شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

اخبار

عفیفی پور خبر داد:

تخلیه و بارگیری 775هزار TEU کانتینر در بزرگترین بندر ایران

تخلیه و بارگیری 775هزار TEU کانتینر در بزرگترین بندر ایران
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 775 هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" با اعلام این خبر اظهار داشت: بندر شهید رجایی با بهره مندی از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و برخورداری از تجهیزات روز دنیا، به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری 85 درصد کالاهای کانتینری در سطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می کند.

وی با تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی طی چهار ماه نخست سال جاری، افزود: در این دوره زمانی، در مجموع 775 هزار و 611 TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر 20 فوت) در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد.

به گفته عفیفی پور، از مجموع 587 هزار TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده طی چهار ماهه گذشته، نزدیک به 89 هزار TEU کانتینر در بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده است.

وی اضافه کرد: همچنین بیش از 144 هزار TEU کانتینر مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی 139 هزار و 497 TEU کانتینر صادراتی با رشد 9 درصدی و 195 هزار و 333 TEU کانتینر وارداتی با کاهش 22 درصدی در این بندر خبر داد.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۱۸
تعداد بازدید : ۲۶۷