دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
 
جابجایی کالا در بندر کیش به مرز 600 هزار تن رسید/ افزایش 41درصدی صادرات غیرنفتی در جزیره مرجانی
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از رونق تفریحات و گشت های دریایی و افزایش 41 درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی در تنها بندرگاه جزیره مرجانی خلیج فارس خبر داد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "احمد شهریاری" ضمن ارایه گزارشی از عملکرد بندر کیش طی چهارماه نخست سال جاری اظهار داشت: از آغاز سال جاری تا پایان تیرماه سال96، در مجموع 595 هزار و 952 تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: از این میزان، 500 هزار و 15 تن به کالای غیر نفتی و 95هزار و 937 تن کالای نفتی اختصاص دارد.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از افزایش 41 درصدی صادرات غیر نفتی در این بندر سخن به میان آورد و گفت: طی چهارماه اخیر، بالغ بر یکهزار و 246 تن از اینگونه کالاها به خارج از کشور صادر شد.

شهریاری همچنین واردات کالاهای غیرنفتی را بالغ بر 15 هزار تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12درصد کاهش داشته است.

به گفته وی، طی چهار ماهه نخست سال جاری، 483هزار و 574 تن کالای غیر نفتی در این بندر کابوتاژ شد.

شهریاری مجموع تردد شناورها به بندر کیش را چهار هزار و 597 فروند با رشد 3درصدی اعلام و خاطرنشان کرد: از این تعداد، 224 فروند شناور بالای هزار تن و چهار هزار و 373 فروند زیر هزار تن وزن داشته است.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از رونق تفریحات و گشت های دریایی در چهارماه اخیر خبر داد و  خاطرنشان کرد: علاوه بر فعالیت های مسافری، 209 هزار و 249 نفر از لذت گشت های دریایی با شناورهای تفریحی بهره مند شدند که افزایش 12 درصدی نسبت به سال گذشته به ثبت رسید.

این مقام مسؤول در پایان ضمن اشاره به ترابری 222 هزار نفر مسافر از طریق این بندر از ابتدای سال جاری تاکنون، گفت: طی این مدت، 38 هزار و 750 دستگاه خودرو نیز توسط شناورهای لندینگ کرافت در مسیرهای دریایی جزیره کیش به چارک و آفتاب و بالعکس ترابری شد.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۵۸
تعداد بازدید : ۱,۳۷۸
کد خبر : ۳۹,۲۷۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید