سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

اخبار

7330 فقره سند دریانوردی در هرمزگان صادر شد

7330 فقره سند دریانوردی در هرمزگان صادر شد
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از صدور 7330 فقره سند دریانوردی طی نه ماهه سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اسماعیل مکی زاده" از برگزاری یکهزار و 411 نفر-آزمون شایستگی دریانوردی از آغاز امسال تا ابتدای دی ماه جاری خبر داد و گفت: این آزمون ها در زمینه های فرماندهی، افسری عرشه و مهندسی مربوط به شناورهای چوبی و فلزی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه طی نه ماه اخیر، در مجموع هفت هزار و 330 فقره سند دریانوردی در این استان صادر شده است، اظهار داشت: تعداد پنج  هزار و 30 فقره از این اسناد مربوطه به گواهینامه های دریانوردان بوده است.

مکی زاده افزود: این تعداد گواهینامه دریانوردی شامل سه هزار و 202 فقره به گواهینامه های اصلی(گواهینامه تعیین سمت در شناور) مربوط است و یکهزار و 828 فقره نیز به گواهینامه های جانبی(آموزش های جنبی از جمله مباحث ایمنی) است.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: براساس الزامات کنوانسیون سازمان جهانی کار تمامی دریانوردان برای فعالیت های حرفه ای خود ملزم به داشتن شناسنامه دریانوردی هستند، از این رو از ابتدای سال 97 تاکنون، دو هزار و 300 فقره شناسنامه دریانوردی در هرمزگان صادر شده است.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۱۳
تعداد بازدید : ۲۰۷