شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

اخبار

رشد 34 درصدی صادرات غیر نفتی در بندر لنگه/ 10هزار مسافر دریایی در مسیرهای بین المللی ترابری شد

رشد 34 درصدی صادرات غیر نفتی در بندر لنگه/ 10هزار مسافر دریایی در مسیرهای بین المللی ترابری شد
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از ترابری بیش از 10هزار مسافر دریایی در مسیرهای بین المللی و همچنین رشد صعودی صادرات غیرنفتی و تخلیه و بارگیری کانتینر طی چهار ماه اخیر خبر داد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "قاسم عسکری نسب" با اشاره به تخلیه و بارگیری سه میلیون و 338 هزار و 529 تن انواع کالا طی چهار ماه نخست سال جاری در بنادر غرب هرمزگان، اظهار داشت: از این میزان، سهم بندرلنگه 453 هزار و 437 تن بوده است که 453 هزار و 226 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی با رشد 12 درصدی و 211 تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

کسب رتبه سوم کشور در ترانزیت غیرنفتی

وی در ادامه بیان کرد: طی این دوره زمانی، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی در این بندر (که عمده آنها خودرو بوده است) به رقم 88 هزار و 691 تن رسید که بیانگر رشد 31 درصدی و کسب رتبه سوم کشور در ترانزیت کالاهای غیرنفتی است.

صادرات غیر نفتی 34 درصد افزایش یافت

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه همچنین میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در این بندر را 331 هزار و 654 تن با ثبت رشد 34 درصدی اعلام کرد و گفت: عمده این کالاها شامل میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی بوده است.

عسکری نسب تصریح کرد: طی چهارماه نخست سال 97، بیش از 30 هزار تن کالای غیر نفتی وارد بنادر غرب هرمزگان شد که رقم آن در همسنجی با سال پیش از آن، 56 درصد کاهش داشته است.

بندرلنگه1

رشد 11 درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر

عسکری نسب با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور گسترش فعالیت های بندری و کانتینری کردن روند تخلیه و بارگیری کالا در بنادر غرب هرمزگان گفت: با انجام طرح توسعه بندرلنگه در سال های اخیر و فراهم نمودن شرایط لازم و اعطای تخفیفات گمرکی و مشوق های ترانشیپی در این بندر، شاهد افزایش 11 درصدی عملیات تخلیه و بارگیر کانتینر بودیم و حجم این گونه فعالیت ها از رقم یکهزار TEU کانتینر پر گذشت.

رتبه دوم در صادرات محصولات کشاورزی و دامی

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه ضمن اشاره به صادرات 93 هزار و 121 تن محصولات کشاورزی، دامی و احشام افزود: زیرساخت‌های این بندر برای فعالیت‌های تجاری افزایش یافته و این بندر ظرفیت بالایی در امر تجارت دریایی و تخلیه و بارگیری کالا دارد؛ به گونه ای که این بندر در صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام دارای جایگاه دوم در بین بنادر کشور است.

بندرلنگه 2

ترابری بیش از 10هزار مسافر در مسیرهای بین المللی

وی از روند مثبت ترابری مسافران دریایی در آب های داخلی نیز سخن به میان آورد و گفت: از آغاز سال جاری تاکنون، بیش از 246 هزار و 862 هزار نفر مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک در غرب استان هرمزگان به مقصد کیش، ابوموسی و سایر جزایر جابجا شدند که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، 40 درصد افزایش داشته است.

عسکری نسب خاطرنشان کرد: بندرلنگه در بخش حمل و نقل مسافران دریایی در مسیرهای بین المللی(کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس) با ثبت ترابری 10 هزار و 748 مسافر و رشد 8 درصدی، توانست رتبه دوم در بین بنادر کشور را به خود اختصاص دهد.

این مقام مسئول در پایان تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را بیش از چهار هزار و 300 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، 241 فروند شناور بالای هزار تن و چهار هزار و 60 فروند زیر هزار تن ظرفیت داشته است.

واحد اطلاعات و اخبار

 

۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۱
تعداد بازدید : ۱۸۲