جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
 
نشست مشترک مدیران کل بنادر و راه آهن هرمزگان برگزار شد/همگرایی برای تکمیل پازل "ریل- بندر" در بزرگترین بندر ایران
نشست مشترک مدیران کل بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن استان هرمزگان با هدف بررسی راهکارهای استفاده بهینه از زیرساخت های حمل ونقل ریلی در بندرشهید رجایی و عملیاتی نمودن برنامه های توسعه ای "ریل- بندر" برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در نخستین نشست مشترک با مدیرکل جدید راه آهن استان، اظهار داشت: "ریل- بندر" به عنوان یک اقدام راهبردی مهم و اثرگذار برای توسعه همه جانبه صنعت حمل و نقل استان هرمزگان و نقش آفرینی بیشتر اقتصاد درون زا، در عصر تحریم محسوب می شود.

وی با اشاره به امکانات و ظرفیت های ریلی بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر بازرگانی ایران گفت: با سرمایه گذاری گسترده سازمان بنادر و دریانوردی در این بندر، 60 کیلومتر شبکه ریلی با ظرفیت سالیانه 10 میلیون تن امکان تخلیه و بارگیری، ایجاد شده است.

ریلی

 عفیفی پور خاطرنشان کرد: بر اساس آمار راه آهن، در دوازده ماهه سال گذشته بیش از 9 میلیون تن کالا از طریق واگن در بندر جابجا شد که با توجه به ظرفیت ایجاد شده، ضریب عملکرد چشمگیر و استفاده 90درصدی از ظرفیت های موجود را نشان می دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ابراز امیدواری کرد، با برگزاری و تداوم نشست های مشترک اینچنینی و قوت گرفتن سطح همکاری های متقابل بین دو مجموعه بنادر، راه آهن و سایر ارگان های همکار، بتوان قطعات باقی مانده از پازل طرح توسعه "ریل- بندر" را تکمیل کرد.

" محمد رضا چنگانی" مدیرکل جدید راه آهن هرمزگان نیز با اشاره به برنامه های این اداره کل در زمینه توسعه حمل و نقل ریلی در استان به منظور پوشش تقاضای واقعی بار و مسافر، از شاخصه هایی همچون ایمنی کالا، کاهش آلودگی هوا، مصرف سوخت کمتر و کاهش ترافیک به عنوان مزایای حمل و نقل ریلی سخن به میان آورد و در خصوص تقویت همکاری های دوسویه برای رفع چالش های موجود اعلام آمادگی کرد.

۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۴
تعداد بازدید : ۴۴۸
کد خبر : ۴۸,۰۶۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید