چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷

اخبار

برگزاری مانور اطفای حریق کشتی در بندر شهید رجایی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل

برگزاری مانور اطفای حریق کشتی در بندر شهید رجایی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل
به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل، مانور عملیات اطفای حریق و امداد و نجات بر روی کشتی پهلو گرفته در بندر شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، هدف از برگزاری این مانور که با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری هرمزگان و معاونین دریایی و مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان برگزار شد، ایجاد هماهنگی و همکاری بین تیم های امدادی بندر عنوان شده است.

آتش سوزی فرضی بر روی شناور توسط کاپیتان اعلام شد. سپس تیم های امدادی بندر وارد عمل شدند، یک نفر مصدوم توسط تیم آتش نشانی از محدوده خطر خارج و تحویل تیم اورژانس شد. پس از تخلیه اضطراری کارکنان شناور، عملیات اطفای حریق توسط تیم آتش نشانی با موفقیت به سرانجام رسید.

در این مانور، یک فروند شناور آتش خوار توسط فرمانده حادثه درخواست شد که بلافاصله به موقعیت اعزام و در  عملیات اطفای حریق مشارکت داشت.

تیم های یگان حفاظت، درمانگاه، حراست، واحد دریایی، اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات خشکی، روابط عمومی و واحد مهندسی عمران در این مانور حضور داشتند.

دو دستگاه کامیون آتش نشانی، یک دستگاه خودرو فرماندهی آتش نشانی، یک دستگاه آمبولانس، یک فروند شناور آتش خوار و یک دستگاه خودرو یگان حفاظت از جمله تجهیزاتی بود که در این مانور مورد استفاده قرار گفت.

 

واحد اطلاعات و اخبار

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۱۱
تعداد بازدید : ۱۱۵