یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

اخبار

با تلاش نیروهای جستجو و نجات بندر کیش؛ خروج شناور راهشناس 1 از شرایط اضطرار

با تلاش نیروهای جستجو و نجات بندر کیش؛ خروج شناور راهشناس 1 از شرایط اضطرار
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش گفت: شناور کروبوت راهشناسان 1 در حال عزیمت به سمت سکوی نفتی سحر بود که به دلیل از کار افتادن موتورها از ادامه مسیر باز ماند و با اقدام بموقع مرکزجستجو و نجات دریایی اداره بندر کیش از شرایط اضطرار خارج شد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار اداره کل بنادر ودریا نوردی استان هرمزگان، احمد شهریاری گفت: یکی از خدمات ارائه شده در بندر کیش انتقال نیروهای شاغل بر روی سکوهای نفتی مستقر در مجاورت جزیره است  که از طریق شناورهای کروبوت صورت می پذیرد. 

وی ضمن تشریح ابعاد عملیات دریایی شامگاه 8 مهرماه اظهار داشت: شناور راهشناسان 1 که در مسیرسکوی نفتی سحر بمنظور جابه جایی نیروی انسانی وحمل کالاهای  مصرفی پرسنل  در حال حرکت بود در ساعت 17:30دقیقه حوالی 35 مایلی جنوب غربی جزیره به دلیل از کار افتادن موتورها دچار حالت اضطرار گردید که بلافاصله پس از وصول پیام، ناجی 19 به محل اعزام شد.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش بیان داشت: پس از بررسی های صورت گرفته توسط فرمانده در میدان(ناجی 19)، طی هماهنگی با امور بندری منطقه آزاد کیش دو فروند شناور، یکی جهت انتقال مسافران به سکوی نفتی و دیگری جهت یدک نمودن شناور مضطر به محل اعزام شد.

وی گفت: با نظارت خدمه ناجی 19 بعنوان فرمانده در میدان هر 38 سر نشین شناور مذکور به شناور نپتون 1 منتقل و جهت استقرار بر روی سکوی نفتی سحر ادامه مسیر دادند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: شناور مضطر نیز ساعتی بعد با رعایت تمام اصول ایمنی  و حصول اطمینان از رفع خطر برای خدمه مستقر برروی شناور توسط شناور گلوری به سمت بندرگاه کیش یدک شد.

شهریاری با بیان اینکه شناور راهشناسان 1 هم اکنون در بندر گاه کیش پهلو داد شده است تاکید کرد: پس از بررسی علل نقص فنی، بازگشت شناور به چرخه حمل و نقل منوط به رفع نواقص و اخذ تاییدیه لازم از امور کنترل و بازرسی کشتی های اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمز گان می باشد.

واحد اخبار و اطلاعات

۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۴۱
تعداد بازدید : ۲۳۱