سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

اخبار

معاون امور دریایی اداره کل بنادر هرمزگان خبر داد:

نجات 6 دریانورد هرمزگانی در دریای عمان از خطر غرق شدن/ سرنشینان قایق صیادی سانحه ‌دیده نجات یافتند

نجات 6 دریانورد هرمزگانی در دریای عمان از خطر غرق شدن/ سرنشینان قایق صیادی سانحه ‌دیده نجات یافتند
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات شش سرنشین یک قایق صیادی از خطر غرق شدن در آب‌های دریای عمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اسماعیل مکی زاده درباره جزییات این حادثه گفت: یک فروند قایق صیادی در شش مایلی جنوب شرقی بندر جاسک به علت شرایط نامساعد جوی و آبگرفتگی قایق اعلام اضطرار کرد.

وی ادامه داد: به محض دریافت پیام اضطرار از مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی بندر جاسک، بلافاصله شناور ناجی 10 از بندر جاسک به محل موقعیت سانحه اعزام شد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در ادامه بیان کرد: به دلیل تاریکی شب و شرایط جوی منطقه دریای عمان و نداشتن موقعیت دقیق شناور مضطر، عملیات جستجو و نجات با پیچیدگی خاصی صورت گرفت.

مکی زاده گفت: با بکارگیری سامانه مدیریت جستجو و نجات و در نهایت با توجه به زیر آب رفتن قایق،جستجوی محیط های پیرامون ادامه یافت که خوشبختانه با همکاری پرسنل شناور ناجی 10 تمام نفرات از سطح آب نجات یافته و در صحت و سلامت به بندر جاسک منتقل شدند.

وی در پایان سخنان خود از موفقیت‌آمیز بودن این عملیات با همکاری همیاران ناجی خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر، هر شش نفر سرنشین این قایق صیادی در صحت و سلامت کامل به سر می‌برند.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۳ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۵
تعداد بازدید : ۱۵۷