پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

اخبار

تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید رجایی از560 هزار TEU گذشت/افزایش 12درصدی کانتینرهای صادراتی

تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید رجایی از560 هزار TEU گذشت/افزایش 12درصدی کانتینرهای صادراتی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری حجمی بالغ بر 567 هزار TEU کانتینر طی سه ماهه اخیر در بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" با تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی از ابتدای سال 97 تا آغاز تیر ماه جاری، اظهار داشت: در این دوره زمانی 3 ماهه، در مجموع 567 هزار و 421 TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر 20 فوت) در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از مجموع 418 هزار و 504 TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده طی این مدت، بیش از 103 هزار TEU مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است .

عفیفی پور اضافه کرد: طی سه ماهه گذشته، رقمی بالغ بر 56 هزار TEU کانتینر در بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی بالغ بر 105 هزار TEU کانتینر صادراتی با رشد 12.5 درصدی و 146 هزار TEU کانتینر وارداتی با کاهش 19.4 درصدی در این بخش طی 3 ماهه نخست سال جاری، خبر داد.

وی در پایان یادآور شد: بندر شهید رجایی با بهره مندی از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و برخورداری از تجهیزات روز دنیا، به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری بیش از 80 درصد کالاهای کانتینری درسطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می کند.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۵۱
تعداد بازدید : ۱۹۳