پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

اخبار

مکی زاده اعلام کرد: صدور 2200 گواهینامه دریانوردی در هرمزگان در فصل بهار

مکی زاده اعلام کرد: صدور 2200 گواهینامه دریانوردی در هرمزگان در فصل بهار
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از صدور بالغ بر2200 فقره گواهینامه دریانوردی طی سه ماهه نخست سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اسماعیل مکی زاده" اظهار داشت: از آغاز سال 97 تا ابتدای تیر ماه جاری، 577 نفر آزمون دریانوردی در این استان برگزار شده است که 90 مورد در فروردین، 360 مورد در اردیبهشت و 127 آزمون نیز در خرداد ماه به ثبت رسیده است.

به گفته وی، آزمون های مختلف شایستگی اعم از فرماندهی، افسری عرشه و مهندسی و کاربری شناورهای چوبی و فلزی به صورت ماهانه با نظارت اداره استانداردها و گواهینامه های دریانوردی در سطح استان هرمزگان برگزار می شود.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: طی سه ماه نخست سال جاری، 2 هزار و 234 فقره گواهینامه دریانوردی صادر شده است که یکهزار و 766 فقره گواهینامه اصلی(گواهینامه تعیین سمت در شناور) و 468 فقره مربوط به گواهینامه های جانبی(آموزش های جنبی از جمله در مباحث ایمنی) بوده است.

مکی زاده همچنین از صدور 897 فقره شناسنامه دریانوردی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: تمامی دریانوردان بر اساس کنوانسیون سازمان جهانی کار(ILO) باید برای فعالیت حرفه ای خود شناسنامه دریانوردی داشته باشند.

وی اضافه کرد: طی مدت یاد شده در مجموع سه هزار و 131 سند دریانوردی در این استان صادر شده است.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۲
تعداد بازدید : ۱۶۷