جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
 
رشد 15درصدی تخلیه و بارگیری در بندر شهید باهنر/پویایی بنادر سواحل مکران در عصرتحریم/ سفرهای دریایی۱۱درصد افزایش یافت
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اعلام خبر رشد ۱۵درصدی تخلیه و بارگیری کالا در این بندر گفت: این رونق تجارت دریایی با وجود شرایط تحریمی در کشور، به دست آمده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "حمیدرضا محمدحسینی" با ارایه عملکرد شش ماهه بندر شهید باهنر و بندرهای وابسته آن در دوره زمانی نیمه نخست سال ۹۸، اظهار داشت: در تمامی شاخص‌های فعالیت بندری هم در حوزه نفتی و هم در حوزه غیرنفتی شاهد رشد تخلیه و بارگیری بوده‌ایم که همسنجی آن با سال گذشته، نشان‌دهنده رشد پویایی و تحرک این بنادر است.

وی با بیان اینکه رشد ۱۵ درصدی در عملیات تخلیه و بارگیری کالا ثبت شد، افزود: در ۶ ماهه نخست سال۹۸، از ۹۸۳ هزار تن به بیش از یک میلیون و ۱۳۱ هزار تن رسید.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: این رونق تجارت دریایی با وجود شرایط تحریمی و در سایه توسعه زیرساخت های بنادر و رفع مشکلات بازرگانان، به دست آمده است.

حسینی خاطرنشان کرد: تعداد شناورهای باری و مسافری ورودی به بنادر مرکز و شرق استان نیز از ۴ هزار و ۶۰۶ فروند در شش ماهه ابتدایی ۹۷ به ۵ هزار و ۲۹۴ فروند در سال جاری رسیده است که بدون شک یکی از دلایل اصلی این رشد قابل توجه، توسعه زیرساخت ها و بهبود شرایط ترددهای دریایی در این بنادر بوده است.

وی همچنین به افزایش۱۱درصد سفرهای دریایی در ۶ ماهه اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: در این دوره زمانی، یک میلیون و ۶۸۳ هزار مسافر در بنادر مرکز و شرق هرمزگان به ویژه دو بندر شهید باهنر و شهید حقانی جابجا شده‌اند که بخشی از آن نیز تردد مسافران در مسیر دریایی بندرعباس به شارجه امارات بوده است.

واحد اطلاعات و اخبار

۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : ۴۷۹
کد خبر : ۴۸,۰۵۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید