جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

اخبار

1800 فقره شناسنامه دریانوردی در هرمزگان صادر شد

1800 فقره شناسنامه دریانوردی در هرمزگان صادر شد
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از صدور حدود 1800 فقره شناسنامه دریانوردی در این استان طی هفت ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اسماعیل مکی زاده" ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: براساس الزامات کنوانسیون سازمان جهانی کار تمامی دریانوردان برای فعالیتهای  حرفه ای خود ملزم به اخذ شناسنامه دریانوردی می باشند از این رو یکهزار و 798 فقره شناسنامه دریانوردی در هرمزگان صادر شده است.

وی افزود: از آغاز امسال تا ابتدای آبانماه جاری، یکهزار و 137 نفرآزمون دریانوردی به ثبت رسیده و این آزمون های شایستگی در حوزه های فرماندهی، افسری عرشه و مهندسی و کاربری شناورهای چوبی و فلزی بوده است.

مکی زاده با اعلام صدور سه هزار و 962 فقره گواهینامه دریانوردی طی نیمه نخست سال جاری، افزود: از این تعداد، دو هزار و 613 فقره به گواهینامه های اصلی(گواهینامه تعیین سمت در شناور) اختصاص داشته و یکهزار و 349 فقره مربوط به گواهینامه های جانبی(آموزش های جنبی از جمله مباحث ایمنی) است.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در پایان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، در مجموع پنج هزار و 760 فقره سند دریانوردی در این استان صادر شده است.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹
تعداد بازدید : ۱۳۶