جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 
جابجایی کانتینر در بندر شهید رجایی به مرز650 هزار TEU رسید/ ترانشیپ در بندر کانونی ایران روی موج صعود
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی 650 هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران و مثبت شدن تعداد کانتینرهای ترانشیپی در این بندر طی پنج ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" با تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی طی پنج ماه نخست سال جاری، اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع 649 هزار و 262 TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در این بندر کانونی ایران تخلیه و بارگیری شد.

به گفته وی، از مجموع 557 هزار TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده طی پنج ماهه گذشته، نزدیک به 130 هزار TEU از طریق بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده است که خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته توسط همکاران بخش های دولتی و خصوصی، رشد مثبت 1.2درصدی در این رابطه به ثبت رسید.

عفیفی پور اضافه کرد: همچنین 71 هزار و 781 TEU کانتینر مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان از جابجایی 146هزار TEU کانتینر صادراتی و 209هزار TEU کانتینر وارداتی با کاهش 30 درصدی در این بندر طی دوره زمانی فروردین تا ابتدای شهریورماه جاری سخن گفت.

لازم به ذکر است، منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بهره مندی از دو پایانه پیشرفته کانتینری و برخورداری از تجهیزات مدرن دنیا در زمینه خدمات رسانی به کشتی های نسل هفتم(سوپرپست پانامکس)، کانونی ترین، بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری 82درصد از اینگونه کالاها در سطح کل بنادر کشور را بر عهده دارد.

واحد اطلاعات و اخبار

۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۳
تعداد بازدید : ۴۱۱
کد خبر : ۴۷,۸۳۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید