سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

اخبار

عفیفی پور اعلام کرد:

تخلیه دو نگله فوق سنگین 654 تنی در بندر شهید رجایی/ ارایه خدمات 24 ساعته بندری به صاحبان کالا

تخلیه دو نگله فوق سنگین 654 تنی در بندر شهید رجایی/ ارایه خدمات 24 ساعته بندری به صاحبان کالا
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از تخلیه دو نگله فوق سنگین با وزن مجموع 654 تن در منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این محموله ها شامل یک دستگاه توربین با وزن 336 تن و یک دستگاه ژنراتور ثابت به وزن 318 تن بود که برای تخلیه آنها از کشنده های بوژی (دستگاهی برای حمل کالاهای حجیم و سنگین) با 28 محور استفاده شد.

وی افزود: این محموله ها با استفاده از یک فروند کرین بارج (نوعی شناور جرثقیل دار) 800 تنی متعلق به بخش خصوصی در بندر تخلیه شد.

عفیفی پور با اشاره به مراحل عملیات جابجایی این محموله گفت: این دو نگله ابتدا با استفاده از کرین بارج، از روی کشتی جابجا شد. پس از طی مسافت کوتاه دریایی و با بیشترین دقت، این محموله بر روی کشنده های بوژی که از قبل بر روی اسکله مستقر شده بود، قرار گرفته و پس از مهاربندی کامل آن بر روی کشنده، با رعایت کامل الزامات ایمنی، عملیات انتقال به محوطه های بندری انجام پذیرفت.

.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: این محموله های پروژه ای که تحت عنوان کالاهای سرمایه ای قلمداد می شود، پس از تخلیه و انجام مراحل تشریفات بندری و گمرکی جهت نصب و راه اندازی در یک نیروگاه از طریق حمل مجدد دریایی به جزیره قشم انتقال می یاید.

وی خاطرنشان کرد: وجود 2400 هکتار محوطه عملیاتی و ارایه خدمات بندری به صورت 24 ساعته به کشتی ها و صاحبان کالا و بهره گیری از مدرن ترین تجهیزات تخلیه و بارگیری ازجمله قابلیت ها و مزایای بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور برشمرده می شود.

گفتنی است، "نگله" کلمه‌ای است ظاهراً هندی که در بنادر و گمرکات جنوب بسیار متداول است. با این توضیح که به واحد کالاهای بسته‌بندی نشده مثل یک شاخه تیر آهن یا یک شمش فلزی سنگین یا یک دستگاه ماشین بدون لفاف و حتی به یک دستگاه اتومبیل یا تراکتور نیز که اقلام مانیفست و بارنامه یک واحد را تشکیل می‌دهند، نگله می‌گویند.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۳
تعداد بازدید : ۲۴۰