سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

اخبار

مکی زاده اعلام کرد:

صدور 4400گواهینامه برای دریانوردان در پایتخت دریایی ایران

صدور 4400گواهینامه برای دریانوردان در پایتخت دریایی ایران
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اعلام کرد: طی هشت ماه سال جاری، بیش از 4400 فقره گواهینامه برای دریانوردان فعال در پهنه های آبی پایتخت دریایی ایران صادر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اسماعیل مکی زاده" با بیان اینکه از ابتدای سال 97 تاکنون، در مجموع شش هزار و 513 فقره سند دریانوردی در این استان صادر شده است، اظهار داشت: تعداد چهار هزار و 482 فقره از این اسناد مربوطه به گواهینامه های دریانوردان بوده است.

وی افزود: از مجموع این گواهینامه ها، دو هزار و 911 فقره به گواهینامه های اصلی(گواهینامه تعیین سمت در شناور) مربوط است و یکهزار و 571 فقره نیز به گواهینامه های جانبی(آموزش های جنبی از جمله مباحث ایمنی) اختصاص دارد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: براساس الزامات کنوانسیون سازمان جهانی کار تمامی دریانوردان برای فعالیت های حرفه ای خود ملزم به داشتن شناسنامه دریانوردی هستند، از این رو دوهزار و 31فقره شناسنامه دریانوردی در هرمزگان صادر شده است.

مکی زاده همچنین از برگزاری یکهزار و 262 نفر-آزمون شایستگی دریانوردی از آغاز امسال تا ابتدای آذرماه جاری خبر داد و گفت: این آزمون ها در زمینه های فرماندهی، افسری عرشه و مهندسی مربوط به شناورهای چوبی و فلزی برگزار شده است.

شایان ذکر است، استان هرمزگان به عنوان پایتخت دریایی ایران شناخته می شود و بیش از 30 هزار نفر معادل حدود یک چهارم از جمعیت 130 هزار نفری دریانوردان کشور در این استان فعالیت می کنند.

واحد اطلاعات و اخبار

۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۸
تعداد بازدید : ۱۹۰