جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 
جزییاتی از برنامه های دهه اول محرم در مجموعه بنادر و دریانوردی هرمزگان
مسئول حوزه فرهنگی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به تشریح جزییاتی از برنامه های متنوع این اداره کل به منظور گرامیداشت دهه اول ماه محرم در ساختمان های اداری و شهرک های مسکونی وابسته به آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، حجت السلام و المسلمین "محمد حسن نعیم آبادی" در این رابطه اظهار داشت: فرهنگ عاشورا عظیم‏ترین رخدادی بود که در تاریخ بشری پدید آمد و مسلمانان و غیر مسلمانان را با ارزش‏های متعالی و مفهوم حیات هدفدار آشنا ساخت و انگیزه مبارزه برای حفظ کرامت انسان و نفی سلطه ستم را در انسان‏ها تقویت کرد.

وی اظهار داشت: با هدف تبیین و تعمیق فرهنگ عاشورا و فلسفه قیام اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش، ویژه برنامه های متنوعی در ساختمان های اداری مجموعه بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار می شود.

نعیم آبادی خاطرنشان کرد: برنامه صبحگاهی قرائت زیارت عاشورا در محل نمازخانه ساختمان مرکزی بندر شهید رجایی به همراه سفره تبرکی، برگزاری مراسم سخنرانی و همچنین روضه خوانی بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در پنج مکان مختلف این بندر از جمله برنامه هایی است که برای دهه نخست محرم در دستور کار قرار دارد.

مسئول حوزه فرهنگی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تشریح سایر برنامه های مربوط به گرامی داشتن حماسه عاشورا و برگزاری مراسم عزاداری در شهرک های مسکونی وابسته به این مجموعه بزرگ اقتصادی، اظهار داشت: قرائت زیارت عاشورا، سینه زنی، زنجیرزنی و مرثیه سرایی ساعت ۲۰:۳۰ هر شب، ویژه برنامه تجمع هیات های عزاداری در شهرک های مسکونی شهید باهنر و رجایی از دیگر برنامه های مدنظر به شمار می رود.

وی همچنین از برگزاری مراسم عزاداری ویژه خواهران در بیت الزهرا (س) شهرک شهید باهنر و اقامه نماز ظهر عاشورا در مساجد شهرک های مسکونی این اداره کل نیز سخن به میان آورد و عنوان کرد: برگزاری مراسم ویژه یگان حفاظت در روز هفتم محرم و آیین شام غریبان از دیگر برنامه ها پیش بینی شده است.

نعیم آبادی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص تجمع دلدادگان حضرت اباعبداله الحسین(ع) که همه ساله در مسجد پیامبر اعظم(ص) مجتمع بندری شهید رجایی برگزار می شود، گفت: کارگران و کارکنانی در بزرگترین بندر بازرگانی ایران فعالیت می کنند که مقتضیات شغلی و برنامه های کاری آنها امکان شرکت در برنامه های عزاداری دهه محرم را از این دلدادگان سلب می کند.

مسئول حوزه فرهنگی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: بر اساس سنت هر ساله برگزاری تجمع عاشوراییان جامعه دریایی و بندری یک روز پیش از فرا رسیدن تاسوعای حسینی فرصتی است تا همه اقشار این جامعه تلاشگر در جبهه اقتصادی، با حضور در رویدادهای عاشورایی، ارادت خود را نست به سرور و سالار شهیدان نشان دهند.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۶:۱۴
تعداد بازدید : ۵۴۰
کد خبر : ۴۷,۸۷۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید