پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

اخبار

رشد 28 درصدی ترانزیت خودرو در بندر لنگه/ صادرات غیرنفتی 55 درصد افزایش یافت/ جهش 336درصدی حمل و نقل ساحلی کالای نفتی

رشد 28 درصدی ترانزیت خودرو در بندر لنگه/ صادرات غیرنفتی 55 درصد افزایش یافت/ جهش 336درصدی حمل و نقل ساحلی کالای نفتی
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از افزایش 55 درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی و رشد 28 درصدی ترانزیت خودرو در این بندر و بنادر تابعه آن طی نخستین ماه بهار سال 98 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "قاسم عسکری نسب" با ارائه گزارشی از عملکرد یک ماهه بندر لنگه و بنادر تابعه آن در سال 98 که بنام "رونق تولید" نامگذاری شده، اظهار داشت: طی یکماه فروردین، در مجموع یک میلیون و 267 هزار و 971 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بندر لنگه و بنادر تابعه آن در منطقه غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، رشد 71 درصدی به ثبت رسید.

وی افزود: از این میزان، یک میلیون و 150 هزار تن به جابجایی فرآورده های نفتی و 117 هزار و 890 تن به کالاهای غیرنفتی اختصاص داشته است که به ترتیب رشد 76 درصدی و 28 درصدی در این دو بخش از عملیات بندری را شاهد بودیم.

مدیر بنادر و دریانوردی لنگه تصریح کرد: از مجموع عملیات انجام شده در بنادر غرب هرمزگان، با جابجایی بیش از 90 هزار تن کالای نفتی و غیر نفتی، بندرلنگه رشد 39 درصدی را در نخستین ماه بهاری امسال تجربه کرد.

صادرات غیرنفتی 55 درصد افزایش یافت

عسکری نسب حجم صادرات کالاهای غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان را 61 هزار و 799 تن عنوان کرد و گفت: این رقم در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، افزایش 55 درصدی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: بندرلنگه و بنادر تابعه آن، زیر ساخت های مناسبی در زمینه صادرات انواع کالاها از جمله مصالح ساختمانی، کانتینرهای یخچالی و محموله های مواد معدنی داراست و آماده خدمات رسانی به تجار و سرمایه گذاران در زمینه صادرات کالاست.

کاهش 67 درصدی واردات غیرنفتی

عسکری نسب حجم واردات غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان را یک هزار و 804 تن اعلام کرد و افزود: این رقم در همسنجی نسبت مدت مشابه سال گذشته، کاهش 67 درصدی داشته است.

ترانزیت غیرنفتی 30 درصد افزایش یافت

وی اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (عمدتا خودرو) به 24 هزار و 603 تن رسید که نشانگر رشد 30 درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته است.

رشد 28 درصدی ترانزیت خودرو

مدیر بنادر و دریانوردی لنگه ضمن اشاره به جابجایی 119 هزار و 92 دستگاه خودروی ترانزیتی طی فروردین ماه سال جاری، از رشد 28 درصدی این بخش از فعالیت های بندری خبر داد و گفت: بندر لنگه در زمینه ترانزیت خودرو جایگاه نخست را در سطح بنادر کشور به خود اختصاص داده است.

جهش چشمگیر حمل و نقل ساحلی فرآورده های نفتی

وی در بخش دیگری از اظهاراتش حجم صادرات فرآورده های نفتی را 394 هزار و 652 تن اعلام کرد.

عسکری نسب گفت: طی این مدت، 755 هزار و 422 تن از این گونه محموله های تجاری، به صورت رویه کابوتاژ(حمل و نقل ساحلی) جابجا شد که رشد 336 درصدی داشته است.

ترابری دریایی 16000 مسافر و گردشگر

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طی ماه نخست امسال تعداد 470 نفر مسافر در مسیرهای دریایی بین المللی بین بندر لنگه و امارات متحده عربی و همچنین 16هزار و 217 نفر در مسیرهای داخلی به مقصد جزایر کیش و ابوموسی ترابری شدند.

عسکری نسب در پایان با اشاره به تردد دوهزار و 388 فروند شناور به بندرلنگه و بنادر تابعه آن طی ماه نخست سال جاری، گفت: از این تعداد، 138 فروند شناور، بالای هزار تن و دو هزار و 250 فروند نیز زیر هزار تن ظرفیت داشته اند.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۱۳
تعداد بازدید : ۱۲۱