پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
 
تحویل 15دستگاه ترانستینر ساخت ایران به شرکت های اپراتوری بندر شهید رجایی/ساخت تجهیزات استراتژیک با تکیه بر توان فنی شرکت های ایرانی
با حضور "محمد اسلامی" وزیر راه و شهرسازی، 15دستگاه ترانستینر تولید شده توسط یکی از شرکت های ایرانی در هرمزگان به بهره برداری رسید و تحویل دو شرکت ترمینال اپراتوری بندر شهید رجایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" در مراسم بهره برداری از 15دستگاه ترانستینر ساخت ایران و تحویل آنها به شرکت های اپراتوری بندر شهید رجایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی ارائه خدمات به مشتریان بندر شهید رجایی به عنوان پیشرفته ترین و بزرگترین بندر کانتینری ایران و همچنین با هدف افزایش توان و پتانسیل عملیاتی این بندر، قرارداد طراحی، ساخت، حمل، نصب و راه اندازی ساخت 15دستگاه ترانستینر(جرثقیل ساحلی ویژه صفافی کانتینر) در تاریخ 16 اردیبهشت ماه 94 با شرکت ماشین سازی منگان منعقد شد.

وی ادامه داد: پس از گذشت دوسال از زمان آغاز فاز اجرایی پروژه در بندر شهید رجایی و با تلاش خالصانه و بی وقفه تمامی عوامل و مسئولین، هم اکنون تمامی مراحل این پروژه با بهره گیری از دانش و توان فنی شرکت های ایرانی به پایان رسیده و آماده تحویل به دو شرکت ترمینال اپراتوری بندر است.

وی ظرفیت چیدمان کانتینر توسط این تجهیزات را 5+1 در ارتفاع و 6+1 در عرض برشمرد و اظهار داشت: ظرفیت باربرداری این ترانستینرها زیر اسپریدر 40 تن است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان مجموع هزینه صرف شده برای طراحی، ساخت و نصب این تجهیزات استراتژیک را 21 میلیون یورو (با قیمت روز 280 میلیارد تومان) دانست که از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی تامین مالی شده است.

وی تصریح کرد: با افزوده شدن این تجهیزات، تعداد ترانستینرهای ملکی سازمان بنادر در بزرگترین بندر تجاری کشور به تعداد 60 دستگاه می رسد و 28 دستگاه نیز متعلق به بخش خصوصی است.

عفیفی پور رقم اشتغالزایی این طرح مهم را 420 نفر شامل 320 نفر مستقیم و 100 نفر اشتغال غیرمستقیم اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: این طرح مهم و راهبردی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، ایجاد خودباوری ملی در هنگامه تندباد تحریم ها، حمایت از رونق تولید و همچنین تقویت ناوگان مسافری دریایی و تامین تجهیزات دریایی و بندری مهم ترین استان ساحلی کشور، عملیاتی و بهره برداری شده است.

شایان ذکر است، بندر شهید رجایی با بهره مندی از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و برخورداری از تجهیزات روز دنیا، به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری ۸۵ درصد کالاهای کانتینری در سطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می کند.

۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۳۶
تعداد بازدید : ۹۶۰
کد خبر : ۴۷,۵۷۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید