پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
 
بزرگترین بندر مسافری ایران به سامانه جامع سفرهای دریایی مجهز شد
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان از پیاده سازی موفق سیستم جامع سفرهای دریایی در بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "حمیدرضا محمد حسینی" ضمن بیان جزییاتی در این رابطه اظهار داشت: به همت کارشناسان واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات بندر شهید باهنر و همکاری واحد امور دریایی، سامانه جامع سفرهای دریایی در بندر شهید حقانی نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی هدف از راه اندازی این سامانه را ارتقاء سطح ایمنی و ثبت دقیق اطلاعات برای تحلیل های آنی، سرعت بخشیدن به انجام فرایند ورود و خروج شناورهای مسافری اعلام کرد.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان ضمن بیان این مطلب که با تدوین یک طرح تخصصی، نقطه نظرات کارشناسان و مطالعه دقیق در ابعاد مختلف احصاء شد، گفت: سرانجام به عنوان برآیند یک کار تیمی، موفق به راه اندازی سامانه چابک و جامع سفرهای دریایی در مرکز استان هرمزگان شدیم.

محمدحسینی خاطرنشان کرد: این سامانه دریایی یکپارچه، پیامدهای مثبتی همچون تسهیل سفرها، مکانیزه شدن عملیات دریایی، بندری و ایمنی در بندر شهید حقانی را به دنبال خواهد داشت.

لازم به ذکر است، استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران با برخورداری از 13 بندر مسافری، حجمی افزون بر 90 درصد از کل سفرهای دریایی آب های داخلی ایران را پشتیبانی می کند که تنها در بندر شهید حقانی به عنوان پایانه مسافری دریایی ایران، روزانه شش هزار نفر به صورت ایمن از بندرعباس به مقصد جزایر قشم، هرمز و لارک ترابری می شوند.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۱
تعداد بازدید : ۴۰۴
کد خبر : ۴۸,۲۱۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید