شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

اخبار

اشتری اعلام کرد:

ترابری مسافران دریایی در بنادر قشم از 5.5 میلیون نفر سفر گذشت/ 2.6 میلیون تن کالا تخلیه و بارگیری شد/ افزایش 48 درصدی صادرات غیرنفتی

ترابری مسافران دریایی در بنادر قشم از 5.5 میلیون نفر سفر گذشت/ 2.6 میلیون تن کالا تخلیه و بارگیری شد/ افزایش 48 درصدی صادرات غیرنفتی
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از تخلیه و بارگیری بیش از 2.6 میلیون تن انواع کالا و ترابری بیش از 5.5 میلیون نفر سفر در بنادر این جزیره طی پنج ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "علی اشتری" ضمن تشریح آمار عملکرد بنادر قشم طی دوره زمانی پنج ماه نخست سال 97، اظهار داشت: طی این مدت، دو میلیون و 642 هزار و 646 تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از این رقم، دو میلیون و 600 هزار و 366 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 42 هزار و 280تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

صادرات غیرنفتی48 درصد افزایش یافت

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از صادرات و واردات 133 هزار و 273 تن کالای غیر نفتی در بنادر این جزیره سخن به میان آورد و گفت: از آغاز سال جاری تا ابتدای شهریورماه جاری، 76 هزار و 174 تن کالای صادراتی و 57هزار و 99 تن محموله وارداتی جابجا شد.

اشتری حجم عملیات کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) کالاهای غیر نفتی را نیز بالغ بر دومیلیون و443هزار و 907تن اعلام کرد.

ترابری 5.5میلیون نفر سفر در جزیره عجایب هفتگانه

این مقام مسئول همچنین با اشاره به کارنامه فعالیت های مسافری در جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس،گفت: طی پنج ماه اخیر، ترابری پنج میلیون و 580 هزار نفر سفر در بنادر مسافری قشم به ثبت رسید.

افزایش 14درصدی عملیات کانتینری

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم در پایان گفت: طی این مدت، سه هزار و 380 TEU کانتینر در بنادر بهمن و کاوه تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با سال گذشته، 14 درصد افزایش داشته است.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۵
تعداد بازدید : ۱۷۴