یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
 
50 نفر از بسیجیان نمونه حوزه دریایی و بندری تجلیل شدند/ گشایش نمایشگاه "یادگاران دفاع مقدس" در بزرگترین بندر ایران
در قالبی آیینی ویژه به منظور گرامیداشت دفاع مقدس، 50 نفر از بسیجیان نمونه حوزه دریایی و بندری با حضور جانشین فرمانده سپاه هرمزگان و مدیرکل بنادر استان تقدیر شدند و نمایشگاه "یادگاران دفاع مقدس" نیز در بزرگترین بندر ایران گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در گردهمایی بسیجیان این اداره کل در ساختمان مرکزی بندر شهید رجایی گفت: کشتی نظام جمهوری اسلامی ایران در40 سالگی و اوج بالندگی با بهره گیری از نهضت حسینی(ع) توانسته است با اقتدار و سربلندی به سوی ساحل پیشرفت پیش رود.

وی با بیان اینکه جنگ اقتصادی سخت ترین نبردی است که می تواند یک کشور و یک ملت را از پای درآورد، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی که دشمنان قسم خورده و تا بن دندان مسلح ایران علیه ملت ما سنگ اندازی، مبارزه و حتی خرابکاری می کنند، ما در بندر شهید رجایی به عنوان پیشانی جنگ اقتصادی شاهد هستیم که بزرگترین پروژه های سرمایه گذاری و توسعه ای در دست اجراست.

عفیفی پور با اشاره به این که هیچ طرحی در این بندر مهم و راهبردی ایران به واسطه تحریم ها متوقف نشده است، تصریح کرد: مرحله سوم طرح توسعه بزرگترین و پیشرفته ترین پایانه کانتینری ایران و ساخت سه پست اسکله نفتی برای پشتیبانی از صادرات فرآورده های نفتی تولیدی پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس از جمله مهم ترین طرح های فعال است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در زمان جنگ تحمیلی چندین کشور دنیا در جبهه جنگ تحمیلی هشت ساله بر علیه ایران فعال بودند و امروز نیز بزرگترین اقتصادهای دنیا بر علیه کشور جمهوری اسلامی در حال اعمال جنگ روانی و اقتصادی هستند؛ پس با الگو قرار دادن سیره مقاومت در مکتب شهدا، ایثارگران و جانبازان می توانیم از این بحران نیز عبور کنیم.

وی تکریم خانواده شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس را رسالتی بزرگ بر دوش مسئولان و خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: آرامش و امنیت حاکم بر کشور ما نتیجه همه رشادت ها و جانفشانی های قهرمانان این سرزمین بوده است.

سرهنگ"هدایت الله امیری" جانشین فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان نیز طی سخنانی به ابعاد مختلف دفاع مقدس و رمزورازهای پیروزی انقلاب اسلامی در بحران های سیاسی و اقتصادی پرداخت و گفت: سه عنصر کلیدی در این رابطه رهبری پیامبرگونه امام، ایدئولوژی اسلامی و مشارکت و همراهی مردم بوده است.

وی بر لزوم بازنشر و یادآوری فرهنگ و پیام های دفاع مقدس برای نسل های جدید به ویژه متولدین دهه های هشتاد و نود تاکید کرد و اظهار داشت: پیشرفت های امروز کشور در عرصه های علمی، فناوری، پزشکی، دفاعی و ... دستاورد دهه شصت و هفتادی هاست.

امیری مقاومت، ایستادگی و خودباوری رمز موفقیت های روزافزون انقلاب اسلامی است و نقش کارکنان بنادر و دریانوردی به عنوان رزمندگان جنگ اقتصادی را در رسیدن به این موفقیت ها بسیار موثر دانست.

"محمود صابری" معاون برنامه ریزی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید رجایی اظهار داشت: هر چند هنوز نسل دفاع مقدس در جمع ما حضور دارند اما ابعاد مختلفی از جنگ تحمیلی برای ما ناشناخته و ناگفته باقی مانده است که باید با استفاده از ظرفیت سینما این داشته های پنهان را به تصویر کشید.

وی مقاومت را کلیدواژه و رمز پیروزی ایرانیان در نبرد نابرابر با دشمنان در طول 94 ماه جنگ تحمیلی هشت ساله دانست.

صابری ضمن تشریح برنامه های حوزه دریایی بندری استان هرمزگان به منظور گرامیداشت هفته دفاع مقدس(۳۱ شهریور لغایت ۶مهر)، اظهار داشت: مراسم تجلیل از خواهران و برادران بسیجی شاغل در این حوزه اقتصادی مهم و کلیدی و دیدار با خانواده محترم شهدای حوزه دریایی و بندری از جمله برنامه های پیش بینی شده به همین منظور است.