جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
 
مطالعات طرح جامع بندر شهید رجایی وارد فاز جدید شد/ پسکرانه، طرح توسعه، بندر خلیج فارس و اراضی ۲۴۰۰ هکتاری محور اصلی تحقیقات میدانی
در راستای انجام مرحله دوم مطالعات طرح جامع بنادر بازرگانی ایران با مطالعه ویژه بندر شهید رجایی، یک تیم مدیریتی و اجرایی طی دو روز در بزرگترین بندر بازرگانی ایران به تبادل نظر و ارائه داده های مورد نیاز پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، ترکیب تیم مدیریتی و اجرایی این دور از مطالعات را مدیرکل و معاونین بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان مرکزی، کارشناسان و صاحب نظران بندر شهید رجایی در موضوعات فنی و مهندسی، بندری و لجستیک، دریایی، ایمنی و HSE ، محیط زیست (دریایی و خشکی) و مشاوران بین المللی طرح تشکیل می دهند.

گستره مرحله دوم مطالعات طرح جامع بنادر بازرگانی ایران، پهنه های بندری و طرح توسعه، بندر خلیج فارس و اراضی ۲۴۰۰ هکتاری الحاق شده به بندر شهید رجایی در قالب ایجاد شهر لجستیکی خلیج فارس را شامل می شود.

اعضای این تیم طی برنامه ای دو روزه از ۲۱ لغایت ۲۲ مهرماه جاری، از بخش های مختلف این مجتمع بندری (کانال ورودی و حوضچه و پیشانی اسکله ها، پسکرانه، پایانه ها، اسکله ها و انبارها )، طرح ها و پروژه های توسعه ای در حال احداث و اراضی الحاقی به بندر شهید رجایی بازدید کردند و موارد و موضوعات متنوعی به صورت میدانی و طی نشست های تخصصی به بحث و بررسی، گذاشته شد.

 مدیران و کارشناسان و صاحب نظران بندر شهید رجایی انتظارات خود از مرحله دوم مطالعات طرح جامع مجتمع بندری شهید رجایی را تبیین نموده و نکات فنی حائز اهمیت را برشمردند.

تیم مشاوران طرح (مشاور ایرانی و همکاران بین المللی) ضمن ثبت نظرات کارشناسی، موضوعات مطرح شده را جهت روشن شدن سایر زوایا به بحث گذاشتند.

در پایان برنامه فشرده دو روزه، گزارش موارد مورد بحث طی نشستی با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان ارائه شد. "اله مراد عفیفی پور" ضمن تبیین طرح های پیش رو در جهت افزایش راندمان فعالیت های لجستیکی محوطه های بندری و بیان راهکارهای فنی و راهنمایی های کاربردی، ارشادات لازم را به تیم مطالعات ارائه کرد.

۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۸
تعداد بازدید : ۶۲۷
کد خبر : ۴۸,۳۰۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید