شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

اخبار

شهریاری اعلام کرد:

افزایش چشمگیر 211درصدی صادرات غیرنفتی در بندر کیش/ تعداد مسافران دریایی جزیره مرجانی دو برابر شد

افزایش چشمگیر 211درصدی صادرات غیرنفتی در بندر کیش/ تعداد مسافران دریایی جزیره مرجانی دو برابر شد
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش با ارایه گزارشی از عملکرد پنج ماهه این بندر، گفت: حجم صادرات غیرنفتی در بندرگاه این جزیره مرجانی 211 درصد افزایش یافت و تعداد مسافران دریایی نیز دو برابر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "احمد شهریاری" با اعلام اینکه یک میلیون و 159 هزار و 445 تن انواع کالا طی پنج ماه اخیر در بندر کیش تخلیه و بارگیری شده است، اظهار داشت: از این میزان، یک میلیون تن به کالای غیر نفتی و بالغ بر 150 هزار تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

وی از سه برابری حجم صادرات کالاهای غیر نفتی در این بندر سخن به میان آورد و گفت: از آغاز سال 97 تا ابتدای شهریور ماه جاری، چهار هزار و 240 تن از این گونه کالاها بارشد 211 درصدی به خارج از کشور صادر شده است.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش خاطرنشان کرد: طی این مدت، پنج هزار و 891 تن کالای غیر نفتی وارد بندرگاه این جزیره شده که کاهش 70 درصدی داشته و 494 هزار و 105 تن نیز کابوتاژ شده است.

شهریاری مجموع تردد شناورها به بندر کیش را شش هزار و 322 فروند با افزایش 18 درصدی اعلام و خاطر نشان کرد: از این تعداد، 270 فروند بالای هزار تن و 6 هزار و 52 فروند، زیر هزار تن وزن داشته است.

این مقام مسئول از رشد 116 درصدی و دوبرابر شدن حجم ترابری مسافران دریایی طی پنج ماهه نخست سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: در این مدت،587 هزار و 314 نفر مسافر از طریق ناوگان شناورهای مدرن و پیشرفته، ترابری شدند.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش در پایان با اشاره به فعالیت های مربوط به گردشگری دریایی در این جزیره مرجانی، گفت: علاوه بر خدمات رسانی به مسافران دریایی، 174 هزار و 706 نفر گردشگر نیز از نیز گشت های دریایی و تفریحی بهره مند شدند.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : ۱۷۶