پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

اخبار

مدیرکل بنادر ودریانوردی هرمزگان اعلام کرد:

جابجایی کالا در بندر شهید رجایی به مرز 5 میلیون تن رسید/صادرات غیرنفتی در فروردین ماه از 2.5 میلیون تن فراتر رفت

جابجایی کالا در بندر شهید رجایی به مرز 5 میلیون تن رسید/صادرات غیرنفتی در فروردین ماه از 2.5 میلیون تن فراتر رفت
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از جابجایی حجمی نزدیک به 5 میلیون تن انواع کالا و صادرات 2.5 میلیون تن کالای غیر نفتی در این بندر طی نخستین ماه فصل بهار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" با ارایه گزارشی از عملکرد یک ماهه بندر شهید رجایی در سال 98 که بنام "رونق تولید" نامگذاری شده، اظهار داشت: طی فروردین ماه امسال، در مجموع چهار میلیون و 961 هزار و 597 تن کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شده است .

وی افزود: سهم عمده عملیات صورت گرفته با رقم سه میلیون و 80 هزار و 974 تن، مربوط به کالاهای غیر نفتی و یک میلیون و 880 هزار و 623 تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

صادرات 2.5 میلیون تن کالای غیرنفتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم صادرات غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را دو میلیون و 511 هزار و 783 تن عنوان کرد .

واردات 43.5 درصد کاهش یافت                        

عفیفی پور حجم واردات  غیرنفتی طی فروردین ماه از طریق بزرگترین بندر تجاری کشور را 375 هزار و 175 تن اعلام کرد و افزود: این رقم در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته کاهش 43.5 درصدی داشته است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از ترانزیت 60 هزار و 519 تن کالای غیرنفتی و ترانشیپ 108 هزار و 542 تن از اینگونه کالاها طی نخستین ماه فصل بهار سال جاری خبر داد .

صادرات 600 هزار تن فرآورده نفتی

عفیفی پور در بخش دیگری از گزارش عملکرد یکماهه منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: طی این مدت، 604 هزار و 740 تن فرآورده نفتی به خارج از کشور صادر شده است.

وی اضافه کرد: همچنین طی این مدت، یک میلیون و 275 هزار و 883 تن فرآورده نفتی در قالب رویه کابوتاژ(حمل و نقل ساحلی) جابجا شده است.

پهلوگیری 286 فروند شناور در دروازه طلایی اقتصاد ایران

این مقام مسؤول در پایان گفت: از مجموع 286 فروند شناوری که طی فروردین ماه به این بندر تردد داشته است، 249 فروند، بالای هزار تن و 37 فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۲۶
تعداد بازدید : ۱۷۴