پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد:
تخلیه و بارگیری 518 هزار کانتینر در بندر شهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام تازه ترین آمار از عملیات کانتینری در بزرگترین بندر ایران گفت: از ابتدای سال تاکنون، حدود 518 هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: بندر شهید رجایی به دلیل برخورداری از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و بهره مندی از تجهیزات روز دنیا، بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری 85 درصد کالاهای کانتینری در سطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می کند.

وی با بیان جدیدترین آمار و ارقام از کارنامه عملیات کانتینری این بندر، افزود: در دوره زمانی چهار ماهه نخست امسال، در مجموع 517 هزار و 901 TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر ۲۰ فوت)، تخلیه و بارگیری شد.

به گفته عفیفی پور، از مجموع عملیات کانتینری تعداد 443 هزار و 374 TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده که به همین واسطه سهمی 86درصدی از مجموع کل عملیات کانیتنری این بندر را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: 104 هزار TEU کانتینر  ترانشیپی در این بندر طی این مدت تخلیه و بارگیری شده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: همچنین بیش از 59 هزار و491 TEU کانتینر مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است .

عفیفی پور اظهار داشت: در مدت یاد شده، 117 هزار و 124 TEU کانتینر صادراتی و 162 هزار و 757 TEU کانتینر وارداتی در این بندر جابجا شد.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۹
تعداد بازدید : ۷۰۲
کد خبر : ۴۷,۶۲۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید