سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
 

اخبار

محمدحسینی اعلام کرد:

جابجایی کانتینر در بندر شهید باهنر 4 برابر شد/ افزایش 20 درصدی صادرات غیر نفتی در بندر جاسک/ رشد 111 درصدی ترابری مسافر و گردشگر در بندر هرمز

جابجایی کانتینر در بندر شهید باهنر 4 برابر شد/ افزایش 20 درصدی صادرات غیر نفتی در بندر جاسک/ رشد 111 درصدی ترابری مسافر و گردشگر در بندر هرمز
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان هرمزگان از چهار برابر شدن حجم تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید باهنر، افزایش 20 درصدی صادرات غیر نفتی در بندر جاسک و رشد 111 درصدی ترابری مسافر و گردشگر در بندر هرمز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "حمیدرضا محمدحسینی" با تشریح عملکرد ده ماهه  مجموعه بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان هرمزگان، گفت: طی مدت یاد شده، 40 هزار تی ای یو کانتینر با رشد 32 درصد در بندر شهید باهنر تخلیه و بارگیری شد. همچنین، یکصد و 12 هزار تن کالای غیر نفتی نیز کابوتاژ شد که افزایش 38 رشد داشته است.

وی تصریح کرد: طی دی‌ماه امسال در بندر شهید باهنر، تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی و غیریخچالی به میزان دو هزار و 375 تی ای یو رسید که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته با ثبت رشد 368 درصدی، چهار برابر شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به استقرار بزرگ‌ترین پایانه بین‌المللی سفرهای دریایی در این بندر، افزود: این پایانه دارای خط دریایی مسافری بندرعباس ـ شارجه است که در هفته پنج سفر خروجی و 5 سفر ورودی دریایی توسط دو شرکت کشتیرانی در این خط انجام می‌پذیرد.

محمدحسینی با اشاره به روند رو به رشد حمل و نقل مسافر در بنادر مرکز و شرق هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 2 میلیون و 800 هزار نفر مسافر در این بنادر ترابری شدند که شاهد رشد 28 درصد دراین رابطه هستیم. در دی ماه امسال نیز ترابری 377 هزار نفر مسافر در بنادر شهید باهنر، حقانی و هرمز انجام شد که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، رشد چشمگیر 140 درصدی به ثبت رسید.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان هرمزگان از عملکرد سال جاری جاسک، سیریک و تیاب به عنوان بنادر سه ‌گانه سواحل مکران سخن به میان آورد و تاکید کرد: در راستای توسعه متوازن بنادر و شکوفایی اقتصادی در مناطق کمتر برخوردار و محروم، بخشی از عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی، به بنادر شرق واگذار شده است.

این مقام مسئول بندر جاسک را پیشتاز در چرخه صادرات و واردات، در بین بنادر کشور دانست و عنوان کرد: این بندر طی دوره ده ماهه اول سال جاری، همچنان به روند رو به رشد و افزایشی خود در مجموع عملیات واردات و صادرات کالاهای غیر نفتی با افزایش 45 درصدی در بین بنادر کشور ادامه می‌دهد.

محمدحسینی میزان رشد صادرات غیر نفتی بندر جاسک در ده ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته را 20 درصد دانست و افزود: در این مدت، تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی در این بندر 45 درصد رشد داشته است.

رشد 111 درصدی ترابری مسافر و گردشگر در بندر هرمز

وی گفت: علیرغم وجود برخی محدودیت‌های عملیات دریایی و بندری در جزیره هرمز، اما تلاش کرده ایم که خدمات مطلوبی در انجام سفرهای دریایی به ساکنین و گردشگران این جزیره ارائه شود.

محمدحسینی اضافه کرد: در همسنجی عملکرد دی ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بندرگاه هرمز در زمینه ترابری مسافر رکورددار شده و با 111 درصد افزایش، بیشترین رشد را در سطح بنادر کشور داشته است.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۷
تعداد بازدید : ۲۸۳