شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸

اخبار

حضور پررنگ بندر شهید رجایی در سومین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری هرمزگان

حضور پررنگ بندر شهید رجایی در سومین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری هرمزگان
سومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان در حالی کار خود را آغاز کرده که منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در این رویداد بزرگ، مشارکت و حضوری پررنگ دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان صبح روز دوشنبه 26فروردین با حضور 500 نفر از مهمانان داخلی و خارجی در تالار شهید آوینی بندرعباس آغاز شد.

در این همایش دو روزه که تا پایان روز سه شنبه 27 ماه جاری ادامه دارد، مهمانان و سرمایه گذاران زیادی از داخل و خارج کشور در حوزه های حمل و نقل، انرژی، گردشگری، شیلات و کشاورزی حضور دارند که از جمله آنها رییس سازمان جهانی آتیک، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه، معاون وزیر و مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران به ایراد سخنرانی پرداختند.

این همایش در قالب شش محور حمل و نقل و عمران شهری، صنعت و معدن، انرژی، شیلات و کشاورزی، گردشگری و مناطق آزاد در حال برگزاری است.

در بخش عصر گاهی روز نخست این همایش، پنل های مختلف سرمایه گذاری در بخش های حمل و نقل و عمران شهری، صنعت، معدن و تجارت و مناطق ویژه اقتصادی، سرمایه گذاری گردشگری، شیلات و کشاورزی برگزار شد.

 در بخش پنل حمل و نقل و مدیریت شهری، "اله مراد عفیفی پور" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به تشریح دو بسته سرمایه گذاری شامل پتانسیل های سرمایه گذاری مرکز لجستیکی خلیج فارس در اراضی 2400 هکتاری و همچنین زون نفتی بندر خلیج فارس پرداخت.

  برگزاری نشست پرسش و پاسخ و تبیین سیاست های دریایی و بندری استان هرمزگان در راستای پاسخ به سوالات مطرح شده از سوی متقاضیان سرمایه گذاری و فعالان بخش خصوصی از دیگر برنامه های عصرگاهی روز نخست بود.

برپایی نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان در محوطه هتل هرمز از بخش های جنبی این همایش بود که منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر بازرگانی و کانتینری کشور در این رویداد مشارکت و حضور پررنگی دارد. 

واحد اطلاعات و اخبار

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۰۵
تعداد بازدید : ۱۵۲