پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
 
جابجایی کانتینر در بندر شهید رجایی به مرز770 هزار TEU رسید
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی افزون بر 769 هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران طی شش ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" با تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی طی نیمه نخست سال جاری، اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع 769 هزار و 63 TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در این بندر کانونی ایران تخلیه و بارگیری شد.

به گفته وی، از مجموع 657 هزار TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده طی نیمه نخست امسال، بیش از  147 هزار TEU از طریق بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده است.

عفیفی پور اضافه کرد: همچنین 84 هزار  TEU کانتینر مربوط به محموله های ترانزیتی بوده است .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان از جابجایی 174هزار TEU کانتینر صادراتی و 251 هزار TEU کانتینر وارداتی با کاهش 27 درصدی در این بندر طی دوره زمانی فروردین تا ابتدای مهر ماه جاری سخن گفت.

لازم به ذکر است، منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بهره مندی از دو پایانه پیشرفته کانتینری و برخورداری از تجهیزات مدرن دنیا در زمینه خدمات رسانی به کشتی های نسل هفتم(سوپرپست پانامکس)، کانونی ترین، بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری ۸۲درصد از اینگونه کالاها در سطح کل بنادر کشور را بر عهده دارد.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۵
تعداد بازدید : ۴۱۸
کد خبر : ۴۸,۱۵۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید