جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
 
آیین تکریم از آتش نشانان شاغل در بندر شهید رجایی برگزار شد
طی مراسمی بمناسبت 7 مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی با حضور مسئولین سازمان بنادر و دریانوردی و مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری هرمزگان از آتش نشانان شاغل در بندر شهید رجایی قدردانی شد.

"به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، پیش از ظهر امروز 7 مهرماه آیین تجلیل از آتش نشانان شاغل دربندر شهید رجایی با حضور "اله مراد عفیفی پور" مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "محسن زینلی تختی" مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل استانداری هرمزگان و "چنگیز جوادپور" مدیرکل مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE سازمان بنادر و دریانوردی  در محل سالن اجتماعات ساختمان مرکزی بندر شهید رجایی برگزار شد

.

 

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان طی سخنانی درجمع بیش از 200 آتش نشان  هدف از برگزاری این مراسم را ارج نهادن به جایگاه آتش نشانان به عنوان اسوه های ایثار و فداکاری عنوان کرد و گفت: هفتم مهر ماه" فرصتی است تا گل سپاس را تقدیم وجود انسانهای پاک نهاد و نیکوسرشتی نمایم که با پذیرش خطر  در هر جایی که جان انسانی به مخاطره بیافتد در پی آنچه که نوید بخش حیات است تلاش خالصانه می نماید .

 

عفیفی پور اظهار داشت: وجود محوطه های نگهداری کالای خطرناک ، پهلو گیری کشتی های حامل مواد نفتی و تردد کامیون های حامل سوخت در بنادر استان سبب شده که الزامات و تدابیر ویژه پیرامون مباحث ایمنی کالا و خودرو در بنادر حاکم باشد.

وی افزود: از اقداماتی که امروزه به عنوان عامل موفقیت در کنترل حوادث مدنظر قرار گرفته استقرار و تقویت ساختارها از جمله سیستم مدیریت ایمنی است که توجه کافی به آن می تواند تا حد زیادی از وقوع حوادث جلوگیری نماید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: آموزش مستمر، تهیه ماشین آلات و اداوات بروز آتش نشانی و برگزاری مانورهای دوره ای  عامل موثری در آمادگی آتش نشانان و به تبع آن کاهش حوادث بوده است

 

عفیفی پور اظهارکرد : وجود تنوع زیاد کالاهای اساسی و خطرناک در بندر شهید رجایی وظایف آتش نشانان در راستای حفاظت از کالاها و صیانت از بیت المال ودارایی مشتریان را جهت جلوگیری از وقوع آتش سوزی در انبارها و تأسیسات بندری دو چندان کرده است.

وی در پایان سخنان خود افزود: آتش نشان ها خادمان همیشه آماده وایثارگرانی هستند که ایمنی امروزی مدیون زحمات بی منت آن هاست کسانی که با تکیه بر همت و تلاش و توان خود غیرتمندانه و جان برکف، به شایستگی عهده دار این مسوولیت خطیرشده اند .

چنگیز جواد پور مدیرکل مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه سازمان در برنامه های توسعه ای خود اقداماتی را برای ارتقا و توسعه سیستم های ایمنی در بنادر در دستور کار قرار داده اظهار داشت : یکی از این اقدامات ارتقای جایگاه آتش نشانی در کلیه بنادر کشور است .

 

 

"جواد پور" ساماندهی نیروی انسانی آتش نشان ، بهسازی و نوسازی تجهیزات آتش نشانی، انجام مانورها دوره ای ، برگزاری مسابقات به منظور بالا نگهداشتن توان جسمی نیروهای آتش نشان را  از مهمترین اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی برشمرد وتصریح کرد: هدف از اقدامات انجام شده بالا بردن ایمنی وآمادگی همه جانبه آتش نشانان در مواجه با خطرات احتمالی و همچنین افزایش ضریب ایمنی بنادر است.

عزت پذیرایی سرپرست واحد HSE و آتش نشانی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان که از دیگر سخنرانان این مراسم بود گفت : آتش نشانی بندرشهید رجایی بر اساس آموزش های دوره ای  که می بینند در آمادگی کامل قرار دارند.