جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

اخبار

به مناسبت گرامیداشت اربعین حسینی؛

گروه کوهنوردی بندر شهید رجایی به قله نصیری گنو در بندرعباس صعود کرد

گروه کوهنوردی بندر شهید رجایی به قله نصیری گنو در بندرعباس صعود کرد
تیم کوهنوردی بندر شهید رجایی به مناسبت گرامیداشت اربعین حسینی، قله نصیری (با ارتفاع2347)، مرتفع ترین قله در کوهستان گنو، واقع در شمال بندرعباس را فتح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، گروه هشت نفری کوهنوردان بندر شهید رجایی از هیات کوهنوردی بنادر و دریانوردی هرمزگان صبح روز سه شنبه (8 آبان) همزمان با اربعین حسینی برای صعود به قله گنو عازم شمال بندرعباس شدند.

برنامه کوهنوردی در ساعت 5 صبح آغاز شد و گروه پس از طی فراز و نشیب های متعدد از خط الراس میانی، در حوالی ساعت 11 موفق به صعود "قله نصیری" معروف به "قله گنو" به ارتفاع 2347 متر شدند.

اعضای گروه پس از حدود 45 دقیقه استراحت، گرفتن عکس یادگاری، برافراشتن پرچم های منقش به نام اباعبدالله الحسین و نشان سازمان بنادر و دریانوردی، مسیر فرود را در پیش گرفته و در ساعت 14 و 30 دقیقه به محل پایان برنامه رسیدند و برنامه کوهنوردی با موفقیت پایان یافت.

نفرات شرکت کننده در این صعود را محمود امیری (سرپرست گروه)، علی زارعی، داریوش نظری، سجاد قاسمی، نادر آسبان، هادی پاسبان، سهراب بایگان و محمد زارعی تشکیل می دادند.

گفتنی است، قله نصیری کوهستان گنو در رشته کوه‌های زاگرس پس از قلل هماگ و کوه شب از قلل مرتفع استان هرمزگان است ولی شرایط منحصربفرد این قله به دلیل پوشش گیاهی بسیار متراکم و وجود پرتگاه‌های صخره‌ای آن را در زمره یکی از صعب‌العبورترین قله‌ها برای صعود قرار داده است.

واحد اطلاعات و اخبار

۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸
تعداد بازدید : ۳۵۵