جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 
آب نگاری کانال دریانوردی بنادر شهید رجایی و خلیج فارس با تجهیزات روز دنیا/ 2000کیلومتر پهنه آبی پیرامون بزرگترین بندر ایران پایش شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از انجام دو هزار کیلومتر عملیات آب‌نگاری (هیدروگرافی) در محدوده کانال دریایی و مسیر دسترسی به دو بندر شهید رجایی و خلیج فارس با استفاده از تجهیزات روز دنیا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" ضمن اعلام این خبر افزود: سازمان بنادر به عنوان نماینده دولت در مجامع بین المللی دریایی از جمله سازمان جهانی دریانوردی محسوب می‌شود و برای دقیق‌تر کردن نقشه‌های بنادر و کانال‌های دریانوردی در راستای افزایش ایمنی ناوبری، عملیات هیدروگرافی را انجام می‌دهد.

وی افزود: بر همین اساس، عملیات آب‌نگاری به صورت سالانه و دوره ای با نظارت کارشناسان مهندسی سواحل و امور دریایی این اداره کل انجام می شود.

عفیفی پور تصریح کرد: عملیات هیدروگرافی کانال بندر شهید رجایی و ناحیه محصور بین دو بازوی انتهایی موج شکن های این بندر از نخستین روزهای تابستانی امسال کلید خورد و تا نیمه نخست این فصل، به مدت 40 روز ادامه داشت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: در این عملیات، اطلاعات توسط دو فروند قایق 21 فوتی مجهز به تجهیزات هیدروگرافی شامل اکوساندر(عمق یاب صوتی الکتریکی)، موقعیت یاب (GNSS)، دستگاه اندازه‌گیری سرعت صوت در آب و جزرومدنگار برداشت شد.