طی پنج ماهه نخست سال جاری و صدور مجوز برای ساخت 30 فروند در کارگاه های این استان خبر داد.
به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "مهدی نوفرستی" ضمن اعلام این خبر افزود: تعداد60 کارگاه ساخت و تعمیرات شناورهای فلزی، فایبرگلاس، چوبی و آلومینیومی در این استان فعال است که هرمزگان را به قطب بزرگ ساخت و تعمیرات شناورهای دریایی در کشور تبدیل کرده است.

وی افزود: اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناوران هرمزگان به عنوان یکی از زیرمجموعه های معاونت دریایی اداره کل بنادر تعداد 4 دفتر در قشم، لنگه، جاسک و کیش را تحت پوشش دارد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از وجود 8 هزار فروند شناور ثبت شده در هرمزگان خبر داد و خاطرنشان کرد: طی پنج ماهه نخست سال جاری، کارشناسان این مرکز بیش از 100 مورد بازرسی از شناورها و بازدید از کارگاه های ساخت شناور را به انجام رسانده اند تا از اعمال استانداردها و مقررات ملی و بین المللی اطمینان حاصل کنند.

نوفرستی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 94 تاکنون، 30مجوز جدید جهت آغاز ساخت شناور در شناورسازی های استان صادر و 150 فروند شناور نیز پس از پایان مراحل ساخت، به ثبت رسیده است.

وی در پایان یادآور شد: هرمزگان به عنوان مهم ترین استان دریایی ایران بیش از  60 درصد عملیات جابجایی کالاهای نفتی و غیرنفتی کشور و 90 درصد حمل و نقل مسافری دریایی را پشتیبانی می کند.

             واحد اطلاعات و اخبار

۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۴۷
تعداد بازدید : ۱,۳۰۹
کد خبر : ۳۳,۲۲۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید