جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 
فردا تجمع بزرگ دلدادگان حسینی در بندر شهید رجایی برگزار می شود
بنابر سنت هرساله در بزرگترین بندر بازرگانی ایران، تجمع بزرگ دلدادگان حضرت اباعبداله الحسین(ع) هشتم ماه محرم در مسجد پیامبر اعظم(ص) مجتمع بندری شهید رجایی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، کارگران و کارکنانی در بزرگترین بندر بازرگانی ایران فعالیت می کنند که مقتضیات شغلی و برنامه های کاری آنها امکان شرکت در برنامه های عزاداری دهه محرم را از این دلدادگان حسینی سلب می کند.

بر همین اساس، طبق سنت هر ساله برگزاری تجمع عاشوراییان جامعه دریایی و بندری یک روز پیش از فرا رسیدن تاسوعای حسینی فرصتی است تا همه اقشار این جامعه تلاشگر در جبهه اقتصادی، با حضور در رویدادهای عاشورایی، ارادت خود را نست به سرور و سالار شهیدان نشان دهند.

در این مراسم که از ساعت 11 صبح آغاز و تا وقت اذان ظهر ادامه خواهد داشت، برنامه هایی همچون سنج و دمام زنی، سخنرانی، سینه زنی، مرثیه سرایی و زنجیرزنی با مشارکت و حضور عزاداران هیات های مختلف در اداره کل بنادر و دریانوردی و شرکت های مستقر در این بندر برگزار می شود.

شایان ذکر است؛ قرائت زیارت عاشورا در محل نمازخانه ساختمان مرکزی بندر شهید رجایی به همراه سفره تبرکی، سخنرانی و همچنین روضه خوانی بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در پنج مکان مختلف این بندر، قرائت زیارت عاشورا، سینه زنی، زنجیرزنی و ساعت ۲۰:۳۰ هر شب در شهرک های مسکونی شهید باهنر و رجایی ، از جمله برنامه هایی است که تاکنون طی روزهای دهه نخست محرم برگزار شده است.

ویژه برنامه دیگری همچون تجمع هیات های عزاداری در شهرک ها، برگزاری مراسم ویژه یگان حفاظت در روز هفتم محرم، مراسم سوگواری ویژه خواهران در بیت الزهرا (س) شهرک شهید باهنر، اقامه نماز ظهر عاشورا و شام غریبان در مساجد شهرک های مسکونی از دیگر برنامه هایی است که طی روزهای آتی برگزار می شود.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۱۷
تعداد بازدید : ۴۰۱
کد خبر : ۴۷,۹۲۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید