شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸

اخبار

مدیر بندرلنگه با اشاره به کارنامه سال 97 اعلام کرد؛

ترانزیت بیش از 146 هزار دستگاه خودرو در بندرلنگه/ ترابری 26 هزار مسافر دریایی در مسیرهای بین المللی/ رشد 73 درصدی ترانزیت غیرنفتی / نجات 120 نفر در آبهای غرب هرمزگان طی سال گذشته

ترانزیت بیش از 146 هزار دستگاه خودرو در بندرلنگه/ ترابری 26 هزار مسافر دریایی در مسیرهای بین المللی/ رشد 73 درصدی ترانزیت غیرنفتی / نجات 120 نفر در آبهای غرب هرمزگان طی سال گذشته
مدیر بنادر و دریانوردی لنگه از ترانزیت بیش از 146 هزار دستگاه خودرو، ترابری بیش از 26 هزار مسافر دریایی در مسیرهای بین المللی و رشد 73 درصدی ترانزیت غیرنفتی در بندر لنگه و بنادر تابعه آن طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "قاسم عسکری نسب" با ارایه گزارشی از عملکرد دوازده ماهه بنادر و دریانوردی لنگه و بنادر تابعه آن در سال ۹۷ اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع هشت میلیون و 578 هزار و 632 تن کالای نفتی و غیر نفتی در این بنادر تخلیه و بارگیری شد که یک میلیون و 911 هزار و 894 تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و شش میلیون و 666 هزار و 738 تن به فرآورده های نفتی اختصاص داشته است.

ترانزیت غیرنفتی ۷۳ درصد افزایش یافت

وی اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (عمدتا خودرو) در سال گذشته به 302 هزار و 373 تن رسید که نشانگر رشد ۷۳ درصدی در همسنجی با سال پیش از آن است.

رشد 52 درصدی ترانزیت خودرو

مدیر بنادر و دریانوردی لنگه ضمن اشاره به جابجایی 146 هزار و 590 دستگاه خودروی ترانزیتی طی دوازده ماهه سال گذشته، از رشد 52 درصدی این بخش از فعالیت های بندری خبر داد.

عسکری نسب همچنین میزان صادرات کالاهای غیرنفتی را 887 هزار و 169 تن اعلام کرد و گفت: عمده این کالاها شامل میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی بوده است.

کاهش 56 درصدی واردات غیر نفتی

این مقام مسئول تصریح کرد: طی دوازده ماهه سال ۹۷، بیش از 76 هزار تن کالای غیر نفتی وارد بنادر غرب هرمزگان شد که رقم آن در همسنجی با سال پیش از آن، 56 درصد کاهش داشته است.

صادرات محصولات کشاورزی و دامی 11 درصد افزایش یافت

مدیر بنادر و دریانوردی لنگه افزود: طی سال گذشته، حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام به 245 هزار و 24 تن رسید که رشد 11 درصدی را نشان می دهد.

این مقام مسئول تعداد شناورهای ورودی به بندر لنگه و بنادر تابعه آن را 10 هزار و 468 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، یک هزار و 112 فروند شناور بالای هزار تن و 21 هزار و 262 فروند زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته اند.

رشد 4 درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر

عسکری نسب گفت: طی سال گذشته، سه هزار و 315 TEU کانتینر پر در این بندر تخلیه و بارگیری شده است که در این بخش، افزایش 4 درصدی را شاهد بودیم.

افزایش ۱۷ درصدی مسافران دریایی در مسیرهای داخلی

عسکری نسب با اشاره به افزایش ۱۷ درصدی تعداد مسافران دریایی داخلی گفت: طی دوازده ماهه سال 97، بیش از 468 هزار و 694 هزار مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد جزایر خلیج فارس همچون کیش و ابوموسی جابجا شدند.

بیش از 26 هزار نفر در مسیرهای بین المللی ترابری شد

وی افزود: همچنین در بخش مسافرت های دریایی بین المللی، بندرلنگه توانست با ترابری 26 هزار و 345 نفر مسافر، رشد 3 درصدی را در کارنامه عملیاتی دوازده ماهه سال 97 ثبت کند.

نجات 120 نفر در آبهای غرب هرمزگان طی سال گذشته

مدیر بنادر و دریانوردی لنگه در پایان گفت: مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) بنادر غرب هرمزگان در راستای اعمال وظایف حاکمیتی و به منظور حفظ و ارتقاء ایمنی دریانوردی، در مدت دوازده ماهه سال 97 با 61 پیام اولیه و 16 عملیات جستجو و نجات، موفق به نجات جان 120 نفر در آب های حوزه ی استحفاظی خود شده است.

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۵۹
تعداد بازدید : ۱۲۶